basssss

basssss

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Alen-dB je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ako samo smijem pitat sta ustvari ta kosina nazad radi za zvuk, bas me interesuje :icon_smile: ...

evo prijedlog:
Visina: 40cm
Sirina: 80cm
Dubina 40cm
okrugli portovi (2 kom)
Dijametar: 10cm
Duzina: 17cm

to ti je nekih cca 90 i kusur litara kutija tunirana na nekih 44hz ...


ako hoces sebi radit kosinu, sa gornje zadnje strane oduzmes nekih 5-10cm a isto tolko dodas na donju zadnju stranu ... tako ti litraza ostaje ista a gepek ces moc iskoristit malo bolje ... ako sta nije jasno ili se neko ne slaze sa mojim misljenjem nek me slobodno ispravi ;) ...

koliko sam ja cuo Eddo,ne radi nista...to je samo radi zadnjeg sjedista...da bolje "ulegne"
i da,procito sam da uopste nije bitno kakvog je izgleda kutija,,,znaci moze bit i 8ugao..xD

Ne bise se bas reklo da si cito,zato citaj ...
http://www.bhtuning.com/skola-auto-akustike-sve-na-jednom-mjestu-t-30581.html
 
Član
adi187 je napisao(la):
Alen-dB je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ako samo smijem pitat sta ustvari ta kosina nazad radi za zvuk, bas me interesuje :icon_smile: ...

evo prijedlog:
Visina: 40cm
Sirina: 80cm
Dubina 40cm
okrugli portovi (2 kom)
Dijametar: 10cm
Duzina: 17cm

to ti je nekih cca 90 i kusur litara kutija tunirana na nekih 44hz ...


ako hoces sebi radit kosinu, sa gornje zadnje strane oduzmes nekih 5-10cm a isto tolko dodas na donju zadnju stranu ... tako ti litraza ostaje ista a gepek ces moc iskoristit malo bolje ... ako sta nije jasno ili se neko ne slaze sa mojim misljenjem nek me slobodno ispravi ;) ...

koliko sam ja cuo Eddo,ne radi nista...to je samo radi zadnjeg sjedista...da bolje "ulegne"
i da,procito sam da uopste nije bitno kakvog je izgleda kutija,,,znaci moze bit i 8ugao..xD

Ne bise se bas reklo da si cito,zato citaj ...
http://www.bhtuning.com/skola-auto-akustike-sve-na-jednom-mjestu-t-30581.html

cito sam,i cito...i nacito se..:D
sad sam i malo pametniji posto..:D
hvala ..:))
 

IGY

Član
moj eddo ako nisi do sad naucio sta je ta kosina, onda radije odustani od pravljenja kutia
zidaj kuce one imaju ravne zidove :lol::lol::lol:
 
sto se tice kosine itekako je bitna, ali kad se rade kutije za nabijanje + plastic wooferi (pioneer i sl) + kante od pojacala onda i nema neke osjetne razlike u zvuku.. al kad se slaze dobar sistem bitno je, i dobro bi bilo kad kutija nebi imala ni jednu paralelnu stranicu.. :D
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
sto se tice kosine itekako je bitna, ali kad se rade kutije za nabijanje + plastic wooferi (pioneer i sl) + kante od pojacala onda i nema neke osjetne razlike u zvuku.. al kad se slaze dobar sistem bitno je, i dobro bi bilo kad kutija nebi imala ni jednu paralelnu stranicu.. :D

Eto Dr Sound reko da oblik kutije ima veze i tu je kraj price moze LOCK :cool::icon_smile:

Dosta stvari se moze naucit i na caraudio.ba forumu medju starim postovima pa prije neg sto sta pitate ko nije siguran nek pogleda tamo ima dosta korisnih stvari ;)
 
Član
IGY je napisao(la):
moj eddo ako nisi do sad naucio sta je ta kosina, onda radije odustani od pravljenja kutia
zidaj kuce one imaju ravne zidove :lol::lol::lol:

a da zazidam ibizu prvu:icon_question: :lol: ... :spam: :smajli41: ... :icon_twisted:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top