BMW M - Manji turbo motori

BMW M - Manji turbo motori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
0.006394001237550659_BMW-M3-E90-Limousine-002_copy.jpg


Informacija nije potvrđena no kako bi se M divizija oduprijela snažnim ekološkim pritiscima vjerojatno će morati posegnuti za ovakvim radikalnim rješenjem. Umjesto snažnih, moćnih V8 i V10 motora, pod poklopcem motora novih M modela trebali bi se naći četvero i šestero cilindrični motori s turbo ili biturbo prednabijanjem. A prvi takvi motori, dakle s prednabijanjem, ali i još uvijek V8 blokom, trebali bi se predstaviti već u X5 i X6, M modelima, čiji je razvoj u punom jeku. Novi 4.4 litreni V8 biturbo navodno razvija više snage i momenta od 5.0 V10 poznatog iz M5 i M6 modela. Snaga iznosi oko 550 KS, okretni moment oko 700 Nm. Dovoljno za ubrzanje manje od 5 sekundi i najvećih 250 km/h. Što se tiče manjih turbo motora, onaj šesterocilindrični najvjerojatnije će pogoniti novu generaciju modela M3, dok je manji motor s četiri cilindra, i snagom od oko 300 KS, namijenjen ugradnji u seriju 1, oznake M
 
Član
recesija bracuka :D
nema veze, bmw sta god uradi oko motora to moze biti samo dobro
oni su veliki strucnjaci u tome
 
Član
Schumi je napisao(la):
Informacija nije potvrđena no kako bi se M divizija oduprijela snažnim ekološkim pritiscima vjerojatno će morati posegnuti za ovakvim radikalnim rješenjem. Umjesto snažnih, moćnih V8 i V10 motora, pod poklopcem motora novih M modela trebali bi se naći četvero i šestero cilindrični motori s turbo ili biturbo prednabijanjem. A prvi takvi motori, dakle s prednabijanjem, ali i još uvijek V8 blokom, trebali bi se predstaviti već u X5 i X6, M modelima, čiji je razvoj u punom jeku. Novi 4.4 litreni V8 biturbo navodno razvija više snage i momenta od 5.0 V10 poznatog iz M5 i M6 modela. Snaga iznosi oko 550 KS, okretni moment oko 700 Nm. Dovoljno za ubrzanje manje od 5 sekundi i najvećih 250 km/h. Što se tiče manjih turbo motora, onaj šesterocilindrični najvjerojatnije će pogoniti novu generaciju modela M3, dok je manji motor s četiri cilindra, i snagom od oko 300 KS, namijenjen ugradnji u seriju 1, oznake M

Serija 1 nema oznake M i koliko znam nece je ni biti jer je u povijesti vec bio postojao M1 a to nije nikako ovaj iz serije 1..

Odakle je clanak kopiran ???
 
Član
nema veze to...mogu ponovo uvest M1...neka starog modela...
a edoze, brate dragi, pa prvi M3 je bio sa cetverocilindricnim motorom...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
nema veze to...mogu ponovo uvest M1...neka starog modela...
a edoze, brate dragi, pa prvi M3 je bio sa cetverocilindricnim motorom...

upravo,a kad je to bilo:D
ja navikao na desetak cilindara pod haubom:cool:
nekako ti extra kad kazes cener:icon_smile:
 
Član
Sada je tako ide se na manji motor sa turbo punjacem, to je audi vec uradio u s4 presao sa v8 na v6
 
Član
edoze je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
nema veze to...mogu ponovo uvest M1...neka starog modela...
a edoze, brate dragi, pa prvi M3 je bio sa cetverocilindricnim motorom...

upravo,a kad je to bilo:D
ja navikao na desetak cilindara pod haubom:cool:
nekako ti extra kad kazes cener:icon_smile:

ma ja, al sad i tehnika napreduje...prije nisu mogli izvuc ni 100 KS po litru, a sad ih bez turbo punjaca izvlace kako hoces...
prije turbine bile ocajne, jer su motori imali puno laga...a sad vuku ravnomjerno u svim obrtajima...jbg, napreduje se :)
 
Član
duleprof je napisao(la):
Sada je tako ide se na manji motor sa turbo punjacem, to je audi vec uradio u s4 presao sa v8 na v6

Citao sam danas da i Audi ide na 4cyl modele ...

Faya_M5 je napisao(la):
nema veze to...mogu ponovo uvest M1...neka starog modela...
a edoze, brate dragi, pa prvi M3 je bio sa cetverocilindricnim motorom...

Jedina mana E30 M3 mi je bas taj manjak od 2 cyl... mislim to je meni tako jer ispod I6 mi nesto fali :icon_biggrin: iako je taj motor tada u toj sasiji davao najbolje rezultate, sve ispod ili iznad je bilo bespotrebno i upitnog rezultata na kraju
 
Početnik
povratak u buducnost

jos 1972 je bilo ovo

http://www.usautoparts.net/bmw/models/concepts/turbo.htm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top