Audi na Goodwood festivalu brzine

Audi na Goodwood festivalu brzine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
01.jpg.380px.jpg

Audi Tradition će od 3. do 5. srpnja na Goodwood festivalu brzine u južnoj Engleskoj dovesti respektabilnu paletu automobila. Na ovom najprestižnijem sportskom događanju klasičnih automobila, ne manje od 15 modernih i povijesnih audijevih trkaćih vozila penjat će se brdima na imanju grofa Marcha. U audijevoj stotoj godini, oni će označiti više od 70 godina natjecanja u moto sportu marke s četiri prstena.

Legendarne automobile će voziti čitav niz velikih imena, od svjetskih rally prvaka Waltera Röhrla, Stiga Blomqvista i Hannua Mikkolae do DTM, STC i Le Mans heroja Franka Biele, Alana McNisha, Dinda Capella i Marca Wernera. Audi Tradition je pozvao i istaknute predstavnike Formule 1 i utrke 24 sata Le Mana, Jackya Ickxa te bubnjara grupe Pink Floyd, Nicka Masona da prisustvuju festivalu kao posebni gosti.

U posljednje dvije godine, Nick Mason je već vozio Auto Union Type C i Type D Dual Compressor Silver Arrows za Audi Tradition na Goodwood festivalu. Ovaj entuzijast motosporta i vlasnik izvanredne kolekcije trkaćih automobila, 2009. godine suočava se s posebnim izazovom. Mason će upravljati s Auto Unionom Type D modelom iz 1938. u njegovoj zadnjoj pokaznoj vožnji.

Nakon ovogodišnjeg Goodwood festivala, ovaj izvanredni primjerak povijesti konačno će biti umirovljen iz "aktivne službe" te će se moći razgledati u audijevom muzeju.
03.jpg.620px.jpg

"Za mene je velika čast što ću voziti ovaj automobil na njegovoj posljednjoj vožnji i jako sam zahvalan na toj prilici", komentirao je Nick Mason. Bubnjar grupe Pink Floyd također je poznat prema svom humoru: "Čini se da imam sve veću reputaciju najiskusnijeg vozača Auto Uniona koji je još uvijek ovdje". Nakon Goodwood festivala 2009, Nick Mason će biti jedina osoba koja je vozila sva tri vozno sposobna Auto Uniona u vlasništvu tvrtke Audi
Tradition
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top