Audi A6 Kupovina

Audi A6 Kupovina

Član
Zbog iznenadnih troškova, odlučio sam da ne kupujem auto s kojim bi išao u minus ili u lizing, tako da sam donijeo odluku za starijeg Audija A6,,,

Zanima me iskustvo sa Audijem A6 c5 97-04, i to sa 2.4 benzinskim motorom!
Par opcija sam uzeo u obzir, 1.8 turbo, 2.4 b, ili 1,9 tdi.
U benzinca bi ubacio plin, dizel me je iz početka privlačio ali je teško naći nekoga sa iole normalnom kilometražom!!!
Bio bi zahavalan na bilo kakvom savjetu, ili na dobroj šali!!
 
Član
Auto kao auto dobro, mana prednji trap na kojem su ramena, cesto odu ili pocnu skripiti pa ljudi i njekcijama ubrizgavaju ulje unutra da prestanu skripiti.
Kad budes uzimao obavezno pregledsti gornja i donja ramena u kakvom su stanju...
Motor 2.4 benzin kao motor je dobar, bar ja ove sto znam da su imali nisu se zalili a imali su plin isto ugradjen.
1.8t motor je dobar u a4, isti je i u a6. Samo ako je 150 konja u a4 ne ide nista posebno a tek u a6, njemu treba chip na 180 konja da bi iole isao nesto...
Ostalo je standard, pregledati limariju da nije udaran, da nije gdje poceo hrdjati, posebno zadnje obrve koje se ogule od kamencica i pocnu hrdjati, dijelove na pragu gdje se stavlja dizalica da nije satrano itd...
 
Moj komšija je 98. uzeo baš tog 2.4 i još ga vozi, prešao je cca 500 000, jedine prave probleme mu je stvarao tiptronic mjenjač. Nema plin.
 
BHT Ovisnik
Da iskoristim temu, ja bih usput upitao za 3.0 V6 benzinac naravno, 220KS. Takoder C5, samo sto je ovo u redizajnu motor. Nisam vidio nikoga u nas da ga ima,niti iskustva nit ista.
 
Član
Da iskoristim temu, ja bih usput upitao za 3.0 V6 benzinac naravno, 220KS. Takoder C5, samo sto je ovo u redizajnu motor. Nisam vidio nikoga u nas da ga ima,niti iskustva nit ista.

Imao sam taj motor u A4,kod nas bio godinu i po.U to vremena otišao ležaj na kompresoru klime(davao zvuk poput starijih Audi-Mercedesa,ne znam kako da opišem :Dhaha),zezala pumpa goriva(promijenili filter goriva i onda bilo ok) i otišla jedna bobina(skroz slabo vukao,treslo auto nenormalno jer je radio na 5 cilindara).To je to što se tiče problema,to su inače gluposti,motor kao motor dobar,a zvuk još bolji :)
 
Super Moderator
Nema fule s tim autom ako nadjes dobar primjerak, posebno ovi v6 benzinci. Skoro svaki bali ulje na deklu gore, i rijetko ko to mijenja al da te ne brine ako vidis da je masno. Auto jako kvalitetno, mana svakog motora su bobine, ali uglavnom cesto crkavaju jer su zamjenske nekvalitetne. Slobodno uzimaj i po mogucnosti trazi manual mjenjac
 
Član
Auto kao auto dobro, mana prednji trap na kojem su ramena, cesto odu ili pocnu skripiti pa ljudi i njekcijama ubrizgavaju ulje unutra da prestanu skripiti.
Kad budes uzimao obavezno pregledsti gornja i donja ramena u kakvom su stanju...
Motor 2.4 benzin kao motor je dobar, bar ja ove sto znam da su imali nisu se zalili a imali su plin isto ugradjen.
1.8t motor je dobar u a4, isti je i u a6. Samo ako je 150 konja u a4 ne ide nista posebno a tek u a6, njemu treba chip na 180 konja da bi iole isao nesto...
Ostalo je standard, pregledati limariju da nije udaran, da nije gdje poceo hrdjati, posebno zadnje obrve koje se ogule od kamencica i pocnu hrdjati, dijelove na pragu gdje se stavlja dizalica da nije satrano itd...

Hvala drug, sad znam šta da provjerim kad kupujem to me je najviše i zanimalo!

Nema fule s tim autom ako nadjes dobar primjerak, posebno ovi v6 benzinci. Skoro svaki bali ulje na deklu gore, i rijetko ko to mijenja al da te ne brine ako vidis da je masno. Auto jako kvalitetno, mana svakog motora su bobine, ali uglavnom cesto crkavaju jer su zamjenske nekvalitetne. Slobodno uzimaj i po mogucnosti trazi manual mjenjac

Hvala na odgovoru, sve više me privlači taj 2.4, jedini je problem što je u sloveniji preskupa cestarina za te velike mašine, samo mi tu malo naginje 1.8t,
 
Bolje uzmi 2.4 bice ti kasnije mozda zao ako ga ne uzmes. To je bar moje razmisljanje, sve zavisi sta ti ocekujes od auta i kako vozis.
 
Član
Interesuju me iskustva sa Audi A6 2.5 TDI 110kw?
Kakvi su za održavanje i interesuje me mjenjač - tiptronic
 
Top