BMW E34

BMW E34

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
Raja imam ponuda da kupim BMW e34 520i,e sad me zanima koliko
bi me koštala ugradnja plina i koliko bih potrošio markica na 100 kilometara u gradu???

pošto znam da je potrošnja plina ista ili malo veča od benzina,ali eto ako neko zna dosta bih mi pomogao...
 
Član
Sa plinom ces izgubiti oko 10% snage i povecaces potrosnju za oko 10% u odnosu na beznin, otprilike! :D
 
Član
jeli 12ventila ili 24ventila motor,ako je 12v onda ti je usisna grana od metala i jeftinija je ugradnja negdje oko 700KM,ako je 24v onda je plasticni usis i to ti je oko 1500KM.
Potrosnja hmmm ovisno o nacinu voznje ...... 12v motor je premal za onoliku grdosiju tako da komotno mozes ocekivati oko 15l plina prosjecne voznje,ako stisnes otici ce i na 20l,a 24v mislim da bi trebao trositi negdje oko 12-13 normalne voznje.
Ja sam imao kocku sa 2.0 12v motorom i ugradjenim plinom,po gradu je trosila od 13 do 25l,sa mojom voznjom to je uvijek bilo blizu 20 litara,po otvorenom nikad nije potrosio preko 10l plina,a nekad ako sam ga pazio na otvorenom znao je i 6-7l potrositi.
 
Početnik
nego , da ti odustanes od toga auta ako ti je na prvom mjestu potrosnja bitna???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top