Big Bang - Jesmo li sami?

Big Bang - Jesmo li sami?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li vjerujete da postoji negdje jos zivot u svemiru, onakav kakvog mi ne poznajemo, sto Edo Maajka rece: "Jesmo'l sami".

Pogledajte video u prilogu i zapitajte se...

<object width="450" height="370"><param name="movie" value="http://www.liveleak.com/e/089_1222383156"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.liveleak.com/e/089_1222383156" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="450" height="370"></embed></object>
 
Početnik
ne znam da li si temu otvorio kao zacetak diskusije ili cisto da svako sa sobom razmisli o ovome... no, da li se mene moze zaustaviti u pricanju? ne bas!

dakle... ne mogu polemisati na pitanje jesmo li ili nismo sami, ali mogu se sloziti da je veoma korisno sto smo sada, na ovom stupnju razvoja covjecanstva, u mogucnosti da relativno bezbolno udjemo u drugaciju perspektivu, tj. da stvari sagledamo iz ugla koji je drugaciji onome iz kojeg inace percipiramo svijet i sve oko nas. dovoljno je zamisliti (kao sto su vec zamislili, pa napravili matrix ili napravili neke druge filmove i igre) da smo mi samo jedna velika igra, kojom upravlja neko drugi... ili zamisliti da svaki kosmos ima svoj mikro i makro kosmos u kojem habitava i koje sadrzava u sebi... i, da ne duzim sad vise, samo da sumiram u:

da... veoma interesantno...
 
Član
Svaka diskusija je dobrodosla :cool:
Ja vjerujem da postoji jos negdje zivot, mislim dovoljno je pogledati ovaj video i sagledati cinjenice.
Ako je nekome tesko zamisliti koliko je svemir velik, neka pokusa zamisliti koliko je nesto malo - u nedogled :icon_biggrin:
 
Član
A šta je iza svemira? i svemir mora biti dio nečega!
Mozda je svemir samo jedna nakupina sranja u šolji nekog vanzemaljca jer pojam veličine je nebitan i nevažan, i kod nas bakterije postoje mi znamo za njih a one neznaju za nas npr. jer nisu inteligentna bića.
Jedno ovako glupasto razmišljanje :
Kao što bakterije žive u šolji znaju samo za taj svijet, a naš vide a neznaju šta je poslije našeg (a ima), tako i mi zivimo na zemlji znamo za svemir, a što je iza njega nemamo pojma. Te priče o big bangu i sličnim stvarima su čisto nagađanja, jer nitko sa sigurnošću nemože ništa odgovoriti u svezi svemira i njegova postanka jer kroz jedan teleskop je prosto nemoguće kazati kako je nastao!!! Napredovali smo sad imamo robote koji na marsu uzimaju uzorke tla i slična sranja, ali to je samo nebitan komad zemlje! Nekazem ja ozda se (zvijezdane staze) ostvare, ali tek tu će nas đava i odnijeti. Odbacit ćemo preko noći ono u što vjerujemo 2000 godina i na kojoj vjeri živimo. Ljudi će biti izgubljeni, prazni i puni pitanja. Čovjek bez vjere je izgubljen, pogledajmo u povjest i stare inke i maje su imale svoju vjeru znači svaka civilizacija je u nešto vjerovala, mi smo takva bića. mozda su baš Inke i Maje izgubili sve ono u što su vjerovali zadirajući u nepoznato, i sa smješko vam tipkam odnio i đava!!!!
 
Član
ma da docce nam zeleni i ponuditi svoju tehnologiju i znanje isto ko sto mi mravima umjesto da ih zgazimo ponudimo DNK, TV, i stale spoznaje
 
Član
bilosto je napisao(la):
dakle... ne mogu polemisati na pitanje jesmo li ili nismo sami, ali mogu se sloziti da je veoma korisno sto smo sada, na ovom stupnju razvoja covjecanstva, u mogucnosti da relativno bezbolno udjemo u drugaciju perspektivu, tj. da stvari sagledamo iz ugla koji je drugaciji onome iz kojeg inace percipiramo svijet i sve oko nas. dovoljno je zamisliti (kao sto su vec zamislili, pa napravili matrix ili napravili neke druge filmove i igre) da smo mi samo jedna velika igra, kojom upravlja neko drugi... ili zamisliti da svaki kosmos ima svoj mikro i makro kosmos u kojem habitava i koje sadrzava u sebi... i, da ne duzim sad vise, samo da sumiram u:

da... veoma interesantno...

Ovaj zivot kakav zivimo......moguca je i opcija matrixa ;)
 
Početnik
iskreno, meni bi opcija matrix-a skroz odgovarala... da ne razmisljam, nego neko drugi to za mene da odradjuje...
 
Član
ja recimo ne vjerujem ni u sta...recimo, postoji mogucnost da ima jos nedje zivota, jer nije dzaba 9 planeta u ovom nasem suncevom sistemu (poznatih, kolko ih jos ima nepoznatih)...al opet se nista ne zna sa sigurnoscu...
po meni je malo i onaj veliki prasak glup, al opet mi je nekako i najvjerovatnije da je tako bilo...ugl, ne vjerujem u ono da je covjeka stvorio Bog, jer ne vjerujem ni u Boga...ja znam da je covjek biolosko bice, i kad umre nema vise nista, zavrseno je sve...
 
Član
ma kakvo sami bolan bolan..... ja svaku noc vidim desetina vanzemaljaca.... u iraku... svi sa hi-fi motorolama... i garavi u licu....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top