Bi-xenon problem!!!!!

Bi-xenon problem!!!!!

Član
Raja imam h4 bi xenon vec duze vremena al u zadnjih par dana sam primjetio da se jedna sijalica nekad ne upali odmah nakon paljenja svjetla vec moram par puta upalit i ugasit.Jel iko od vas imao slicno iskustvo dali je sijalica,balast ili bog zna sta vec:icon_confused:
 
Član
Stara je tema ali je tek vidjeh..

Najednostavnija dijagnostika ti je da zamjenis strane balasta, lijevi na desnu stranu, desni na lijevu. Ako se opet bude isto desavalo na toj strani onda je sijalica a ako se desava na druog strani onda balast..
 
Član
pajdo i kod mene je isto tako.. upali se ali za 2cekunde se ugasi.. ugasim svjetla ponovo upalim sve ok.. također se isto desava ko prijatelja..
 
Član
probaj ovo sto ti edo kaze i ako bude opet na istoj strani problem probaj pojacati masu. zna biti da je masa slaba pa se javlja zatajenje xenona. barem je kod mene bio slucaj takav. pojacao masu i sve radi kako treba
 
takodje oksidirali kontakti znaju praviti slican problem, raskaci onaj konektor normalni od sijalica na xenone sto ide i malo ocisti ;);)
meni je tako bilo par puta :icon_evil:
 
imam isti problem samo sto se meni gase kad auto postiggne radnu temperat5uru,mijenjao sam balaste lijevi na desnu desni na ljevu,takodjer i sijalice ali opet mi se gasi desni far...masam mi je na bloku motora bila je i na šasiji auta.opet isto...
 
slab aku ne daje dovoljno stuje kad se upali ventilator...... najvjerovatnije, a ispitaj i punjnenje.....
 
Član
Kad ste vec poceli sa pitanjima pa da ne otvaramo novu temu. Kod mene jedna sijalica svijetli zuto (kao obicna sijalica) a druga normalno???
 
Član
Maha je napisao(la):
Kad ste vec poceli sa pitanjima pa da ne otvaramo novu temu. Kod mene jedna sijalica svijetli zuto (kao obicna sijalica) a druga normalno???

vjerujem da je stara sijalica,dala je ona svoje,kupi drugu
 
Član
....brzi i kratki odgovor...za zlaju odgovor je mjenjaj balaste po mogućnosti oba dva ako se može ako ne onda jedan....a zuto svjetli jer je plin popustio tj mjenjaj xenon žarulju...!!!
 
ljuid danas se i meni desila ista stvar ,, desilo mi se to jos jednom i pojacao sam masu direktno s acumulatora uzeo minus i radila je 3 mjeseca i danas ponovo dali i kad se ugasi ja ponovo ugasim i upalim svjetla ona se upali i radi normalno sve dok ne ugasim i krenem da ponovo upalim,, sutra cu poskidati sve i balastere pregledati i conectore i masu podebljati i ako nista onda zamijeniti elektroniku jer mi je na staroj elektronici bilo mislim ok
 
Član
Pozdrav,
Vidim da su bixenoni tema pa bi da postavim pitanje ako neko može da mi pomogne.
U pitanju je zamjena farova na Passat B6 sa običnim farovima koji su umrli. Kupim bixenon farove kao laik koji je mislio da je s tim rješio problem i onda kreće noćna mora. Pod 1 niko nije htio da se uhvati u koštac sa zamjenom farova pa smo prijatelj i ja krenuli u realizaciju bar da dobijemo osnovne funkcije fara( dugo,kratko svjetlo i poziciju ) i to smo i uspjeli. Dali kontakt, upalili svjetla. Duga rade, kratka rade,pozicija radi. Ja presretan,vratili svjetla, branik i krenuo kući. Upalio auto ponovo probao svjetla meďutim kad sam upalio duga jedna klapna na desnom faru samo zuji kad ugasim auto i dam kontakt onda oba duga rade. Nakon nekoliko puta isprobavanja izgori mi balast na istom faru. Kasnije sam stavio zamjenske led sijalice D1S ali i dalje mi ne radi desno dugo svjetlo dok lijevo normalno radi. Da li je ko imao ovako ružno iskustvo i kako ga je rješio?
Oprostite na ovako opširnom izlaganju.
 
Pozdrav,
Vidim da su bixenoni tema pa bi da postavim pitanje ako neko može da mi pomogne.
U pitanju je zamjena farova na Passat B6 sa običnim farovima koji su umrli. Kupim bixenon farove kao laik koji je mislio da je s tim rješio problem i onda kreće noćna mora. Pod 1 niko nije htio da se uhvati u koštac sa zamjenom farova pa smo prijatelj i ja krenuli u realizaciju bar da dobijemo osnovne funkcije fara( dugo,kratko svjetlo i poziciju ) i to smo i uspjeli. Dali kontakt, upalili svjetla. Duga rade, kratka rade,pozicija radi. Ja presretan,vratili svjetla, branik i krenuo kući. Upalio auto ponovo probao svjetla meďutim kad sam upalio duga jedna klapna na desnom faru samo zuji kad ugasim auto i dam kontakt onda oba duga rade. Nakon nekoliko puta isprobavanja izgori mi balast na istom faru. Kasnije sam stavio zamjenske led sijalice D1S ali i dalje mi ne radi desno dugo svjetlo dok lijevo normalno radi. Da li je ko imao ovako ružno iskustvo i kako ga je rješio?
Oprostite na ovako opširnom izlaganju.
Pozdrav svima, imam slican problem na Mercedes w211 fabricki bi xenon, kad upalim auto i uplaim svijetla na jednom faru mi ne radi dugo bi xenon (ne otvara klapnu) kratka rade normalno.
Dok ako prvo upalim svijetla zatim upalim auto bixenon i dugo i kratko rade normalno???
Ako neko zna znacilo bi mi sta da radim? Hvala.
 
Top