BMW Isetta i Fiat Topolino na Salonu u Frankfurtu?

BMW Isetta i Fiat Topolino na Salonu u Frankfurtu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmw%20isetta%201.jpg

Prema poslednjim, i dalje nezvaničnim vestima, BMW i Fiat će u septembru ove godine, na Salonu automobila u Frankfurtu, predstaviti rezultat svog partnerstva – novi BMW Isetta i novu generaciju Fiata Topolino, koji će deliti zajedničku platformu.

U Frankfurtu bi trebalo da se pojave njihove koncept verzije, dok bi se serijski modeli na tržištu našli 2011. godine.

O tome da BMW ozbiljno razmišlja o modernoj interpretaciji svoje Isette, modela koji je bavarsku fabriku izvukao iz finansijskih problema u godinama posle Drugog svetskog rata, bilo je inače dosta priča i ranije.

Međutim, ako je ranije originalna Isetta BMW-u bila neophodna za preživljavanje, ova nova imaće drugačiju misiju. Naime, svojim skromnim dimenzijama, manevarskim sposobnostima i elektropogonom, buduća Isetta bi bila idealno prevozno sredstvo za prenatrpane gradove na početku 21. veka. Naravno, nova Isetta će samo izgledom podsećati na original iz pedesetih godina prošlog veka, koji je bio dugačak samo 2,4 metra, imao zaista jednostavnu unutrašnjost za dva putnika i nešto prtljaga. Nova Isetta će naravno biti većih dimenzija i neuporedivo bezbednija, a imaće bočna vrata za ulazak putnika (u staroj Isetti se ulazilo od napred).

Ipak, bez obzira na njenu veličinu, ne treba uopšte očekivati da će nova Isetta biti jeftina, a za razliku od novog Fiatovog Topolina, prodavaće se i u Americi.

Što se novog Topolina tiče (model "A" klase koji bi trebalo da se proizvodi u Kragujevcu), njegova dužina će biti oko 3,15 metara, a prema ranijim informacijama, pokretaće ga 0,9-litarski dvocilindrični benzinac (mada nije isključena ni elektro verzija).
fiat%20topolino%201.jpg


U oba modela će se obilato koristiti lagani materijali, a konkurenciju će im, između ostalih, činiti i Toyota iQ, budući Volkswagen Up!, pa i najavljeni mali Hyundai.
 
Član
topolino 2 cilindra:icon_rolleyes:
nekako mi to previse baca na motore:D
svidja mi se ovaj bmw:cool:
 
Član
Nisu ni oni budale,znaju da će uskoro sve veća i veća potražnja biti za autima ovoga tipa.
Postaviću baš temu o prvoj Isetti za sve one koje zanima,jer je to ipak jedno od najkontroverznijih auta poteklih iz Bavarije...
 
Član
GTI 16V je napisao(la):
2 cilindra :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

pa nije bas auto za trkanja...normalno je da ima 2 cilindra, ako vec ne zele performanse i ako zele malo potrosnju...
svaki cilindar vise, znaci veca potrosnja ;)
 
Isetta je sto schumi rece bas bila kontroverzno auto kroz historiju,ali mi je uvijek bila odbojna,jer ono malte ne i nije bilo auto,pa tako mi ni ova nova nije primamljiva,niti mogu sebe zamisliti u njoj.Topolino mi je dizajnom simpa,samo dvocilindras:icon_eek: al ajd nije mu svrha da bude mali vruci gradski ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top