Automobil godine po izboru Top Geara je...

Automobil godine po izboru Top Geara je...

Putovanja.ba
Administrator
top%20gear%2019%205.jpg

Polako nam se bliži kraj godine, što znači da će u narednom periodu mnogi magazini, portali, udruženja i sl. birati najbolje automobile u ovoj godini. Jedan od prvih koji je saopštio svoje pobednike je legendarni Top Gear.

Svi noviteti su bili raspoređeni u 20 kategorija, uključujući i one u kojima Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond biraju svog favorita.

U nastavku vam donosimo njihov izbor najboljih automobila za ovu godinu.

Hiperautomobil godine + automobil godine po izboru Jeremyja Clarksona: McLaren P1

Clarkson za njega kaže: ”P1 nam je pokazao da ono za šta smo mislili da je prihvatljivo…u stvari nije. On je veliki korak napred. On je renesansa, promena pravca koja će vas pri brzini od 350km/h odvesti u svetlu budućnost…”

p1tg-1.jpg

Superautomobil godine + automobil godine po izboru James Maya: Ferrari 458 Speciale

May za njega kaže: “Dopao mi se i ono što mi se posebno sviđa jeste to da i dalje vozim 458, a on je i u standardnoj verziji moj omiljeni automobil. Ali kod Specialea kao da je neko prešao preko mojih receptora i dodatno ih izoštrio.”

specialetg.jpg

Automobil godine po izboru Richard Hammonda: Porsche 911 GT3

Hammond kaže: "Vi ne uđete u GT3, vi ga obučete. To je kao da na sebe stavite odelo Supermana.”

gt3tg.jpg

Kabriolet godine: Jaguar F-Type

Za njega ekipa iz TG-a kaže: ”Na pravom putu, sa spuštenim krovom i krvlju koja ubrzano teče venama, vožnja ovog Jaguara više predstavlja navalu adrenalina nego automobilsko iskustvo. To je kao bungee jumping preko aktivnog vulkana…”

jaguartg.jpg

Stvar godine: Honda Mean Mower

“Iz kog god ugla gledate, Mean Mower nema nikakvog smisla – kome treba kosilica za travu koja može razviti 200km/h i ubrzati od 0-100 za 4 sekunde. Ali nekada, svi mi trebamo pokositi travu malo brže…”

hondatg.jpg

Porodični automobil godine: Citroen C4 Picasso

“Kada uđete u njega ispustite zvuk “whooh”. To znači da ste sa njim više impresionirani nego što ste mislili da ćete biti. “

citroentg.jpg

Najagresivniji automobil godine: Mercedes-Benz SLS AMG Black Series

“Izgleda kao da će vam nogu odgristi, ali će vas zapravo zagrliti i potapšati po leđima kao najbolji drug. Agresivan je, ali nije strašan.”

slstg.jpg

Muscle car godine: Corvette Stingray

“Stingray je za one koje nije briga za 60 godina tradicije, već jednostavno žele cool automobil koji se dobro snalazi i na putu i na stazi. Kada uzmete u obzir šta se skriva sve ispod ovog oštro skrojenog lima, počinjete da shvatate o kakvom se izvanrednom automobilu zaista radi.”

stingraytg.jpg

Luksuzni automobil godine: Mercedes-Benz S-klase

“Ne postoji nijedan drugi automobil na planeti koji bar u pola zaslužuje ovu titulu. S-klasa je vrhunac tehničkog dostignuća i tehnološkog napretka. Ultimativni luksuz na točkovima.”

merctg.jpg

Divan automobil godine: Rolls Royce Wraith

“Putovanje u Wraithu proširuje um. On je masivan i veličanstven. Zapanjujući i očaravajući objekat za provođenje vremena. Ukratko: iskustvo.”

wraithtg.jpg

Bagatela godine: Hyundai i10

“Kada kupujete neki drugi automobil sa prihvatljivom cenom, kod njega uvek ima neki kompromis: sa i10 ga nema. Kao biblioteka tih, u rangu je 3-4 puta skupljih automobila, tu jednostavno nema vetra ni buke.”

i10tg.jpg

Trkački automobil godine: Peugeot 208 T16

“Ovog leta na Pikes Peaku, Peugeot je imao jedan put, jednog vozača i jednu priliku za slavu. Trebao je još automobil koji će pobediti. 875KS snažan T16 je taj automobil. Rekord je posledica okupljanja svetog trojstva: najboljeg tima, najboljeg automobila i najboljeg vozača.”

pugtg.jpg

Zeleni automobil godine: BMW i3

“Dnevna gradska vožnja se sastoji od blagog napredovanja u beskonačnim gužvama. Teško je zamisliti bolji automobil za te svrhe od BMW-a i3. To je prelepo mesto za boravaki, a čak mu uspeva da saobraćajne gužve učini zabavnim.”

i3tg.jpg

SUV godine: Range Rover Sport

“Ovaj automobil je zaista talentovan u pravom smislu te reči: može da bude karavan sa tri reda sedišta, lađa za duga putovanja, terenac ili gutač prtljaga. Perfektan za garaže u koje ide samo jedan auto.”

rrtg.jpg

Inovacija godine: Volkswagen XL1

“XL1 je sa svojim rjšenjima i potrošnjom uspešan primer kako pomaći i proširiti granice. XL1 nije samo uzbudljiv automobil. On je hiperautomobil.”

xl1tg.jpg

Proizvođač godine: Porsche

“Tokom 2013.godine činilo nam se kao da je ovo Porscheova planeta, a mi samo živimo na njoj. 911 GT3, 911 Turbo i Cayman se ističu u svojim klasama, dok Panamera E-hybrid pokazuje koliko se može približiti svojim vanjskim granicama komforne zone, a da ne bude fijasko. A tu je i 918 Spyder. Bog zna šta su sačuvali za sam kraj.”

porschetg.jpg

Automobil godine+hothatch godine: Ford Fiesta ST

fiestasttg.jpg

“To je automobil koji okrepljuje, uzbuđuje i rasplamsava neke ljubavi za koje ste mislili da ih više nemate kada su u pitanju jednostavne stvari. Ovo je automobil koji donosi osmeh na vaše lice svaki dan. Ovo je automobil 2013.godine.”
 
Top