Best Driver's Car 2010

Best Driver's Car 2010

MTR

Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ma3113Lu4WM&feature=sub[/video]
 
Član
Porsche dakle, ocekivao sam Ferrarija. Da je tu stara Scuderia, garant bi on pobjedio :)

Ovaj GT3 je stvarno strasan, mene je onaj plasman na 24 satnoj utrci najvise iznenadio, sa prakticno serijskim autom.
Koja je to kvaliteta, 24 sata full gasa i zavrsi trku.
 
A ljudi moji, Bosanci i Hercegovci, šta vam ja cijelo vrijeme govorim, PORSCHE je najbolji na svijetu i džaba sve drugo, ima još jedan favorit a to je Megane RS, drugi najbolji, FWD..... :cool: :cool: :cool:
 
Član
nista drugo nisam ni ocekivao na stazi...

p.s. potpisujem sve sto je porschefan rekao ;)
 
Član
Evo skoro isti izbor - Performance Car Of The Year, samo od strane autoexpressa, Porsche je najbrzi, al Ferrari pobjedjuje :icon_biggrin:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/performance_car/257452/performance_car_of_the_year_2010.html

Ovi nisu gledali samo track performanse, nego su uzeli jos neke stvari u obzir. Porsche 911 GT3 RS tek osmo mjesto, kazu odlican za staze, ali preekstreman za svakodnevnu voznju. Dobar plasman zauzeo i BMW-a M3 Competition - 5-o mjesto, a najvise me iznenadio Peugeot RCZ, zavrsio je cetvrti. Kazu jako otporan na understeer, bas se pitam sta je bilo sa onim sto je Tiff vozio, ono je bjezalo preko nosa ko mahnito. Da mu nisu zaboravili staviti prednje stabilizatore :D
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Evo skoro isti izbor - Performance Car Of The Year, samo od strane autoexpressa, Porsche je najbrzi, al Ferrari pobjedjuje :icon_biggrin:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/performance_car/257452/performance_car_of_the_year_2010.html

Ovi nisu gledali samo track performanse, nego su uzeli jos neke stvari u obzir. Porsche 911 GT3 RS tek osmo mjesto, kazu odlican za staze, ali preekstreman za svakodnevnu voznju. Dobar plasman zauzeo i BMW-a M3 Competition - 5-o mjesto, a najvise me iznenadio Peugeot RCZ, zavrsio je cetvrti. Kazu jako otporan na understeer, bas se pitam sta je bilo sa onim sto je Tiff vozio, ono je bjezalo preko nosa ko mahnito. Da mu nisu zaboravili staviti prednje stabilizatore :D

To dovoljno govori o tom izboru, Peugeot na 4tom a GT3 RS na 8mom mjestu??? Pa čovječe ne može mu Peugeot dodat vode a kamoli da bude bolji u bilo čemu :icon_eek: presmiješno :icon_rolleyes:
 
Član
Ni meni nije bio jasan tifov test. Čitao sam handling test u auto magazinu. Nahvalili su RCZ do bola;)
 
Član
EVO magazin je Bog za ove testove. Nešto najobjektivnije što možeš pročitati o automobilizmu uopće. Kakva cijena kakve li gluposti ako već biraš Performance Car of the Year onda ga odaberi kako treba, ovi izbori su presmiješni :icon_eek:
 

MTR

Član
GocaS6 je napisao(la):
EVO magazin je Bog za ove testove. Nešto najobjektivnije što možeš pročitati o automobilizmu uopće. Kakva cijena kakve li gluposti ako već biraš Performance Car of the Year onda ga odaberi kako treba, ovi izbori su presmiješni :icon_eek:

tu se slazemo ;)
 
Član
Porschefan je napisao(la):
A ljudi moji, Bosanci i Hercegovci, šta vam ja cijelo vrijeme govorim, PORSCHE je najbolji na svijetu i džaba sve drugo, ima još jedan favorit a to je Megane RS, drugi najbolji, FWD..... :cool: :cool: :cool:




Porsche-u svaka cast al kako ces renaulta snjim u istu recenicu :D
 
Član
<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/kK-hprvTNf8?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/kK-hprvTNf8?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></object>

Nije da se hvalim ali pogledajte ovaj video:D

Mali sepet 106 gti je u konkurenciji najboljih sportskih auta svog vremena osvojio 2 mjesto. Porsche 911, bmw e36 M3, Ferrari 355, honda nsx, lotus elise, ferrari 550, golf 3 vr6, mitsubishi, nisan skyline...

Koliko god to mnogima bilo čudno, pug zna napraviti pravog sportaša sa odličnim handlingom.
 
GaRGa je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
A ljudi moji, Bosanci i Hercegovci, šta vam ja cijelo vrijeme govorim, PORSCHE je najbolji na svijetu i džaba sve drugo, ima još jedan favorit a to je Megane RS, drugi najbolji, FWD..... :cool: :cool: :cool:




Porsche-u svaka cast al kako ces renaulta snjim u istu recenicu :D

Znaš zašto sam stavio i Megane u istu rečenicu, jer je hot hatch, prednji pogon, i tako to, zato jer je vrh svoje klase.... :icon_biggrin:

VR6Boki je napisao(la):
Evo skoro isti izbor - Performance Car Of The Year, samo od strane autoexpressa, Porsche je najbrzi, al Ferrari pobjedjuje :icon_biggrin:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/performance_car/257452/performance_car_of_the_year_2010.html

Ovi nisu gledali samo track performanse, nego su uzeli jos neke stvari u obzir. Porsche 911 GT3 RS tek osmo mjesto, kazu odlican za staze, ali preekstreman za svakodnevnu voznju. Dobar plasman zauzeo i BMW-a M3 Competition - 5-o mjesto, a najvise me iznenadio Peugeot RCZ, zavrsio je cetvrti. Kazu jako otporan na understeer, bas se pitam sta je bilo sa onim sto je Tiff vozio, ono je bjezalo preko nosa ko mahnito. Da mu nisu zaboravili staviti prednje stabilizatore :D

U ovakoj vrsti izbora bitno je tko je najbrži, zato.... :D :123:
 
Član
Da je najbrzi bitan, uzeli bi mozda nesto poput Ariel Atoma za trecinu cijene tog Porschea i letili okolo :icon_biggrin:

A izgleda da je ovaj RCZ fakat super stroj, sad citam sta kazu ovi domaci sto su ga vozili, drama autic. Nije bas 205 GTI, al je mnogo dobar :D
 
Član
Ne, 205 GTI, taj je bio najzesci, zbog ovoga... Link: http://www.youtube.com/watch?v=ehLanSdB5b4 Kazu vjerovatno najzabavniji, al i najopasniji GTI od svih.

Ovi kazu i RCZ se moze tako malo namjestati pustanjem gasa u krivini, a dobra je stvar da se i ESP moze skroz ugasiti.

Evo sta napisa ovaj lik sto ga je vozao - inace vozi Evo IX... Vozio RCZ:

200 KS verzija: e, i skoro sam se zvrtil... dzukac fakat oce namjestat straznji kraj na abgasu..
motor nije neka senzacija.. zapravo je nekak mala razlika u odnosu na 156.. skuzi se tek iznad 4500 da potegne jos jednom.

ono kaj me najvise iznenadilo je da je inzenjerski dio posla za RCZ napravljen u MAGNI... u grazu.. nije napravljen ni jedan prototip... sve je napravljeno u kompu (ukljucivo aero/termalno/akusticno testiranje) i sam su nastancali 100 probnih komada za final check i testiranje..

Ovaj ga jedan pita "kaj onda je taj RCZ možemo reći nasljednik 205ici po handlingu? kakav je osjećaj na volanu?"

ne, auto ko 205 nece ponovno napravit..
mene podsjeca na 306, sam kaj je siri i stabilniji... i ima daleko vise gripa..

gle mos ga vozit brzo i bez divljanja, al oce se namjestit kad treba..

na volanu je dobar, al nije savrsen.. nema vise dobrih volana od kad su presli na strujne servoe..
no, rekavsi to, ujutro sam se popeo i spustio sa sljemena, mokra cesta prepuna skliskog lisca,.. i vrlo sam jasno kuzil koliko ima gripa i imal sam zacudjujuce malo problema s trakcijom na izlazu iz zavoja... a jos sam dizla vozil.. al je volan fino uravnotezen i ak se malo pomucis, skuzis vrlo fino kaj radi prednji kraj...
 
Top