BMW e39 540i

BMW e39 540i

Član
Ovo je bilo prosle godine, zao mi je sto nisam bio aktivan na forumu dok je bilo aktuelno, ali ne mogu da ne podijelim sa vama. Za novogodisnje jutro 1.1.2015. pri povratku iz provoda imali smo nesrecu gdje nas je radar upecao sa 214kmh, nakon cega je doslo do prevrtanja i vece materijalne stete. Vijest o nesreci je bila dva puta na avaz-ovoj naslovnici jer su htjeli da me ocrne kao kakvog ubicu. Bilo nas je ukupno petero u autu, a nikome, hvala Bogu, nista nije bilo, osim sto je meni rame izletilo, ali to je sve sitnica nakon ovakvih stvari.

Evo vijest koju sam uspio pronaci na internetu: http://www.prvimagazin.com/clanak/C...i-mora-platiti-22000-maraka-za-unisteni-radar

Untitled.jpg Untitled2.jpg Untitled3.jpg
 
Član
Dosao kuci, smirio se, dosao do sebe, skontao sta se desilo.. i onda kad shvatis da je glava na ramenima i ono "nek vama nije nista", onda pocnes razmisljati o autu i materijalnim posljedicama. Prvo sam mislio sve na otpad dati, ali nije doslo do toga. Nabavlja se jos jedan e39 bez papira iz 1996. godine i svi dijelovi limarije se prebacuju, a za te radove slijede i slike:

IMG_20140113_112149.jpg IMG_20140113_122945.jpg IMG_20140124_101149.jpg
 
Član
Hehe, sad kad je to sve davno proslo i nikome nista nije bilo, lako bacim i koju salu na taj racun. Iako od tad imam skroz drukciji pogled i na zivot i na voznju i na sve, mada nije bila prva nesreca koju sam imao, ali bila je zadnja i nadam se da ce tako ostati.

Nakon udesa sam nazvao kolegicu koja je sjedila do mene, ona je za vrijeme udesa imala nekakve stikle na nogama. Od siline udarca stikla je probila pod i ostala u autu. Kad smo poceli raskopavati auto da se radi primijetim tu stiklu zabijenu u podu (jedva smo je izvukli) i zovem ja nju: "Ej Nina, reko stvarno nema smisla.." Kaze ona "Sta je bilo, je li nesto bilo a da ne znam?".. Pa reko: "Kako te nije stid ostavit srdljivu stiklu u onako lijepom autu!?" Odvalili smo u smijeh tada..

A sto se tice radara, u Novom Travniku je i dan danas rijec o tom slucaju.. Raja se sprdala "Ma nek si ga srusio vala nisu ga mogli puskama zaustavit, ti si im pokazao kako se to radi" i slicno... Tek nakon 7-8mj je radar ponovo postavljen...
 
Hvala Bogu pa ste svi ostali citavi, a nikad ne znas sta te ceka iza krivine tako da... Head up
A ja sam uvijek za to da se radari ruse :D
 
Član
Dobro si ti prosao, auto izgleda kao da nista nije bilo :)

Tako se i vozi, kao da nista nije bilo. Kompletni trapovi su promijenjeni sa tog donatora stranca, sva limarija, zracni jastuci (11 komada je iskocilo prilikom udara), sve zivo.. bas smo se potrudili da to ponovo bude auto na kraju.
 
Član
Svaka cast na poslovima u oba slucaja hahaha samo me zanima kako 214 tu hahaha iz kojeg pravca :p
 
Top