BMW F31 grub rad motora sa uključenom klic.om

BMW F31 grub rad motora sa uključenom klic.om

Član
Zdravo.
U pitanju je automobil BMW, 320D, (F31, 2016.) 140KW.
Pre par dana u toku vožnje kroz grad auto je iznenada "cimnuo", kao da sam pipnuo kočnicu, i samo to, dalje je voznja nastavljena normalno... samo koji minut kasnije, umesto hladnog vazduha počeo je duvati topliji... Sasvim normalno, samo bez klime sam se odvezao u najbliži servis. Posle pregleda rekli da je problem kompresor klime. Kako sam skontao kompresor je "zaribao" (valjda je zbog toga auto "cimnuo") i stavili su novi. Inace, original u mom autu je Denso, (čini mi se 6sas14a), oni su ugradili Valeo (zaboravio sam koji je model (970KM sa 1 godinu garancije)
Sada, klima hladi, ali auto sada ima primjetno grublji zvuk kada se upali ventilacija ( i tada elektronika uključi kompresor?) Potrošnja goriva se povećala ured za dva litra. Stičem utisak da kompresor previše opterećuje motor i pitam se da li postoji mogućnost da je u sistemu negdje nešto začepljeno ili je smanjen protok gasa i da to opterecuje kompresor? Možda je zvog toga "zaribao" (ili ga je nešto zablokiralo) moj stari kompresor... Ili je pak novi kompresor problem? Vraćao sam se u servis, ali oni kažu da je sve uredno... Mada nisu ništa radili osim ponovo vakumirali sistem i ponovo upumpali plin...
Auto vozim već dve i po godine i nikada nisam mogao primijetiti razliku kako u radu motora tako i u performansama između uključene i isključene klime, a sada je toliko evidentno da radije vozim bez klime i ventilacije...nije baš da i sada primećujem pad perfomansi, ali ti zvukovi me iritiraju. Od kako imam auto, u ovlaštenom servisu sam radio samo redovne servise. Možda je trebalo zameniti nešto što je dotrajalo i sada napravilo problem?
Izvinite na dugom postu, ja ne znam kraće
Hvala
 
Top