BMW e24 635CSi 1979.

BMW e24 635CSi 1979.

Član
Pozdrav raja. Odavno nisam bio na forumu, pa se evo ponovo vracam sa novim projektom. Jucer sam pazario ovu "kantu" i imam u planu kompletnu restauraciju. Inace, radim u BMW-u u Steyr-u (Austrija), tako da cu veliki broj dijelova dobiti direktno iz firme. Restauracija ce poceti na proljece, a do tad moram da organizujem sve potrebne dijelove koji nedostaju. Radit ce se remont kompletnog motora, ugradnja klime jer je ovaj nema, fali mi mjenjac (Bilo bi dobro ako bi se neko nasao da zna informacije da u BiH negdje ima mjenjac za njega, nebitno da li automatik ili manuelni - ovdje je bio 5 brzina sa "legendarnom" prvom przinom lijevo dole), zatim remont mjenjaca kad se isti nadje, kocioni sistem ce ici kompletno novi, trap i sve i jedna gumica, kompletno pjeskarenje i druga boja, interijer ce dobiti sportske siceve iz tog modela te ce sav biti presvucen u kozu itd itd.

Project.png
 
Član
Nasao sam i originalni mjenjac od 635CSi M6 modela sa prvom brzinom dole lijevo, preskupi su dijelovi, najjeftiniji mjenjac koji sam nasao bio je 600€ i to automatik, ovaj je 1000€ mada covjek garantuje da je ispravan. Svakako ce ici na kompletan remont kada bude vrijeme za to. Mjenjac je kaparisan, nalazi se u Berlinu, preko vikenda palim auto i idem po to (cca 700km od mene).
$_57 (1).JPG $_57 (2).JPG $_57 (4).JPG $_57.JPG
 
Član
Maloprije stigoh s puta. Mjenjac stigao (Y) ... Usput da prokomentarisem stanje na granici izmedju Austrije i Njemacke: Katastrofa, izbjeglica je danas bilo nevjerovatno puno, prekopan mi je auto pri prelasku prema Njemackoj, kao i prikolica. Valjda misle prevlacim ih u ovome..

20151129_141654.jpg
 
Član
Svaka cast na ovom projektu,vidim sve mu je s vana ocuvano i ove lajsne,odlicno ce ovo biti kad se sastavi,nego u koju ce boju ici i gledao sam par primjeraka sa alpina felgama i super se uklapaju sa e24-om.
 
Član
Svaka cast na ovom projektu,vidim sve mu je s vana ocuvano i ove lajsne,odlicno ce ovo biti kad se sastavi,nego u koju ce boju ici i gledao sam par primjeraka sa alpina felgama i super se uklapaju sa e24-om.
Ici ce u crnu boju, samo treba da dodje do toga tek, a kamo li do felgi.. bio bi on meni rad i da je na celicnim pokretan :D
 
Član
Ovo je bas projekat , svaka cast i kapa do poda , treba u ovo dosta para uloziti i uloziti ,
Samo lagano i biti ce ekstra :)
 
Član
Dosta truda, ljubavi i novca treba za ovo. E24 je san skoro svakog BMW fana. Respect za projekat i sretno s radovima. :)
 
Top