BMW e60 530d izduvna grana!?

BMW e60 530d izduvna grana!?

Član
Izduvna grana u bmw-a e60 530d je napravljena od rosvaja,inoxa...i puca kao ledenca...sto je nazalost i kod mene slucaj. Malo sam proguglao i nasao da im je to mana te da se masovno ugrađuju umjesto tih,gusane izduvne grane od starijih dizel modela.. eh sad interesuje me ima li neko iskustva. Svi koji to znaju,zacijenjuju tu svoju od e39 pa traze i po 250 eura za nju. I mene interesuje dali odgovara od bas svih dizela kao sto kazu od e39 525tds iz devedestih i slicno..
 
Boze svasta, pa otidji u neku fabriku sto radi auspuhe, rade i izduve.
Puknes fino cijev od aluminiuma, i nema sanse da pukne a nece ni korozirati, a to da stavljas iz nekog starijeg modela to nez kako i sta.
 
Izduvna grana i auspuh su 22 razlicita pojma.
Znam prijatelju, kazem covjeku da se sve da napravit nemora odma naletit na nest.
Sve se to moze napraviti naravno treba naci nekoga sto zna odraditi.
I u mene je bio isti problem malo malo napukne izduvna, ima neki dio blizu matice koja ju drzi i tu je tanak materijal pa napukne po duzini.
 
Član
Sve se moze napraviti, ali koliko to kosta?
Dobra masina i dobar majstor i napravi se lako, ali ko to radi i za koje pare?
Ja je ne bih jeftino pravio, a nije problem napraviti, cak je i interesantno.
 
Član
to je u e60 mana stavi gusanu od e39 i neces imati problema inace nova inox ne izdrzi 60000 km ja sam mjenjao 2 i na kraju stavio gusanu od e39 i rjesio problem sve pase kupi nove dihtung i sve ok
mada ti ih je tesko naci zato su skupe .!!!
 
Član
i ta inox se ne da variti sva se iskrivi izmota probo sam i to i poslje varenja na tokarski da je poravnam ali dzabe cim se auto zagrije imocx se siri sta vec radi i pusta tako da se ne zajebavas izradom i prepravkom nadi gusanu i problem je rjesen pazi kod gusani imas dva tipa jedan ti pase drugi ne razlika je samo u priklopu za izduvne gasove jedan ide bocno drugi ravno tebi pase taj sto ide ravno .!!
 
Ljudi jeste sigurni da je inox u pitanju??? Mislim necu da se mesam i tvrdim ali ja te inox cevi ugradjujem i isputujem redovno drze pristiske preko 250 Bari na extremnim temperaturama od azota od -120 pa do +300'c. da nije neki drugi materijal u pitanju?
 
Član
inox ali zbog tizine lim 0.25 mm cc zato izgori jest da je dupli ali nisu predvidali grijanje cipovanje i divljanje
 
Top