BMW 6 Convertible - US Open

BMW 6 Convertible - US Open

Član
n5.jpg


Bavarski BMW je na Salonu automobila u Los Angelesu prikazao model 650i Convertible (soft top), koji bi uskoro trebalo da uđe u serijsku proizvodnju, a u prodajne salone će stići na proleće sledeće godine. Pokretaće ga V8 motor od 4,4 litra sa 400 KS i 610 Nm obrtnog momenta (u rasponu od 1.750 do 4.500 o/min). BMW 650i Convertible će biti u ponudi sa šestostepenim manualnim ili osmostepenim automatskim menjačem (pogon na zadnjim točkovima se naravno podrazumeva!). Ubrzanje od 0 – 100 km/h iznosi 4,9 sekundi, a maksimalna brzina je elektronski ograničena na 250 km/h. Prema očekivanjima, BMW je prvo predstavio 650i Convertible sa mekim sklopivim krovom (19 sekundi je potrebno da se otvori, a 24 sekunde da se zatvori, do brzine od 40 km/h), dok bi verzija sa tvrdim krovom trebalo da se pojavi u septembru naredne godine.

Za sada se još ne zna koliko će BMW 650i Convertible da koštati kada se nađe u prodaji, ali se očekuje da će cena startovati od 71 hiljadu evra. Znači, BMW se odlučio da prvo prikaže kabrio, pa onda kupe. Zanimljivo…

n6.jpg
 
Član
ni prosla sestica mi nije bila wooow na fotkama
uzivo je nesto sasvim drugo
vjerujem da ni ova nece razocarat
 
Meni uopće nije zanimljiv a nije ni lijep nešto posebno, kad bi bio u mogućnosti birat auto iz ove "srednje" GT klase to bi bio Jaguar XK, cijena i koncepcija približno iste.


p.s. sad će me BMW fanovi razapet, kao i u vezi onog s.anja nazvanog X6 :D

Izvinjavam se na off-u ;)
 
Top