babaroge i endemske vrste - VELIKOSERIJSKI autombili koji se rijetko viđaju

babaroge i endemske vrste - VELIKOSERIJSKI autombili koji se rijetko viđaju

Evo opet je sa svojim temama :D


Ovaj put, ništa sportsko ništa ekskluzivno.

Ovo ljeto baš često putujem i pratio sam kakvih sve auta ima na cesti, i domaćih tablica i pogotovo stranih. I mogu reći da čak i u ekstremno gustom saobraćaju, cijelo ljeto, nekih auta skoro pa i nema.

Evo primjera:

FIAT CROMA mk2

Kada je predstavljen predodredili su ga za uspjeh, ali...banana .... :D

fiatcroma.jpg


SEAT TOLEDO mk3

Isto kao i za Cromu, ali ovaj je ravan Ferrari Enzu po broju koji se susreće na cesti.

seattoledo.jpg


LANCIA THESIS

Mislim da se može vidjeti samo u užem dijelu Torina ili na parkingu neke od policijskih stanica kao službeno auto za komandira :icon_smile:

lanciathesis.jpg


lanciathesis2.jpg


LANCIA KAPPA

Ista stvar kao i za model iznad


lanciakappa.jpg


RENAULT VelSatis

Sjećam se jedne usporedbe u AutoBlicu iz 2002. godine
VelSatis vs. Mercedes E270CDI , i rekoše face: evo ga, konačno dostojan odgovor na njemačku elitu, u zbroju bolji od Mečke.... :icon_confused:

I opet....banana.... :D


renaultvelsatis.jpg



OPEL SIGNUM

Nekakav pokušaj kombinacije Astre i Vectre. Ali dosta skuplji, posebno od Vectre na kojoj je baziran.


opelsignum.jpg


MERCEDES R-klasa

Imam samo jedno pitanje: šta je ovo....?

mercedesr.jpg



AUDI A2

Bax: molim te daj neki odgovor ... :D :lol:


audia2.jpg



NISSAN PRIMERA (zadnji model)

Samo ga pogledajte i sve će biti jasno...

nissanprimera.jpg


nissanprimera2.jpg
 
Početnik
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Sve do primere sam vidio i prisutno je u nas u gradu :D
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Od ovih 9 modela koje si naveo ovdje kod mene vidjam njih 6.;)
 
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Ma znam da ih ima, ali hoću naglasiti u prosjeku među svim ostalim autima.

Da se razumijemo. ;)

Koliko je Vectri a koliko Signuma?

Koliko je Mercedesa A klase koliko Audija A2...

Koliko je ML-ova koliko R-ova...

To je bit.
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Ma razumijemo se:cool:
Samo kazem slucajnost, na tako malom prostoru a skoro svi tu...;)
 
Početnik
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Porschefan je napisao(la):
Ma znam da ih ima, ali hoću naglasiti u prosjeku među svim ostalim autima.

Da se razumijemo. ;)

Koliko je Vectri a koliko Signuma?

Koliko je Mercedesa A klase koliko Audija A2...

Koliko je ML-ova koliko R-ova...

To je bit.

Razumijemo se ;)

I da upravu npra za vecinu je najavljivano da ce se proizvoditi i ogromnim kolicinama ili ih mi jednostavno nevidjamo jer jos nisu "zrela" za uvoza tj nisu "dovoljno" stara.No pokazat ce vrijeme sve ;)
 
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Jer ipak je riječ o velikoserijskim autima, masovne proizvodnje, ali su rijetki.

Ali šta je najzanimljivije od svega, nema ih puno iz zemalja gdje su proizvedeni, odakle potječu.
 

MTR

Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

R od Mercedesa se dobro prodaje u americi jer je unutra ko dvosoban stan , a za ovdje je nebitan , veliki gutac goriva , nemas ga dje parkirat
 
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Znam da je prije svega namjenjen americi, i to su rekli prilikom predstavljanja ;)

Meni osobno izgleda loše, iako mu to možda nije važna karakteristika.
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Nissan-a ljudi nece jer se vrlo tesko prodaje.
Prijatelj mi ima Primeru i ne moze je prodati vec vise od 2 godine.
Rijetko ko se i interesuje...
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

LANCIA THESIS i Fiat Croma, ja nikad u zivotu nisam vidio :icon_rolleyes:
ovog mercedesa bas sinoc na naplatnim kucicama sam vidio( po prvi put).. germanske table
 
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

Sto se R klase tice , jednom sam sjeo u nju , nekima ce biti smijesno ali vjerujte mi komfornija je od S klase ;) izgled jeste " ovo samo majka moze voljeti " ali je strasno auto u svim ostalim pogledimaa razlog zasto ga nema kod nas : skup je brate :icon_biggrin:
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

zadnji race u osijeku prvi dan, momak dodje i uze klasu s ovim vel satisom :lol:
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

ne bih se ja zalio na jednog R-a.... kako sam ga vidio uzivo, bgm unutra komocija, ljepota :D
 
Član
RE: babaroge i endemske vrste - velikoserijski autombili koji se jako rijetko viđaju

r-a sam vozio ma savrsenstvo od auta al tko njega može održavat isplativije mu je porschea kupit :lol:
 
Top