Audi negira da je A1 preskup

Audi negira da je A1 preskup

Član
1292419577_582.jpg


Prodaja novog Audija A1 ne ide onako kako su se u Ingolstadtu nadali. Dileri Audija, ali i analitičari stanja na automobilskom tržištu, kažu da je jedan od razloga neuspeha Audija A1 da privuče više kupaca, u tome što je jednostavno preskup za ciljnu grupu mladih ljudi, navodi sajt Automobilwoche.

Početna cena Audija A1 u Nemačkoj je 15.800 evra, a iz Audija negiraju da je ova cena previsoka, i da je to razlog slaboj prodaji. Prema rečima odgovornih iz Audija, A1 se može nazvati uspešnim. Kompanija stoji na proceni iznetoj prilikom lansiranja Audija A1 na tržište, da će od 50 hiljada proizvedenih primeraka do kraja ove godine, oko 30 hiljada biti prodato (do sada ih je prodato 20 hiljada). Inače, fabrika u blizini belgijskog grada Brisela, gde se proizvodi A1, ima godišnji kapacitet od 100 hiljada vozila.

Audi A1 je proizveden sa namerom da bude konkurent BMW-ovom Miniju, međutim, cena mu je previsoka, smatraju analitičari. Na pitanje kako to da se Mini, čija je cena veća, dobro prodaje, odgovor je da BMW može to sebi da dozvoli, pošto Mini ima kultni status, što A1 nema.

Audi A1 se trenutno prodaje samo kao model sa troje vrata, a nagađa se da će Audi, u cilju pospešenja prodaje, za godinu dana da "porani" sa planiranim pojavljivanjem verzije sa petoro vrata, koju bi mogli da ugledamo sledeće, a ne 2012. godine kako je prvobitno bilo predviđeno. Još jedan način za poboljšanje prodaje Audija A1 bi mogao da se pronađe u prodaji u Americi, iako je A1 razvijen prevashodno za evropsko tržište.
 
Ništa čudno što nije uspješan. Ova vijest je točno ono šta sam ja predviđao da će biti.
Evo primjer: prijatelj mi je bio u auto kući Jelić (VW/Audi) i probao malo A1 1.4 TSi, sve super, ALI, cijena 50000 maraka. Jednostavno previše... :icon_rolleyes:
 
Član
Realno max do 30000km i to sa nekom baš dobrom opremom sve preko toga je previše...čuj 50000 braćo moja mila...
 
Član
e cuj, ma nije skup uospte, jeftin pa nece ljudi da kupuju :icon_rolleyes: :icon_eek: :D
 
Član
ma jašta su pretjerali... jbg za te pare uzeti a4 jednu godinu staru i da si "gazda"
 
Top