bmw 318tds problem

bmw 318tds problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako, malo je teze objasniti.  Auto: bmw 318tds
Naime, ovo sam primjetio, auto se u voznji samo ugasi, jednostavno izgubi gas, kao da ga nesto ugusi. Potom nece da upali, tek nakon par verglanja. Takodjer teze upali i dok nije vozen. Nekakav cudan dim se pojavi tad, ne crni, vec bijeli.

Ali, to se desava tek kada se kolicina goriva u tanku spusti skoro do rezerve, znaci jos uvijek se lampica ne upali, dok kad je tank pun, sve normala, bez ova dva problema(gasenje u voznji i teze paljenje) i bez onog dima kod paljenja.

Ima li to kakve veze sa gorivom? Voda u gorivu mozda?
Jer ovaj problem se poceo desavati tek od proslog mj., kad smo poceli sipati gorivo na "Petrol" b. pumpi u Otesu.

da napomenem da mu je bosch pumpa radjena kod Zufera u Visokom prije mozda 10mjeseci, pustala naftu, pa gumice mjenjane, sta vec,rekoh da se sta ne moze povezati sa tim.
filter goriva mijenjan prije 6mjeseci
 
Član
Otidi u Buca Potok u servis Simanic,uzece ti 5KM za pregled i odmah ce ti ustanoviti kvar,pola Sarajeva ide kod njih prave autu,ljudi su doktori za auta
 
Član
moguce je da je i do goriva, meni se recimo slicno desilo kada sam sipao na OMV-u, a sad sipam na onom slovenackom petrolu i sve extra....
 
ja sam imao takav problem na fordu, znaci nije htio da upali nakon duzeg vremena, onda se poceo gasiti u voznji, pa poceo skroz nemirno da radi tj. prilikom stajanja na semaforu imas osjecaj da vozis traktor koliko auto trese, onda sam zamjenio filter goriva i nije nista pomoglo dok nisam pumpu za dotok goriva zamjenio sada radi normalno...
 
Pisem ovo za filter (goriva) jer se kod mene desila ista situacija, u toku voznje dok presaltam brzinu ugasi se auto, tj kad spadnu obrtaji, ili kad stoji auto naleru automatski se pocne gusiti i ugasi se.. i kad upalim puno dima izadje na auspuh :)
eh, objasnjenje je bilo, da sam nasuo gorivo losijeg kvaliteta i da se zapljao filter, i (pomalo glupo zvuci:)) natalozila se prljavstina na dnu rezervoara i kad se potrosilo goriva tj kad je ostalo malo u rezervoaru "povuklo" je i taj talog..
Nasuo pun rezervar na drugoj benzinskoj, promijenio filter i en ga radi :)
 
Član
zato ja nikad ne vozim na rezervi... :D bog sami zna sta ima u ovom nasem gorivu, i sta se sve na dnu ne natalozi... :D
 
Član
A jeli ima koji majstor koji se specijalizirao za BMW. Cuo sam za nekog u Visokom, radiona mu je tamo u onom selu blizu Zufera sto pravi bosch pumpe. Prolazio sam mu pokraj radione bilo je bar 5 bmw-ova ispred od e36 preko e39 do E90...

emir_89 je napisao(la):
zato ja nikad ne vozim na rezervi...
Ti onda i ne vozis...
 
Malo je stara tema ali eto.
Imaš u rezervaru dodatnu pumpu za gorivo to imaju samo TDS motori i ona ti neradi i auto nemože da radi kadaima manje od 20litara goriva u sebi.Trebala bi se ta pumpa zajedno sa plovkom zamjeniti i rješena stvar,ili drži stanje goriva preko 20/25litara
 
Član
zenicafreak je napisao(la):
Malo je stara tema ali eto.
Imaš u rezervaru dodatnu pumpu za gorivo to imaju samo TDS motori i ona ti neradi i auto nemože da radi kadaima manje od 20litara goriva u sebi.Trebala bi se ta pumpa zajedno sa plovkom zamjeniti i rješena stvar,ili drži stanje goriva preko 20/25litara
E hvala... A jel to skupo? Gdje se moze uzeti taj dio?
 
Član
Otidji kod "Rame" na kobiljoj glavi , on ti ima dijelove i moze ti to zamjeniti ili kod "Danijela" u Vitezu isto ima dijelova za BMW-a .
Sretno
 
JA znam da u vitezu ima svašta za bme mogu ti naći broj(PM) pa nazovi pitaj
A prije svega provjeri dali ti dolazi struja na tu pumpu(osiguraće) i kontakt na pumpi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top