Auto pijace u Njemackoj i kupovina preko mobile.de, autoscout24?

Auto pijace u Njemackoj i kupovina preko mobile.de, autoscout24?

Član
Cuo sam da su najbolje autopijace u Njemackoj u blizini Minhena, Dizeldorf/Kelna i Frankfurta. Zanima me jeli neko bio? kakav je izbor, kojim danima rade i sl.

Takodjer me zanima da li je neko kupovao auto preko mobile.de ili autoskauta. Normalno nazoves, ja sam taj i taj.. zovem iz Bosne, sutra/prekosutra bih dosao po auto ako je sve u redu, mozete li ga ostavit i sl.:cool:

Ima li neko slicna iskustva?
 
Na pijacama su vecinom sverceri , ako hoces auto da kupis onda prvo odes u njemacku
i onda sjednes na int, i trazis, tebe niko nece cekati ,ko prije njegovo je,ako kupujes privatno treba ti kupoprodajni ugovor od notara,mnogi pisu auto super,kad dodes krs
otidi jedno 5 dana ako hoces da nades nesto dobro;)
provjeri kilometre
 
ja sam prije mjesec dana kupio jednog preko mobile.de posto nisam znao bas najbolje Njemacki zamolio sam rodjake koji su tamo da mi nazovu Dilera i da saznaju sve informacije tj. broj sasije slovnu oznaku motora i normalno najbitnije u kakvom je stanju vozilo
i da jos jedan savjet ako si planirao uvozit dobro razmisli pa onda kupuj imas tamo u temi uvoz vozila pas vidit sta je mene kostalo i koliko
i da okolina Munchena neces nac ono sto tebi treba sigurno to nasa banda pokupi za sekund :lol:
sretno sta god odlucis ;)
 
Član
Na sjeveru njemacke su obicno malo kvalitetnija auta, no cijene su skoro sve iste u cijeloj njemackoj. Svaki diler strogo prati konkurenciju pa na osnovu godista, opreme i najbitnije, kilometraze, odlucuje o cijeni... Cesto se nece ni cijenkati jer znaju da su sve cijene iste...
kod auto kuca je malo drugacija situacija... Kod njih su dosta bolja i kvalitetnija auta sa manjom kilometrazom ali su naravno malo i skuplja ali zato se sa njima moze bas bas cjenkati... ali moras dobro znati sta ti treba od papirologije jer ovi u auto kucama pojma nemaju ibzirom da skoro nikad ne izvoze auta, dok dileri sve znaju ne trebas ni trazit nista. oni ti sve pripreme
pijace bi ja izbjegavao, bolji je internet
ako te jos sta zanima pitaj jer sam i ja skoro uvezao auto...
 
BHT Ovisnik
ja sam kupio na mobile.de
bio sam nasao volva isti kao moj,samo zuta boja,predobar bio,felge original 16-ke od novije godine,zimske uz njega,jeftino ga i davao,cak bio blizu rođaka,on ga pregledao sve super auto,ja u ponedjeljak rekao da cu doc u cetvrtak kad sutra-prekosutra zove kaze prodao ga,ponudio mu ovaj vise love,drugog nasao za 10-ak dana,zvao u ponedjeljak,sve dogovorio,rekao sta treba odraditi na autu,sve sitnice,rekao da dolazim u petak,kaze cekat ce me do petka,ako ne dođem on prodaje,al do tada je sigurno moj,tako je i bilo,nasao covjeka sve bilo kako je i rekao,za sat vremena svu dokumentacjiju rijesili,pali,potpisi i put BiH:icon_biggrin:
 
Top