Baterija za laptop sa ebay-a - iskustva? Reparacija baterije - iskustva?

Baterija za laptop sa ebay-a - iskustva? Reparacija baterije - iskustva?

Administrator
Da li neko ima iskustva sa baterijama za laptop sa ebay-a?

Naime, za laptop mogu kupiti bateriju sa ebay-a za 50-ak KM, dok mi u genelecu traže 315 KM za bateriju. Naravno ne očekujem ja neki extra kvalitet te baterije, tj. da bude kao originalna, ali eto recimo neka izdrži 1-1,5 godinu ja bi bio zadovoljan, jer da dajem 300 KM za bateriju koja ide u laptop koji možda vrijedi toliko ne pada mi na pamet.

Drugo pitanje se tiče reparacije baterije.

Našao sam na pik-u da neki čovjek iz Sarajeva radi reparaciju baterija, i on mi je rekao da bi to koštalo 65 KM. Da li neko ima sa tim iskustva i uopšte sa tim čovjekom. Ovaj čovjek vrši reparaciju baterija http://www.pik.ba/profil/enverf/ . Imate li nekog preporučiti za reparaciju baterije?
 
Član
ja sam gledao po yt, otvore tvoju bateriju i stave druge odgovarajuce, ako imas zivaca mos i sam zamjeniti samo kupis dgovarajuce baterije
 
Administrator
Ma ne bi se ja zezao oko te reparacije. Radije ću platiti nekom pa neka uradi ali ako će to uraditi kako treba.
 
Član
ja sam sa ebaya kupio bateriju za svoj asus onaj mini eeepc tako nesto.
platio je 30eura i evo vec 3 mjeseca drzi bateriju do 4-5 sati kad stedim batrriju. film od 120 minuta izgledam i ostane jos 20% baterije
 
Član
Sto ne cuvate bateriju. Moja je jos uvijek ko nova. Kad god ste kuci, fino na struju i izvadite bateriju tad. :D
Nisam kupovala, jer nema potrebe. Zaznula sam bateriju na prvom laptopu, pa kupila ovaj novi, pa sad bolje pazim.
 
Član
polovna da ti traje 1-1,5 a garancija na nove je 6 mjeseci :D
uzmi polovnu da drzi sat-dva i onda probaj cuvati, koristi laptop na struju , povremeno ispraznis bateriju do kraja pa ponovo nastavis na struju da odrzavas celije baterije sto duze
 
Administrator
Sto ne cuvate bateriju. Moja je jos uvijek ko nova. Kad god ste kuci, fino na struju i izvadite bateriju tad. :D
Nisam kupovala, jer nema potrebe. Zaznula sam bateriju na prvom laptopu, pa kupila ovaj novi, pa sad bolje pazim.

Čuj što ne čuvamo. Pa čuvao sam je, ali jednostavno došao joj je kraj, kao što i svemu dođe. Čudi me da na novom laptopu drži duže vrijeme baterija :eek: :D
polovna da ti traje 1-1,5 a garancija na nove je 6 mjeseci :D
uzmi polovnu da drzi sat-dva i onda probaj cuvati, koristi laptop na struju , povremeno ispraznis bateriju do kraja pa ponovo nastavis na struju da odrzavas celije baterije sto duze
Polovnu je veoma teško naći. Jedino polovnu repariranu, tj. da se ubace nove ćelije pa da onda to bude ok. Radije ću novu sa ebay-a nego polovnu pa opet ne znaš na čemu si. Može raditi jedan izvjesni period i džaba bacio pare. Ako mislimo na istu stvar.

Ako mislimo na polovnu repariranu, onda ok. Čovjek daje garanciju godinu dana na reparaciju baterije, ali treba mi savjet da li ima još neko ko se tim bavi ili kakav je taj čovjek, čiji sam link postavio u prvom postu.

I ja ću najvjerovatnije naručiti preko ebay-a pa nek drži godinu meni je dovoljno. Za cijenu jedne nove od 300 KM, mogu kupiti 6-7 baterija sa ebay-a koje će sve zajedno da traju duže nego jedna od 300, koja će opet trajati možda 2 godine
 
Član
Uzmi tu sa ebay i nemas frke. Ili repariraj, svejedno je. Pusti ove sto kazu ne moze se reparirati i sl.
Nije neka velika nauka uopste, mozes cak i poboljsati bateriju ako znas sta radis.
 
Član
Kod reparacije baterije treba zamjeniti i elektroniku koja se nalazi unutra,zato to nek niko ne pokušava sam,il da daje nekom ko se ne razumije puno
oko toga,nije to samo uzeti druge baterije i prelemiti.
 
Top