Blokada Obrtaja....

Blokada Obrtaja....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ev mozda malo smijesno pitanje,ali zaista me zanima.
Kod mene na autu nema blokade kao npr kod nekih auta gdje se cuje ono uttttt.....hehe smijesno al moram nekako obijsaniti.
Zaista volim taj zvuk imam na autu sport auspuh sport filter,al mi jos nedostaje zvuk blokade.
Jel se to moze kako napravit naknadno ili sta???
 
Član
Iskreno, sta ce ti blokada...stisni nozicu do kraja, pa ce kad-tad da dodje do max rpm, e onda uzivaj u zvuku...:D Nekom elektronikom bi mozda mogla da se uradi ta blokada ako bas hoces, javice se neko ko zna vise o tome...
 
Član
imas obrtaje ?
jesi kad stisno gas do poda u leru ako ima blokadu morao je udariti

btw koje auto je u pitanju
 
Super Moderator
ne mora znacit da nema blokadu
nisu sve blokade iste pa da se cuje ono tn tn tn tn ;)
 
Pa ja kad stisnem d okraja cuje se samo zzzzzzzzzzzz,nista drugo......
hehe.........
A kod auta koji imaju tak tu sto se javlja znaci odma ide ono TN TN TN TN....
Bas volim kad uzmem od frenda primeru u nje se cuje prebrzo ono TN TN TN T NTN TN TN NTNTNT itd...haha......
A sad ozb jel postoji ness jos u vezi toga.stvarno me zanima
Btw u pitanju je Renault 21 1,4 8v Dvogrlni karburator...:icon_sad:
 
Ev sam nasao na jednom forumu kako su decku radili na yugicima te blokade,naime rijec je o izmijeni tog nekog ROTORA:icon_eek::icon_question:

Sad ako mi neko moze objasniti,kako i gdje se tacno stavlja to i gdje on dodje tacno???
I da,da li postoji mogucnost staviti to na moj auto???
unaprijed hvala
 
Član
svaki put kada cujes TN TN TN T NTN TN TN NTNTNT motoru jebes majku, vjezbaj da ides u visoke obrtaje ako imas potrebe za tim a da ne bude TN TN TN T NTN TN TN NTNTNT ili zzzzzzzzzzzz.
 
Ti si izgleda cvrsto odlucio da sto prije sahranis taj motor...Koji ce ti djavo tntntn kad eto Tepso ti rece sta se desava a sam bi trebao znati sta znaci tjeranje u blokade itd...Vozi normalno i cuvaj taj motor, koji glat moze da prevali 500 000 KM bez ikakvih problema...
 
pa ja koliko sam citao o tome i koliko znam ljudi i na novija auta stavljaju radi ocuvanja masine,bas zvog neTJERANJA u visoke obrtaje,,,
Sama rijec blokada predstavlja zastitu neku,ovim slucajem stiti koliko toliko motor od onog stisni do kraja........ehhehe.....
A i fora mi je cuti taj zvuk,pa ev opet zamolio bi ak neko nesto vise zna,kako staviti taj rodor kod razvodne kape za taj uspjeh???
 
Član
renault_fan je napisao(la):
pa ja koliko sam citao o tome i koliko znam ljudi i na novija auta stavljaju radi ocuvanja masine,bas zvog neTJERANJA u visoke obrtaje,,,
Sama rijec blokada predstavlja zastitu neku,ovim slucajem stiti koliko toliko motor od onog stisni do kraja........ehhehe.....
A i fora mi je cuti taj zvuk,pa ev opet zamolio bi ak neko nesto vise zna,kako staviti taj rodor kod razvodne kape za taj uspjeh???

blokada se stavlja jer radilica, klipovi, klipnjace nisu pravljeni da se vrte velikom brzinom, vecom od one gdje se cuje TN TN TNTN ili kako vec kazes/zoves taj zvuk, dalje tu je mjenjac bitna stavka--- stotinu stvari...
 
Ev npr decki su stavljali na yugice,pa kad su oni mogli joojj.....
Samo ne znam kako bi trebalo na renaultu.
Kad bi se neko od majstora javio da rjesi ovo pitanje??
rotorevl028xyr3.jpg
 
Član
To ti je tzv. finger sa blokadom , ti nemas blokadu zato sto ti je auto na karburatorima, prijatelj je stavljao na golfa 1.3 karburator, taj finger sa blokadom i dobio je to TN TN TN ili kako vec , u tom trnutku se prkida struja na svjecice i zato se cuje taj zvuk jer auto ostaje bez struje, samo sto kod tebe nece doci do prekida i goriva ako ti je klasicna benzinska pumpa na ramenicu ,pa bi moglo doci do pucanja na auspuh izbijanja vatre, sjebavanja lonaca, povratne explozije ,rikavanja klipova itd. . . najbolje ti je ne dirati nista, ali ako zelis blokadu , znaci novi finger i nova kapa i eto blokade.
 
kod mene i ovako zna izbiti vatra na auspuh,hehe......a kakva bi onda meni razvodna pasala,jesu one sve iste ili ipak ima malo razlike,hehe........
mislim ne bi trebale bit iste,al reko kako i s kojeg auta ja da trazim.
btw s kojeg je on auta radio:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top