auto odlazi u safe mode

auto odlazi u safe mode

Imam problem,auto je prije 2 mjeseca pokazalo kljuc nakon gasenja motora,prenocio je i ujutru na paljenju nije pokazivao kljucic,nakon toga radio normalno,vukao normalno,danas mi se opet upalio kljucic nakon gasenja,kad sam upalio iskljucio je turbo(pretpostavljam da ne da u servis modu da vrti),nakon 5 min sam ga ugasio pa upalio i radi normalno,turbo ne zvizdi,ne trokira,sta bi moglo biti?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
najpametnije ti je skopcaj na dijagnostiku pa vidi. mom starom je slican problem bio na oktaviji s tim sto je njemu turbina isla u safe mode tokom voznje. ugasis - upalis auto, sve normala, opet malo jaci gas, safe mode. ja sam mu problem rijesio na auto putu. 5 minuta 197km/h i evo 2 godine od tad nije nijednom otisla u safe mode.
 
Član
Kod mog tate na E46 dizel je bio taj problem, da izgubi snagu i nece auto da ide. Mada se kod njega to desavalo na brzinama 150+ km/h, ovako u sporijoj voznji nije. Uglavnom kad se to desi ugasis auto, opet ga upalis i sve normala. Kod njega je problem bio prljav filter za gorivo, kad se on promjenio nestao je problem. Valjda auto prepozna da mu fali goriva i da ne bi ostetio masinu, ubaci u safemode.
 
Kod mog tate na E46 dizel je bio taj problem, da izgubi snagu i nece auto da ide. Mada se kod njega to desavalo na brzinama 150+ km/h, ovako u sporijoj voznji nije. Uglavnom kad se to desi ugasis auto, opet ga upalis i sve normala. Kod njega je problem bio prljav filter za gorivo, kad se on promjenio nestao je problem. Valjda auto prepozna da mu fali goriva i da ne bi ostetio masinu, ubaci u safemode.
kod mene ako poslije malo duze voznje ugasim,pa dodjem za oko 10min da upalim,na kontaktu prije paljenja mi izbaci kljuc i ne gasi,upalim da radi 5 min,ugasim,dam kontakt nema kljuca,upalim radi normalno
 
Top