BMW X1 sDrive18i i BMW X1 xDrive25i od marta

BMW X1 sDrive18i i BMW X1 xDrive25i od marta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
39139-bmw%20x1%201.jpg


BMW će od marta ove godine paletu najmanjeg člana svoje X porodice proširiti novim baznim modelom X1 sDrive18i, kao i snažnijim X1 xDrive25i.

X1 sDrive18i ima 2,0 litarski benzinski motor sa četiri cilindra koji razvija 150KS pri 6400 o/min. i 200 Nm obrtnog momenta pri 3600 o/min., a čija se snaga preko standardnog šestostepenog manuelnog menjača prenosi na zadnje točkove (6-stepeni automatik je opcija). U varijanti sa manuelnim menjačem X1 sDrive18i može do 202 km/h a do 100 km/h ubrzava za 9,7 sekunde, dok sa automatikom postiže maksimalno 200 km/h (do stotke stiže za 10,4 sekunde).

Ovde i podatak da X1 sDrive18i sa manuelnim menjačem na 100 km troši 8,2 litara goriva (emisija CO2 iznosi 191 gram po kilometru), dok model sa automatikom ima potrošnju od 8,4 litra i emisiju CO2 od 195 g/km.

S druge strane, novi X1 xDrive25i ima ugrađen šestocilindrični benzinac sa 218KS pri 6100 o/min. i 277 Nm pri 2500 o/min.

X1 xDrive25i ima i pogon na sva četiri točka i šestostepenu automatsku transmisiju kao standard, a od 0 do 100 km/h ubrzava za 7,9 sekunde i postiže najveću brzinu od 223 km/h. Po fabričkim podacima njegova potrošnja na 100 km iznosi 9,3 litara, a emisija CO2 je 217 g/km.

Sem ovih motora, postojeći modeli X1 xDrive18d, X1 sDrive18d i X1 sDrive20d su sada dostupni i sa automatskim šestostepenim mejačem, a dodato je i pet novih boja u ponudu (Space Grey, Cashmere Silver, Tasman, Sparkling Bronze i Graphite Blue metallic).

bmw%20x1%2011.jpg
 

MTR

Član
redizajn potreban sto prije , nema veze sto je nov model , zadnji kraj je ok , al mi naprijed nesto fali , ipak je to BMW .

a motori , o tome se ne mora diskutovat , zna se :cool:
 
Na slikama prednj kraj djeluje neproporcionalan sa ostatkom, uživo nije uopće tako sasvim ok auto izgleda samo je malo čudan sa boka gledano...Sve u svemu, fin autić skroz :icon_smile:
 
Član
auto je uzivo sprijeda odlican, ali sa strane grob, ko skoda fabia karavan nikakve razlike nema.. ovo uopce nije dzip ovo je ko u audiu tipa allroad, mada je allroad veci pojam dzipa od ovog sranja :D
 
Član
posteno receno sa boka mi izgleda bas odvratan ali sa zada i sa prijeda mi izgleda extra:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top