Bmw ASC/ABS varijabilno kodiranje ?

Bmw ASC/ABS varijabilno kodiranje ?

BHT Ovisnik
Pozdrav, mjenjao sam ABS/asc ECU i pumpu na E39. Nekada je radila,nekada ne. Uzeo sam bas po tom kodu sve,i ugasio mi je gresku abs,ali ostao je goriti asc,odnosno protiv proklizavanja. Udjem dijagnostikom u kocnice i gori mi greska "23 varijabilno kodiranje". Ima li tko strucan da zna u cemu je problem?
Hvalauploadfromtaptalk1449046009791.jpg
 
Član
Trebas ga kodirati druze, tj upariti ga sa senzorima i ostalim procesorima auta, mozes to sa autocom, opcija ti je gdje je ovaj kljuc nacrtan, tu su ti podesavanja, imas sve detaljno objasnjeno, nije tesko uglavnom
 
BHT Ovisnik
To sam bio nasao,i ima nesto za abs kodirati,to sam uradio,ali nije nista se desilo oko asc
 
Član
Trebalo bih se sve rijesiti, znam da na vw kad mijenjas abs kutiju, senzor zakrenutosti volana ne radi ni abs ni esp, kodiras i sve bude ok, samo sto moras prije odradit kalibraciju senzora zakrenutosti volana, tj da volan bude na 0°, ako nije onda nece
 
BHT Ovisnik
Nece da udje tu u zakretanje volana,izbacuje gresku,nece da spoji. Ali sam procitao negdje da se mora sa bmw dijagnostikom to odraditi. Jer valjda ovaj od diesela i moram iz svog starog iscitat i u ovaj ucitat kod,kako li sta vec.
 
BHT Ovisnik
Nakon 2h zezanja rijesili ! Uspjeli pokupiti podatke iz starog ECU ali nikako upisat u novi. Sve pođe ali prekine. Nece jedna bmw dijagnostika,pa nece druga, pa onda jedan kabal,nece. Pa onda drugi kabal, opet nece. I onda on iskopa neki stari kabal, malo zezalo dok se dobro ustekao i drž-nedaj i uspije! Uglavnom sve je htjelo osim ECU od ABS-a. Stalno greska u konekciji,ali je kolega bio uporan i sa tim starim kablom je napokon uspjelo i evo sada radi :)

Sada pitanje, ima li neka azbestna zastita, odnosno zastita od topline? Napravio bih limenu zastitu il sl. te je oblozio da stiti ECU od topline,jer to je jedino sto stvara problem. Blizu je grana i previse se grije, sto kod diesela nije problem.
 
Top