BMW otkazao novi Z4 M, Lamborghini "zamrznuo" Estoque

BMW otkazao novi Z4 M, Lamborghini "zamrznuo" Estoque

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmw%20z4%20999.jpg

Aktuelna svetska ekonomska kriza čini svoje, a njene najnovije žrtve su BMW Z4 M i Lamborghini Estoque.

Nemci su naime saopštili da se novi BMW Z4 neće pojaviti u sportskoj M verziji, dok je Lamborghini privremeno zamrzao planove o serijskoj proizvodnji sportskog sedana Estoque, koji je u formi koncept vozila imao premijeru prošle godine na Salonu automobila u Parizu.

Jedan od razloga za otkazivanje novog Z4 M je i "nedostatak interesovanja kupaca", ali BMW će Z4, kao utehu, ipak ponuditi i sa M sportskim paketom koji, između ostalog, podrazumeva aero body kit, veće točkove, modifikovano ogibljenje i doteranu unutrašnjost.

Što se Lamborghinija tiče, projekat Estoque, odnosno njegova serijska verzija, nije definitivno otkazan ali je za sada zamrznut, a kako kaže Maurizio Reggiani, prvi čovek Lamborghinija za istraživanje i razvoj: "tajming i uslovi na tržištu jednostavno nisu povoljni za još jedan model u paleti."
lamborghini%20estoque%209.jpg

Ako uđe u proizvodnju, Estoque bi mogao da pokreće V10 ili V8 benzinac, možda i dizel agregat, a nije isključen ni hibridni pogon.
 
Član
Koliko se dalo procitati nedavno u vezi autoindustrije i krize u svijetu ///M odjel je profitirao tako da im je glupa cijela ta prica o krizi i obustavljanju naj modela ali eto... neka su oni otisli na GT 5 model to nam bas svima nedostaje, nebih mogao zivjeti da nisam vidio GT 5 model ili cak ///M model X5 ili X6 :icon_cry:
 
Član
ccc sta recesija radi al mislim da ce se bmw izboriti s tim i bice ipak pusten Z4 M,ipak je bmw gigant i imaju oni zalihe za ovakve krize,ne brinem ja za njih...
 

BiT

Član
Jedan od razloga za otkazivanje novog Z4 M je i "nedostatak interesovanja kupaca", ali BMW će Z4, kao utehu, ipak ponuditi i sa M sportskim paketom koji, između ostalog, podrazumeva aero body kit, veće točkove, modifikovano ogibljenje i doteranu unutrašnjost.
Ne razumijem, jesu li onda otkazali ili nisu?:icon_confused:

A ne verujem da bas Lamborghini ima problema sa kupcima, jer ipak takvi kupci nisu u krizi. Imaju oni dovoljno miliona i milijardi da mogu sebi priustiti jedan autic od nekoliko stotina hiljada. Ali dobro, oni valjda znaju!:icon_biggrin:
 
Super Moderator
najvise i osjete milioneri koji imaju velike firme :lol:

ah sta ja imam od tog da su se i proizveli ionako bi ih samo preko slike gledo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top