bmw e46 320d automatic 2001.

bmw e46 320d automatic 2001.

Nedavno sam kupio BMW e46 320dizel 100 kw automatic. i uopsteno jako sam zadovoljan autom, motorom ,,mjenjacem, turbinom. potrosnjom,itd.. ali nekada se zna desiti cudan simptom (i javlja se periodicno, nekad cesce nekad nikako par sedmica)

Desava se da auto NEKAD nakon paljenja (ubacen u P) kad upali vibrira jako i radi drugacije , trese se, kao da radi na 3 klipa , kao da hoce da se ugasi pa nece, i proizvodi jake vibracije u kabini, obrtaji variraju tada izmedju 900-1000 (neprimjetno) i kada ubacim u "D" i dalje se trese, i tada kad tako se desi da kao trokira kad pritiskam papucicu gasa auto nece da krene , bez obz koliko ja dodavao gas on staji , i tek kad pritisnem papucicu gasa do poda i PRITISNEM KICK DOWN dugme , tek tada auto krene i pocne normalno da funkcionise i da vuce i salta sve kako treba,
ovaj problem se uglavnom javi kad tek upalim auto (ali znaci samo ponekad mi se to desi tako, nekada zaredom par dana, a nekada prestane apsolutno)

nisam spajao na dijagnostiku, ono sto mi u tabli gori je lampica od kocnica jer zadnje disk plocice su potrosene..
pa eto, ako neko zna mozda sta bi moglo da bude ali iz iskustva sa bmw (da li im je to mana ili nesto)
i sam se bavim mehanikom ali ovo mi nije bas jasno.
hvala,
 
Možda ce nekima ovo smješno biti al jebiga meni je to isto bilo osim da je moj mogao krenuti kad bi prebacio u D.

Razlog tome je bio sto sam bio nasuo gorivo za koje sam mislio da je dobro ( poklonio rođjak , zapakovano , pisalo super 95 ).

Nasuo , vozao normalno taj dan ugasio, sutra mi se problemi ko u tebe pojavili , odmah sam sumnjao na gorivo , otišao na benzinsku ko čovjek nasuo pun rezervoar i nekakav ventil reiniger , za ventile da ocisiti, preporučili mi bili i nakon par dana se taj problem
Riješio i naučio sam samo gorivo sa benzinske je provjereno gorivo ( barem ovdje).

Nadam se das sam mogao nekako pomoći.
 
Legend
obicno kad leden auto vibrira , trese i cudno radi je neka dizna u pitanju ... gledao sam oko sebe dosta takvih slucajeva , to je motor kao kod mene cini mi se da je 1 elektricna , ostale 3 mehanicke pa ne znam moze li se dijagnostikom tacno znati , nisam siguran naj bolje diagnosticara kakvog da provjeri
 
Što se tiče tog vibriranja od 900-1000 obrtaja, pa hoće da se ugasi i to, morao sam mijenjati filter goriva, kad sam stavio novi, sve je bilo u redu.
 
obicno kad leden auto vibrira , trese i cudno radi je neka dizna u pitanju ... gledao sam oko sebe dosta takvih slucajeva , to je motor kao kod mene cini mi se da je 1 elektricna , ostale 3 mehanicke pa ne znam moze li se dijagnostikom tacno znati , nisam siguran naj bolje diagnosticara kakvog da provjeri
provjerit cu svakako, moguce je nesto od toga. ja vjerujem da je neki kvar elektronske prirode, jer nekad jako rijetko se desi i stiskanjem kick down dugmuca pod papucisom prestaje a u voznji sve extra, vuce perfektno za ovih 136 ks, bez katalizatora a opet bez trunke dima na bilo kojim obrtajima i bez obz kako ga stisno,,
provjerit cu na dijagnostici uskoro, ali svakakko hvalaa
 
Član
Jesi radio servis mjenjača? Kad sam golfa imao isto tako nije htjeo poći kad je hladan jer ulje nije bilo dugo mijejnjano, kad sam promijenio ulje i filter sve normala bilo..
 
Bmw 320d 2003god automatski menjac 110kw
Imam problem, auto bez kick down radi normalno ne trese, u vecim obrtajima u kick down trese kao da radi na 3 klipa, trese posle kick down i u ler gasu. Radi nekoliko minuta tako i dobije normalan rad. Da li je neko imao takvo iskustvo i u cemu moze biti problem,
 
Top