BMW M3 evolucija se nastavlja do 2014. godine

BMW M3 evolucija se nastavlja do 2014. godine

Član
2014-bmw-m3-1w-413x266.jpg


U avgustu 1985. godine BMW je zvanično najavio najmoćniju Seriju 3 koju je ikad napravio. I sada, nakon 25 godina duge istorije, M3 je doživeo četiri različite generacije i evoluirao od 2.3-litarskog četvorocilindraša sa 200 konjskih snaga do impresivnog osmocilindarskog motora sa 420 KS. Možda nije najbolji sportski automobil na svetu, ali sigurno sadrži kombinaciju vrlina koje se zahtevaju od jednog sportskog auta: izvanredan izgled, sjajne performanse, prvoklasno upravljanje i luksuzni enterijer.
U 2013. godini istorija ovog sportskog automobila doživeće sledeće poglavlje – kada BMW odluči da pokaže svoju novu generaciju M3. Ovoga puta, model će biti u ponudi samo kao kupe ili kabrio, dok će sedan verzija biti izostavljena. Imaće po prvi pu i dvostruki-turbo 3.0-litarski V6 motor koji će mu omogućavati 450 KS.
 
Član
hm , nekako su mi draži atmosferci tak da je ovaj M3 sa 420 ks meni vrh mada nemam ništa ni protiv turbaka
 

MTR

Član
kakav brate V6 , nema toga u BMW-a :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
greska koja se cesto veze za biturbo i 3,0 bmw masinu jer ljudi sa manjkom rezona ne mogu skontati da moze biturbo/dvostruki turbo/dualturbo i na linijski motor......jbg......
 

MTR

Član
-Suki- je napisao(la):
greska koja se cesto veze za biturbo i 3,0 bmw masinu jer ljudi sa manjkom rezona ne mogu skontati da moze biturbo/dvostruki turbo/dualturbo i na linijski motor......jbg......

da da i to sto si rekao , a ja sam mislio na to da koliko ja znam BMW od pamtivijeka radi samo linijske motore ( redne ) i boxer agregate za svoje motocikle i to je to
 
Član
radi V masine ali u V8 i V12 izvedbi.....
V6 u svakom pogledu je promasaj i rade ga samo proizvođaci sa manjkom prostora pod haubom.
Linijski 6zill motor je u svakom pogledu bolji od svakog v6 motora iste zapremine....
eto srece da se ima prostora da se napravi linijski 12zill motor :)
 

MTR

Član
da da rade V8 , V10 i V12 masine jer ih je lakse dovest u balans dok je V6 totalno neizbalansirana masina , u svakom novom V6 agregatu imas po 2 ili 4 kontra rotirajuce osovine koje mu daju mirnocu dok kod rednog 6-taka to ne treba jer je sam od sebe vec u balansu
 
Član
pogotovo su nemirni ovi v6,a zovemo ih V samo zvbog onij 15 ili koliko vec stepeni ugla među klipnjacama.....
nije V za mene ako nije pod 75-90° :D :D...metar od glave do glave a ne da jedna glava u komadu pokriva blok kobajage ''V masine'' heheheh
 
Ovo je p.s. obrada aktualnog M3, ali svejedno, nisu ga baš pogodili, izgleda kao neki hot hatch (kad se pogleda bočna linija od vrata prema zadnjem dijelu)

Što se tiče motora u novim M automobilima, jesu snažni kao elektrane i brutalno brzi ali turbo ima ubija osobnost i legendarna povijest ode u racku.

BMW M = atmosferac, 7-8 tisuća okretaja, 105 - 115 ks po litri obujma... :icon_biggrin:
 
Top