Auto dugo vergla prilikom paljenja, pomoć!!

Auto dugo vergla prilikom paljenja, pomoć!!

Pozdrav svima.
Prije 20ak dana mi se na autu Seat ibiza, 2000g, 1.9tdi 81kw pojavu i problem sa paljenjem jer duze vergla, otprilike od 5-10sec i onda upali.

* Prvo mi je počela kazaljka od temperature padati u vožnji i zamjenio sam taj senzor temperature misleći da je u tome problem ali očigledno nije.
Kada na džeku raskačim senzor on upali na pola ključa (jer upali grijače), ako uključim džek u senzor auto vergla po 5-10sec i upali.

- Na dijagnostici nema nikakvih grešaka.

- To mi se desilo preko noći, ovo kažem iz razloga što mi je jedan električar rekao da je u pitanju kompresija, međutim koliko se ja razumijem kada je u pitanju kompresija ne desi se na jednom.

- Mijenjao sam filter goriva, mislio da je do toga jer nisam nikad to mijenjao ali međutim nije to. Goriva ima u crijevima i ne vraća nazad, a zraka u crijevima nema.

- Slijedeće što sam mijenjao je alnaser, sve što se je unutar alnasera moglo zamijeniti, zamijenilo se.


- Bosch pumpu sam provjeri i ona je ispravna.
 
Član
Mislim da nije, jer pokazuje temperaturu ako uštekam džek (dok na starom je šetala kazaljka). Baš sam u subotu testirao da vidim hoce li padati temeperatura sa novim senzrom i sve je bilo uredu (Sarajevo-Neum, preko svitave)
Ocito ti senzor ne daje signal kakav treba jer ocito preko njega ide paljenje grijaca prilikom.paljenja vozila. Provjeri senzor probaj ocistiti djek stavi malo kontakt spreja i spoji ponovno
 
Član
Pozdrav svima.
Prije 20ak dana mi se na autu Seat ibiza, 2000g, 1.9tdi 81kw pojavu i problem sa paljenjem jer duze vergla, otprilike od 5-10sec i onda upali.

* Prvo mi je počela kazaljka od temperature padati u vožnji i zamjenio sam taj senzor temperature misleći da je u tome problem ali očigledno nije.
Kada na džeku raskačim senzor on upali na pola ključa (jer upali grijače), ako uključim džek u senzor auto vergla po 5-10sec i upali.

- Na dijagnostici nema nikakvih grešaka.

- To mi se desilo preko noći, ovo kažem iz razloga što mi je jedan električar rekao da je u pitanju kompresija, međutim koliko se ja razumijem kada je u pitanju kompresija ne desi se na jednom.

- Mijenjao sam filter goriva, mislio da je do toga jer nisam nikad to mijenjao ali međutim nije to. Goriva ima u crijevima i ne vraća nazad, a zraka u crijevima nema.

- Slijedeće što sam mijenjao je alnaser, sve što se je unutar alnasera moglo zamijeniti, zamijenilo se.


- Bosch pumpu sam provjeri i ona je ispravna.


Imao sam isti problem na istom motoru. vergla duze zato sto ne baca gorivo dok ne zaleti motor na nekih 250 okr. Problem ti je ECU. Treba ga remapirat ili zamjenit. ja sam izmjenio sve na svome zog tog problema
 
Imao sam isti problem na istom motoru. vergla duze zato sto ne baca gorivo dok ne zaleti motor na nekih 250 okr. Problem ti je ECU. Treba ga remapirat ili zamjenit. ja sam izmjenio sve na svome zog tog problema

Hvala ti drug na odgovoru, pratio sam i tvoju temu. Vjerovatno ću onda remap raditi ako je već tako.
Gdje si nabavio ecu ako nije tajna i koliko te sve koštalo, sada sve uredu poslije izmjene?
 
Član
Hvala ti drug na odgovoru, pratio sam i tvoju temu. Vjerovatno ću onda remap raditi ako je već tako.
Gždje si nabavio ecu ako nije tajna i koliko te sve koštalo, sada sve uredu poslije izmjene?
[ž/UOT]žžadjes sa istog modelasa pase i od žžolfa bitno je samo da je tdi 81kw motor. Zamjeni
ili rmapiraj i palit ce na zub 100%đđ
<
<
Nadjes ecu sa istog modela mozda pase i od golfa bitno je da je isti motor u tvom slucaju tdi 81kw. Ili to ili remap,nakon toga ce palit na zub 100%.
 
Top