BMW 325 E 36 problem

BMW 325 E 36 problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam gore navedeni BMW cuo mi se lezaj na zadnjem desnom tocku da "huci" i imao je lufta. Jedno vrijeme sam vozio tako i maloprije krenem s parkinga par kilometara vozim normalno kad odjednom poce da lupa nesto nazad(mislim da je na desnom tocku) znaci trese i nepodnosljiv zvuk isto kao da neko udara nogom u auto ali samo pod opterecenjem recimo na manjoj uzbrdici... i pokusao sam tako da dodjem do kuce sve prvom brzinom(uzbrdo) i pocela je i temperatura malo da se dize. Temperatura mi je uvijek bila pola milimetra pored one crte za normalu i nije se pomjerala nikada...(ne mjesa ulje i vodu, ne trosi puno ulja, ravnomjerno radi, ne napuhuje crijeva od vode, ...)
1. Sta bi moglo biti to sto lupa?
2.Kako se skida ona centralna matica da se skine tocak jer nije ista kao kod drugih auta?
3. Sta bi moglo biti s temperaturom?

MOLIM pomoc jako sam zabrinut
 
Član
adohera je napisao(la):
Imam gore navedeni BMW cuo mi se lezaj na zadnjem desnom tocku da "huci" i imao je lufta. Jedno vrijeme sam vozio tako i maloprije krenem s parkinga par kilometara vozim normalno kad odjednom poce da lupa nesto nazad(mislim da je na desnom tocku) znaci trese i nepodnosljiv zvuk isto kao da neko udara nogom u auto ali samo pod opterecenjem recimo na manjoj uzbrdici... i pokusao sam tako da dodjem do kuce sve prvom brzinom(uzbrdo) i pocela je i temperatura malo da se dize. Temperatura mi je uvijek bila pola milimetra pored one crte za normalu i nije se pomjerala nikada...(ne mjesa ulje i vodu, ne trosi puno ulja, ravnomjerno radi, ne napuhuje crijeva od vode, ...)
1. Sta bi moglo biti to sto lupa?
2.Kako se skida ona centralna matica da se skine tocak jer nije ista kao kod drugih auta?
3. Sta bi moglo biti s temperaturom?

MOLIM pomoc jako sam zabrinut

pa ocito da je podrobio cijeli lezaj pa je poceo da lupa...
a sto se temp dize...dize se sto si ga konstantno vozio u prvoj..kao sto si i rekao....

barem moje misljenje:icon_confused::icon_confused:
 
Početnik
ne mora da znaci da ti je lezaj evo kod mene na 124-vorci isto tako ali nie
bio lezaj nego neke gume na kardanu i mjenjacu to me kostalo negdje
oko 120km naravno 1 guma je bila nova a druga polovna.. to ode od brzog
startanja znas ono turiras pa po kvacilu i odeee:icon_biggrin:

i da to za temperaturu pa vidis mora dizati temp. kad ga vozis u prvoj:icon_biggrin:
dobro nie prokuao ako si ga duze vozio u 1:cool:
 
Član
lezaj tocka ti je 99% mjenjaj to odma bola sta se zaj*avas radi pedesetak maraka budi sretan ako nisi sj*o i diferencijal vozeci tako rasklapano
 
Član
tebe sam cekao da se javis:cool: ma drug imao sam dosta stvari da radim pa sam potrosio sve pare, a najvise sam odgadjao zato sto mi je ova matica nekakva, ne kontam uopste kako da je skinem... a da sam sj*ao diferencijal kakvi bi mi pokazatelji bili, toga se najvise bojim:icon_question:
 
Član
adohera je napisao(la):
ali nisam vozio u prvoj na velikim obrtalima nego nekih 1000-1500-2000 max.:icon_sad:

Pa to ga i hebe BMW treba malo vise gasa radi visko ventikatora jer nema elektricni el. motor.A sigurno ti se kao sto kaze Got2b lezaj sasuo pa poceo da lupa.
 
Član
ma samo lezaj legendo i to ce biti kao ljubicica .......to je u tebe extra ja sam kompletan zadnji most sj....trebam mijenjati zadnje gumene cahure na zadnjem mostu i nemojte misliti na one dvije cahure sti drze zadnji most....al sam narucio iz germani kompletan zadnji i prednji sporski trap...ma sigurno se pitate sta mi je to...za one koji neznaju to je trap kpmpletan od kuhane plastike znaci mijenjam gdije god da ima nesto gumeno za kuhanu plastiku
 
Član
problem rijesen :cool: pukao bio saraf sto drzi diferencijal za most pa su differencijal i kardan letali gore dole i udarali u pod...zamjenio saraf i sad sve 5 ;)
grijanje vjerovatno zbog voznje u prvoj brzini jer se ne grije vise...
a za lezaj jos nisam skontao kako se odvrce ona matica i jel uopste ono matica pa ako neko zna nek kaze :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top