audi a6 motor se trese!

audi a6 motor se trese!

Član
pozz raja. hitno mi je potrebna pomoc radi se o autu audi a6 2.5 tdi. ovako ovaj motor sam rjesio perfektno ulozio u nove bregaste hidropodizace,klackalice,zubcasti znaci sve servise moguce sam uradio prije par mjeseci. prije par dana sam isao autoputem 240kmh na mrtvoj rezervi odjednom mi je auto pocelo da trza i kubi snagu pomislio sam da je goriva nestalo. kada sam sta ugasio auto i probao ponovo da upalim, upalio je odma ali je jako tresao motor pa sam se preslepao do majstora. majstor je provjerio bregaste odma i klackalice sve je na svom mjestu. pa je onda ispitao dizne i one su okej. provjerio dovod goriva i to je okej. znaci sve je na autu uredu i sve smo zivo poskidali ali ne mozemo da ustanivimo sta je problem. dali je moguce da je motor zbog malo goriva, a velike potrosnje povukao zraka pa to da pravi problem??
 
Član
to je slika tog motora prije par sati sve je moguce poskidano i sve je u top stanju na njem,ali i dalje trese
 

Prilozi

  • 59905623_355248312002117_2161920579270082560_n.jpg
    59905623_355248312002117_2161920579270082560_n.jpg
    92,1 KB · Pregleda: 21
Član
A onda odzracite sistem, nek radi na leru i napravi djir od nekih 10-ak km. Vidi oce li onda trzati

o tome i razmisljam, ali iskreno malo se plasim jer sam dosta novca ulozio da sta gore ne strada jer brutalno trese. majstor sumnja na klipove da je jedan ostecen ili jednostavno ne radi,ali da je to u pitanju auto bi dimilo i dio klackalica i hidro podizaca bi sigurno spalo jer nema sta da gura znaci ni klipovi nisu. jedino sumnjam na zrak u motoru, ali sta ako naspem kvalitetnog goriva i pustim ga da radi onako ili cak vozam sanse su 50% da ce nastati jos gori problem a 50% da ce nakon nekoliko kilometara patnje biti okej. vrijedi li rizikovati??
 
Član
A od cega ima klip biti ostecen? Nije ventil propao unutra, jos sve u gornjem postroju novo stavljeno. Meni je na passatu bilo da kad bude bas pred kraj s gorivom i odem na pumpu trebam odvozit 5-6km da se sistem napuni i da izbaci zrak, inace duze vergla ili zatrza ako ga ne provozam dok se sistem i filter skroz napuni
 
Top