BMW - Otkaz za 850 radnika

BMW - Otkaz za 850 radnika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Njemački proizvođač automobila BMW AG otpustit će 850 radnika u svojoj tvornici u britanskom Oxfordu. U izjavi tvornice koja je samo prošle godine proizvela 235.000 automobila stoji da će raditi pet dana u tjednu umjesto uobičajenih sedam.

'Dok Mini bilježi ekonomski pad, nije imun na izazove trenutačne situacije', priopćila je kompanija danas. Glasnogovornica je rekla da je prodaja Minija pala za 34.5 posto u siječnju, odnosno na svega 10.100 u cijelom svijetu, prenosi Reuters. 'Ono što vidimo ovdje jest da tisuće radnika ostaju bez posla, a njihove će vještine biti potrebne za nekoliko mjeseci', rekao je Tony Woodley iz sindikata.

Tretman ovih radnika od strane BMW-a je skandal, sigurno radnike u svojoj zemlji ne mogu tretirati na način na kakav tretiraju Britance. Molim sve BMW radnike da se drže zajedno, jer ako se uprava može provući radeći ovo ovoj grupi radnika, onda se tako mogu ponašati prema svakom radniku', rekao je Woodley. 'Ja sam samo zabrinut kako ću pronaći novi posao. Ovdje sam planirao svoju budućnost. Ovo je šokantno', rekao je jedan radnik ispred tvornice kada je saznao da je izgubio posao. Smanjena proizvodnja rezultat je smanjene prodaje automobila. Proizvođači Nissana, Forda, Jaguara Land Rovera i Aston Martina najavili su da će ove godine samo u Britaniji otpustiti više od 3.000 radnika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top