Audi S2 - projekat 1000 konja

Audi S2 - projekat 1000 konja

Audi S2 - 2,2 litra turbo quattro
Projekat sam zapoceo 2011 godine.
Auto je do 95% zavrseno.. preostalo malo elektronike prije paljenja.

Temelj mog projekta sam dobio kroz inspiraciju i citav recept od vlasnika audija po imenu Hells Racing. Ovaj Audi je imao 945 izmjereni konja. Investirao sam u jos bolje, vece i jace djelove za moje auto. Video snimak od Hells Racing mozete naci pod ovim linkom da dobijete jedan osjecaj o cemu se radi.. http://www.youtube.com/watch?v=vxIOyBlxCGM

Sa mojim autom zelim nastupati na trkama 402m. i tu ocekujem niske devetke.
Planovi u roku dvije sledece godine su uz ovaj veliki turbo ugraditi kompressor koji bi pomagao turbu na niskim obrtajima da dobijem stabilnije raspodjeljenje i siri registar pritiska.

2jcha8n.jpg

2i74old.jpg

i1zq5c.jpg

2f06iy8.jpg

bvhc7.jpg

2dvuiv.jpg

2lnvnv4.jpg

2lu8fna.jpg
2isxsux.jpg
2yo634i.jpg
2cgh91c.jpg
33l2ng7.jpg
2istl6w.jpg
r90iad.jpg
2mqj5mf.jpg
25arel1.jpg
1z6qgja.jpg

30cp06o.jpg

35jfoyh.jpg

6jga2o.jpg

vf8i0h.jpg
175u1k.jpg
fml27q.jpg

2vxhymg.jpg

15qr8rp.jpg

2lnfp7o.jpg

2hgsgoz.jpg

2cr7ix4.jpg

a5jcci.jpg

wtbqsj.jpg

xculjl.jpg

14wvpn7.jpg

4gtdex.jpg

r711k3.jpg

10hp1kn.jpg

a9wy1g.jpg

2yuaa0z.jpg

rrjl05.jpg

2m6twle.jpg

r2998x.jpg



vise slika ima.. ubacicu kasnije..
 
Evo stigla mi nova sjedista sa www.ebay.de
koja sam mislio koristiti kad se netrkam.. malo komfortabilnija.. ali da neispadnem iz njih ako bi htjeo malo poprijeko da se vozim :D

a ganjacu sebi jednu pravu race stolicu za trke..

16gnk5.jpg
 
Samo da pokazem da nespavam :D dvije slike iz stare garaze.. upravo selim u drugu garazu pa sam malo zauzet sa tim..

ae85si.jpg

2d6rsxw.jpg
 
Preselio se "OUDI" u novu garazu.. !!!
Manji dio gdje audi stoji je ko bolje izoliran od ovog veceg djela
u kojem ce biti dio ostali auta parkiran...

ma86m9.jpg


n4azpf.jpg


5vbv3r.jpg


24zdmv9.jpg


1pzbc3.jpg


i6xic9.jpg


34y1uet.jpg


2vajdzc.jpg


s4b5n9.jpg
 
2012 11 05
Dobio sam novi posao 500km daleko :) sreca pa je autoput..

Pozitivno za karijeru ali nije pozitivno za audija.. :icon_cry:

Boriti ce mo se vikendima da zavrsimo do ljeta :cool:
 
Od kako sam poceo na novi posao krajem novembra do sada evo nisam imao sekunde slobodno da se pobrinem o projektu. Auto je i dalje 500km od mene ali sam sa sobom ponjeo sad za vikend dosta djelova koji se trebaju izpraviti i koja trebaju bolja rijesenja. Tako da imam bar nesto sa cim mogu petljati kad sam slobodan posle posla i preko vikenda.

Radim upravo neke manje modifikacije:
Fuel Rail - nije dobro sjedio pa sam imao malo posla tu da sredim poziciju i da ga zasarafim i ucvrstim. sad je na svom mjestu..

Wastegate - odklonjen. na slici samo rupa na grani. Necu imati Screampipe kao sto sam zamislio. Varicu da direkt gasovi idu u auspuh. Ganjam 38mm rostfrei cijev posto ce biti citav auspuh u rostfrei metalu. Ceka me kasnije varenje wastegate prikljucka i cijevi od WG u auspuh. Nesmijem zaboraviti ganjati drzac za mjerac temperature izduvni gasova!!! i njega moram kupiti.

Usisna grana - sajla za gas se mora produziti. zavario sam drzac za orginal omot od sajle na grani ali moram srediti neki mini metalni lezaj preko koga ce sajla da se smota 90 stepeni i da ide do klapne gasa. - klapna je od nissana 90mm orginal. ove sto se prodaju iz kine zezaju previse. Nebi bilo lose ako mi se da, da usisnu granu izpoliram! :D

Moram takoder srediti prikljucke na usisnoj grani za male vakum cijevi, za turbo pritisak mjerac itd.

Struja - za svjecice i za benzin pumpe se moze pripremiti. Kablove skrojiti, osigurace, prekidace. Kabal deblji direkt sa baterije do ove dvije manje centralice sto cu skrojiti, na centralicama osigurace itd. Najvazije da su kablovi dovoljno debeli da nebi bilo preopterecenja. Puno struje na svjecice sa dobrim kablovima je rijesenje.

23mqzq0.jpg

2wlt4lg.jpg

2csi1xz.jpg

adn5li.jpg
 
Idemo sad malo radova na projektu. Usisna grana - plenum. manje modifikacije potrebne.

* slajfanje i skidanje jedan dio aluminiuma da moze ruka od gasa da prodje, nisam mogao da dam pun gas.

* 4 prikljucka za vakum/pritisak crijeva za identifikaciju.

* Pravljenje osovine i prenosa gdje ce gas-sajla da se smota na usisnoj grani. 90stepeni krivina. koristicu original sajlu i samo je jos produziti.

Slika gdje se vidi da nema dovoljno prostora da prodje ta ruka od gasa. pazi Nissan 90mm klafna.
li5p3.jpg

Slika gdje se vidi ista ruka ali kad je oslajfano materijala tako da moze proci ruka.
m8da4g.jpg

Busenje, navijanje navoja i prikljucak na mjestu.
s31xed.jpg

293j1gp.jpg

wweu53.jpg

Sat ipo vremena kasnije, stvorio sam ovaj hepek. Gdje ce sajla da putuje.
293fw9f.jpg

nqkqc.jpg

2rqf5vr.jpg

2rh19c9.jpg

Ovako ce sajla da putuje. Crveni komad kabla testirano dali je sve ravno.

154wvp4.jpg


Ako stignem sutra moram napraviti mali adapter kako bi stavio na ovo kuciste gasne klapne od Boscha elektroniski senzor koji ce raditi uz novi CPU- komp.. Napravim jedan mali dihtung izmedzu usisne i klapne i to je to.
 
Radovi sa elektronikom za cpu, bombine i benzin pumpe.
Pripremio dvije ploce na koje sam zavrnuo ove elektronske komponente.
Kad stignem onda je na redu kablove povezati i da je gotov paketic za ubaciti u auto.

Benzin pumpe
* 3 osiguraca
* 3 drzaca sa rejele
* 3 releja
* 3 prekidaca sa sijalicom - koji ce biti naprijed.

Bombine za svjecice konstantan plus na njih. Preko 30 ampera osiguraca.
A njima signal CPU daje preko -minusa- signalira.
* 5 osiguraca
* 5 LED lampica za kontrolu

CPU
* 2 releja za pogon cpu boksa. jedan konstantan plus i jedan Preko kljuca signal.
* 2 osiguraca

Sva struja dolazi Preko debela dva kabla direkt sa baterije na ova dva zlatna spoja.

16h3hug.jpg

Ova ploca ide nazad u gepek pored benzin pumpi.
2wqtpiu.jpg

Ova desno je ta ploca koju cu da ugradim naprijed sakriveno negdje iznad nogu od susofera.
kdmvbt.jpg
 
auspuh radovi.

Uzeo sam slobodno sedmicu od posla, pa ce sada biti malo vise radova svaki dan.
Juce se radilo oko auspuha, downpipe i prikljucak za nastavak auspuha.

Komplikovano, nema puno prostora za downpipe.
Vazno je bilo da cijev od wastegate-a se vraca u auspuh posle lambda sonde.
Wastegate je sad takodzer na mjestu.

azjx37.jpg


2u8f3nt.jpg
 
auspuh gotov, uljni hladnjak itd.

Pozdrav!

Evo radovi su jutros opet krenuli i malo prije se uslo u kucu, znaci citav dan petljanje oko auta!

* auspuh gotov, sve pripremljeno za paljenje, lambda sonda na mjestu :D
* vario na izduvnoj grani extra nosac zbog tezine turba da grana izduvna (made in china shit) necrkne prvih 10 minuta voznje bar, neka bude bar koji dan.
* na strugu napravio od aluminiuma poklopac gdje nekad bio razvodnik paljenja.
* navarivao i dovarivao prednji drzac intercooler hladnjaka gdje takode sada i uljni hladnjak dobio svoje mjesto.
* zapoceo vracanje crijeva za vodu.

n5gd43.jpg


v3j709.jpg


2hywdcj.jpg


prjv5.jpg


517j43.jpg


2mye0lv.jpg


24mvpet.jpg
 
Crijeva hladnjak za ulje i senzor instalacija bregaste osovine.

Pozdrav!

Danas je bilo radova samo malo manje!
Dosta sam izgubio dok sam otisao do jedne firme da mi napravi crijeva za uljni hladnjak po mojoj dimenziji. Takoder sam bio pozajmio na starom radnom mjestu u radioni za autobuse veliki moment kljuc sto zateze do 1000 Nm, da bi mogao da zategnem remenicu na radilici 350-450 Nm. Takoder sam ganjao prikljucke za crijeva za podmazivanje turba - ulazni i izlazni, nigdje nisam nasao i moracu preko interneta naruciti. Zapoceo sam danas instalaciju senzora za bregastu osovinu kako bi lakse sa novim CPU upalio. Drzac ovaj nemam za senzor tako da cu morati direkt na glavi motora ispod remenice od bregaste navariti materijal u kojeg cu zavrnuti senzor. Bice zeznuto posto se radi o milimetrima da se upasuje senzor na remenicu. Takoder sam zamjenio moju novu remenicu sto sam uzeo sa stelovanjem za jednu orginal remenicu ali od ABY motora koji ima elektricno palenje i senzore. Moj motor je od starije sorte u temelju 3B koji je imao paljenje preko razvodnika paljenja i preko kablova za svjecice zato sad moram dograditi ovaj senzor radi CPU-a koji je puno elektronsko palenje.

2iseblt.jpg


qr0k1u.jpg


24cek20.jpg
 
Ganjanje turbo prikljucaka

Pozdrav!

Danas sam izgubio 6 sati ganjajuci prikljucke za podmazivanje turba.
zapoceo sam putovanjem do jedne firme 160km da bi na kraju mi izvadili pogresne prikljucke i pokaze se da nemaju one koje meni pasu. Onda nadzem drugu jednu firmu 130 km od destinacije na kojoj sam se nalazio i to jos u pogresnom smjeru. Odlucim se zapucati posto su mi ovo zadnji komponenti koji mi trebaju da mogu reci da sam zavrsio svu mehaniku prije paljenja. Tako da citav dan prodze na prikljucke manje vise. Ukupno sam napravio 580 km za dva mala posrana prikljucka ;) sreca pa vozim dizel auto hehe.

* stigao sam podignuti auto i pripremiti za varenje drzaca ispod auta kojim ce da putuju crijeva za gorivo.
* digao takoder pod unutra u autu da nebi bilo slucajno pozara kad budem vario.

ev8av5.jpg


30x7y1g.jpg


72rekj.jpg


2qcqsuc.jpg


2r6l6pj.jpg
 
Top