BMW automatski mjenjač - servis ?

BMW automatski mjenjač - servis ?

Član
Pozdrav svima,
Danas u toku lagane vožnje (90 km/h) mi auto izgubio vuču, motor radi ali neće naprijed, a nazad da. Nekako svratim do Tomića na dijagnostiku, ne mogu ništa da urade i savjetuju mehaničara za mjenjače i promjena lamelica na brzinama. Automobil nikada nisam držao u "D" na semaforu već je uvijek bio u "N" i radio bez opterečenja.

Mjenjač je za BMW seriju 7, model 730i E38 V8, oznake ZF 5HP18. Dosta kvalitetan mjenjač ali izgleda loše održavanje prije moje kupovine...

Koji je mehaničar za automatike najbolji u Sarajevu i okolici, da li ih ima uopće koji su vrijedni spomena?? Čuo sam za nekog na Stupu, ali više negativnih komentara i iskustava nego pozitivnih.

Šeki iz Tuzle, tačnije mjesto Tinje kod Tuzle ??
 
Član
Buza, Visoko (radi samo BMW, ne znam dali se igra oko mjenjaca ali mozes provjeriti i savjetovati) 061289909 mislim da je ovaj broj.
Nermin-Bubas, Visoko (radi automatske mjenjace) 061196590
 
Član
Ja sam isao kod ovog Sekija u Tinju. Predje se preko pruge pa lijevo, i onda na kraju neke ulicice je radnja. Ne znam da li je tu prije bio, ali tu sam ja isao prije nekoliko mjeseci. Ja sam vec negdje pisao koliko sam pozitivno iznenadjen servisom. Da ne duzim puno, preko tel su mi rekli da je reparacija mjenjaca za moj auto, audi a6 4f 3.0 tdi 1300-1500€. I otisao sam s namjerom da ga repariraju. Nakon 40 min voznje i provjere nisu mi uzeli auto da rade jer je mjenjac ok, a hladno su mogli uzet lovu, sto bi mnogi uradili. Definitivno preporuka
 
Član
Radi Seki, tj njegovi momci, njega rijetko ima u servisu, ali servis radi, prvi servis "s ceste" mu je bratov i on radi manuelne mjenace, a njegov je iza, izgleda kao hangar haman SFOR-ov neki.

101% ćaba za automatike i lik nije muljator nego profesionalac. Ja nisam na svu srecu imao problema, ali je buraz vozio Cherokeeja i covjek napamet zna sta je. Fascinantan majstor - a ne ove prdonje koje sistemom eliminacije pokusavaju rjesiti nesto.
 
Super Moderator
meni je dva puta radio, jednom DSG na R32, jednom na vw jetta tiptronic. uradio sve kako treba i nije nista zakido i slicno. R32 samo uradio ulje, filter valjda i novi saraf od ulja i to je to, a mogo je rec otislo sve hajmo 2000€
 
Član
ma ima čovjek posla, jednostavno mu ne treba niti ide u korist da od običnog mijenjaja ulja pravi neki bauk
 
Super Moderator
ma ima čovjek posla, jednostavno mu ne treba niti ide u korist da od običnog mijenjaja ulja pravi neki bauk

ma ne, mjenjac nije radio, pravio je probleme i majstori su gledali nisu skontali u cemu je fol, a auto je tad bio star godinu dana i rijetko ko se susreto s njim a i sa DSG-om.. mogo je reci sta je htio :)
 
Top