Automatski mjenjač problem

Automatski mjenjač problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postovanje kolegama ;
Pokusat cu objasniti kvar koji imam na mom automatskom mjenjacu na vozili astra 2,0 dti iz 2003 godine.

1. Kad se starta vozilo nema nekih problema sem sto se upali lampica kvara na elektronici motora ( ne pali se uvjek) ,i vozilo stavljam u D i krece bez problema ima snagu i aktivno je dugme SPORT ( moze se aktivirati)
2. Poslije predjenih 400-500 m osjetim u mjenjacu blagi udar i tada kao da malo vozilo ubrza ,pojavi se odmah nakon toga lampica servisa.
3. Nastavim voznju i kad zaustavim vozilo ono se ne vrati u pocetnu brzinu nego ostane mjenjac pretpostavljam u drugoj brzini i ako krecem iz D tada mi je problem malo jaci gas je potreban da bi vozilo krenulo ,tada obicno prebacim mjenjac u prvu brzinu manuelni i vozilo normalno krece i tada prebacujem brzine kao i sa klasicnim mjenjacem dok ne dodjem do D .
4. Da li vozilo ulazi u 4 ili ne ne znam ne mogu zakljuciti ali ako stisnem gas i dodjem do cca 100 km/h popne mi se broj obrtaja na nekih 2700 obrtaja i kad otpustim gas i ponovo stisnem broj obrtaja spadne pri brzini od 100 KM/h na 2000 i nije motor nesto bucan

Sta me interesuje kako rijesiti problem evo sta sam ja radio do sada:
1. isao majstoru u servis za automatske mjenjace i rekao mi cifru za koju ne znam da li se isplati uopste raditi
2. Planiram odvesti na kompjuter dijagnostiku ako mognu reci u cemu je problem
3. Da li neko zna ima li gdje kupiti polovan mjenjac za nju ,oznaku mjenjaca ne znam moram pronaci plocicu gdje to pise nisam bas vican tome
4. Da li se isplati staviti manuelni mjenjac umjesto ovog ,je li procedura komplikovana
5. Zna li neko pouzdanog majstora za ovaj slucaj bilo gdje u BiH

Pozdrav
 

MTR

Član
kod mene je u vectri automatski mjenjac , AISIN , imao problem takav slican , promjenio filter i gumice eno ga siba ko lud , ako na vrijeme ne odradis imaces ogroman trosak .
a to sto ti na 100 spadnu obrtaji , tako je i kod mene , sad ne neznam jel mu to kao 5 brzina ili polovi 4-tu , nemam pojma
 
MTR je napisao(la):
kod mene je u vectri automatski mjenjac , AISIN , imao problem takav slican , promjenio filter i gumice eno ga siba ko lud , ako na vrijeme ne odradis imaces ogroman trosak .
a to sto ti na 100 spadnu obrtaji , tako je i kod mene , sad ne neznam jel mu to kao 5 brzina ili polovi 4-tu , nemam pojma


A gdje si to radio ja sam Iz Laktasa kazem ti ako imas broj majstora daj da ga zovnem i vidim sa njim moze li se sta uraditi ocigledno je da se covjek razumije u to i koliko bi bilo novca ,ovaj mi je rekao cifra boli glava mislim da toliko kosta i staviti klasicni mjenjac ,naravno svako iskustvo je vazno a i skola se placa
 

MTR

Član
sacekaj malo , neko sa foruma ima broj od tog momka u Sarajevu , dobar je majstor extra
 
Član
Mehaničarska radionica "Lala" na Stupu u Sarajevu,Majstor Nijaz doktor za auto mjenjace evo ti broj 061/170-314;)
 
TDi Power je napisao(la):
Mehaničarska radionica "Lala" na Stupu u Sarajevu,Majstor Nijaz doktor za auto mjenjace evo ti broj 061/170-314;)

Hvala Vam zaista ste brzi
evo za nekih 10 min zovem Radionicu , u svakom slucaju javit cu sta je bilo ako uspijem rijesiti .

Upravo sam razgovarao sa gospodinom Nijazom i potrebno je da on pregleda vozilo na licu mjesta , ali kako kaze mrka kapa i predlaze ako je ono sto on misli da je bolje da zamjenim mjenjac sa klasicnim ,isto mislim i ja vidjet cemo sta uraditi ,hvala vam svima
 
Početnik
brate
slušaj mene!!!!!

batali serveis

nabavi drugi, polovni menjač
mene je popravka kod dotičnih koštala 2400KM, i trajao je još 3 meseca (otišao vandler i pumpa)
kasnije su mi tražili još 3500KM
kupio sam polovan menjač za 500EUR
za tebe je daleko jeftiniji

imaš problema sa kočnicom koja drži brzine
ili je ventil otišao ili je ona izgorela. kočnica nije skupa ali RUKE jesu

POZDRAV
 
Član
Pazi ako ideš stavljati manualni mjenjač trebat će ti i centralina i sve ostalo od narmalne vectre jer na ovoj ti sve ide preko aut.mjenjača. Meni je prijatelj na Puntu mjenjao aut.mjenjač i stavio manualni sad mu nitko nemože prepravit centralinu i svjetle mu sve moguće lampice na autu. Mislim da nije baš jednostavo samo zamjeniti mjenjač imas tu puno posla.
 
Ako ti nije daleko potezati do Sarajeva, odnosno 20km prije Sarajeva, kada ides iz Laktasa, imam ja rodjaka covjek je tata-mata za mjenjace...
 
merdecesW126 je napisao(la):
brate
slušaj mene!!!!!

batali serveis

nabavi drugi, polovni menjač
mene je popravka kod dotičnih koštala 2400KM, i trajao je još 3 meseca (otišao vandler i pumpa)
kasnije su mi tražili još 3500KM
kupio sam polovan menjač za 500EUR
za tebe je daleko jeftiniji

imaš problema sa kočnicom koja drži brzine
ili je ventil otišao ili je ona izgorela. kočnica nije skupa ali RUKE jesu

POZDRAV

Hvala ti prijatelju ali dajmi reci gdje si nabavio polovni mjenjac ovde ili ti ga neko uvezao iz vana ako imas nekoga daj mi kontakt broj pa da pokusam
 
Postovanje kolegama i da kazem da sam izvrsio zamjenu automatskog mijenjača sa manuelnim petobrzinskim mjenjačem . Sa uradjenim sam zadovoljan i imao sam srece sto sam sve dijelove potrebne za zamjenu nasao kod mog komsije Auto otpad Popovic iz Glamocana i njemu sam zahvalan jer mi je dao po izuzetno povoljnoj cijeni . Zamjena kako je isla moram priznati da sam cak bio pomislio u jednom trenutku da to nece biti dobro ali se na kraju sve zavrsilo uredno posebno je majstor sto je radio zamjenu pokazao svo svoje znanje i vjestinu . Evo sta je potrebno bilo sve zamjeniti . 1. Mjenjač 2. poluosovine 3. neke nosače motora. 4. Papučice ubaciti novu za kvačilo i zamjeniti papuču od kočnica. 5. Ručku mijenjača 6. Uraditi na elektronici da se prevari elektronika da moze auto upaliti.

Veliki problem je bilo zamjeniti papučice zbog tijesnog prostora i zavucenog mjesta gdje se kace papucice, problem je dosta stiješnjen prostor ,mozda bi ako bi neko htio raditii nesto slično da je najbolje izvuci motor vani i namontirati sve sto treba i vratiti sve ponovo nazad . Manuelni mijenjač je manji po gabaritu i lakši je od automatskog i još nije potrebno mijenjati anlaser jer su apsolutno isti ja sam uzeo manuelni mjenjač sa Astre 2,0 dtl tako da apsolutno sve odgovara .
Hvala svim kolegama na savjetima i dobronamjernosti
 
elmo je napisao(la):
Drug,

Sad nam još reci koliko te je sve to koštalo KM-ova?

Kao sto sam rekao , ovaj auto otpad je meni u blizini a vlasnik je moj komsija tako da me sve to kostalo 800 KM (dijelovi i ugradnja) mislim da sam s te strane prosao ekstra i vise sam nego zadovoljan pogotovo kad je u pitanju ozbiljnost i posao . Mislim da bi cijena svega toga u nekoj drugoj kombinaciji bila cca 1500-2000 KM
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top