BMW traži državnu pomoć, zaustavlja proizvodnju

BMW traži državnu pomoć, zaustavlja proizvodnju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GetImage.aspx




Unatoč tome što je do samo prije godinu dana žario i palio tržištem, bavarski BMW i te kako osjeća posljedice strmoglavog pada prodaje uzrokovane recesijom vodećih svjetskih gospodarstava
Prošle godine BMW-ova prodaja diljem svijeta pala je za 4,8 posto, a ove je, čini se, situacija još gora jer je medijskim izvještajem vodstvo tvrtke potvrdilo da će tijekom veljače i ožujka značajno skratiti radno vrijeme za ukupno 26.000 ljudi u pogonima u Dingolfingu, Regensburgu, Landshutu i Berlinu, kako bi proizveli čak 38.000 automobila manje.

U BMW-u zasad ne planiraju otpuštanja, no ako se situacija na svjetskim tržištima ne promijeni, Bavarci će morati poduzeti drastičnije mjere.

Bild Zeitung k tome donosi priču prema kojoj bi se BMW mogao obratiti državi za pomoć i jamstva u svrhu refinanciranja postojećih kredita. U BMW-u nisu bili spremni komentirati Bildova saznanja.



http://www.tportal.hr/autozona/vijesti/6677/BMW-trazi-drzavnu-pomocc-zaustavlja-proizvodnju.html
 
sranje jebi ga,evo bas sam danas cuo u mobil mediji mi rekose zapravo da je sony takodje obustavio sva radna mjesta u europi,eee SONY,glavni tehnoloski gigant,hm,pocelo je,pocelo,a sto je nagore sto je ovo jedna jebena vjestacka kriza,to su se garant prokleti masoni dogovorili "eh sad ce biti kriza od do...blabla".
 
Član
ovo je umjetna kriza i sve to sad ce opasti cijene dionica svega i savcega onda ce se naci par sa novcima sve pokupovati i obogatiti se jos vise sve je ovo namjenjeno i proracunato zasto je gorivo poskupilo bilo ? niko nemoze pametno objasniti
poskupila nafta sve poskupilo sad opet iznenada odjednom nafta jeftina sve izgubilo svoju vrijednost odjednom kolaps svega ali sve ce se to ustabiliti uskoro tako da me kriza nebriga i jos je nisam osjetio a mislim i da necu po hrvatskoj se sve gradi dalmacija puna radnih mjesta hoteli auto put elektra ovo ono ulaze se na sve strane a kazu kriza kod njih a meni placaju 50 eura dnevnicu u hvatskoj a kod njih nezaposlenost kao jajveca u proslih bla bla godina a posla ko u prici
 
Ma nece u nas biti krize, nas narod ionako nije naucio zivjeti na visokoj nozi, ta kriza utjece na one koji imaju ogromne prihode, koji dnevno trose hiljadama eura, a iskreno koliko posto naroda u BiH ima takvu mogucnost? Daj Boze ako ima 5%, u nas svi gotov zive od nekih prosjecnih plata sa prosjecnim zivotom, ono nemas za bacanja, al' imas dovoljno da si priustis koliko-toliko lagodan zivot, tako da u nas i nece doci te krize, kad smo mi vec odavno u krizi hahaha :)
 
Početnik
almir_gr je napisao(la):
Ma nece u nas biti krize, nas narod ionako nije naucio zivjeti na visokoj nozi, ta kriza utjece na one koji imaju ogromne prihode, koji dnevno trose hiljadama eura, a iskreno koliko posto naroda u BiH ima takvu mogucnost? Daj Boze ako ima 5%, u nas svi gotov zive od nekih prosjecnih plata sa prosjecnim zivotom, ono nemas za bacanja, al' imas dovoljno da si priustis koliko-toliko lagodan zivot, tako da u nas i nece doci te krize, kad smo mi vec odavno u krizi hahaha :)


potpis...
 
Član
0g1 je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Za sve su Židovi krivi :icon_mad:

:lol: :lol: :lol: ja budale :D

Pa ja :D, vise od 500 svjetskih vele kompanija drze oni. Eh, znao je Hitler sta oni hoce i kakvi su...

A ova kriza podsjeca me na onaj vic sa zivotinjama i koja je jaca, i kaze golub, "Ja se samo napravim mrtav, i na milione ljudi umre od straha"....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top