Audi a6 3.0 tdi 2007 potrosnja

Audi a6 3.0 tdi 2007 potrosnja

Član
Prijatelj ima ovog audija i kupio ga je sa nekih 60 000km prije par godina i po meni trosi nenormalno pa me interesuju ostala iskustva potrosnje ovog auta i sta je moguci uzrok.
Auto radi odlicno i on je pesao sa njim jos nekih 30 000 km ali potrosnja na otvorenom je oko 12litara a po gradu se penje i do 25 litara..najmanje sto je moguce na relaciji od 300 km je uspio da spusti na 10litara.Sve ovo sa normalnom voznjom ponekad ali rijetko ostrijom..Jos sam pricao sa par ljudi koji voze taj model tvrde da nesto nije kako treba..


Iskustva i misljenja?
 
Član
Ne da nije kako treba, nego voziti takvo auto i misliti da je ta potrošnja normalna je suludo. Bez dijagonostike nema normalnih savjeta. To auto otvorene vožnje je oko 9l, crousing do 150km/h....... a po gradu do 12-13l..... ali baš urbanom gradu.
 
Član
ja vozim takav auto, godiste 2008, tiptronic model. Dosao sam iz bosne u italiju sa jednim rezervoarem goriva, svo vrijeme je bilo gasanje, negdje u slo je crkao maf senzor pa vise nije mogao preko 4000rpm ali svejedno se i dalje vozio do 180-200. Vozim ga po italiji takodje, gradske uzima do 15l
 

MTR

Član
normalno da sukne toliko kad imas nakovanj umjesto cipele na nogama , samo gas ha ? :D
 
Član
vladica85 je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
gasanjem ne bi trebao ici iznad 15l.. 8-9 la litara na otvorenom...

Fabricki podatak : G: 11.3 O: 6.1 K: 8.0

jest to sve al kod nas nije autoput... 8 litara on uzima po nasim putevima otvorene... to dodje nesto kao kombinovana u drzavama gdje su normalni putevi :)
 
Član
nemoguce da trosi toliko a da je ispravan,kod mene je 2.5 quattro a6 i gradske nikad ne prelazi 9-10 normalne voznje
 
Super Moderator
Cuj ja ti 100% tvrdim da nesto nije uredu...hoce to auto po gradu popit do 15 litara jer je jako tezak i quattro je...ali kazem DO 15 litara sad jbg ono preko je da vozis konstantno uz brdo 10% nagiba 20km/h...ne moze drugacije
Ima tetak takav auto i stalno sam ga vozio nema gdje nisam isao i npr. travnik-sarajevo-travnik mi bude oko 7.5 litara autoput ne spustim 150
ili npr. travnik-tuzla-travnik 350km, 60km/h prosjecna brzina, 6.1l/100km
 
Član
Po gradu ne smije preci 8-10L uz gas u podu :D ipak je to TDI :D moze taj motor po gradu uz finu i tesku nogu i 20L uzeti bez problema vjeruj, nije to 1.9TDI sa 90-100 konja pa da ne moze maknuti da se teglja do 100-je i da trosi 8-9L po gradu... Hoces snage? hoces, pa dobrices i potrosnje :icon_biggrin: koliko para toliko muzike=kooliko snage toliko i potrosnje, moze on otici na dijagnostiku da pregledaju auto i sve, ali ja kazem uz penzionersku voznju po gradu taj ce bez problema popiti 10L uz tesku nogu bez problema to ide i na 20L. Passat 2.0 TDI 140 konja (novo auto da nebi bilo zabune) po gradu uz malo agresivniju voznju znaci nije penzija bila :D i pun tank i 100 km presli i otisli opet tankati i stalo 12L.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Po gradu ne smije preci 8-10L uz gas u podu :D ipak je to TDI :D moze taj motor po gradu uz finu i tesku nogu i 20L uzeti bez problema vjeruj, nije to 1.9TDI sa 90-100 konja pa da ne moze maknuti da se teglja do 100-je i da trosi 8-9L po gradu... Hoces snage? hoces, pa dobrices i potrosnje :icon_biggrin: koliko para toliko muzike=kooliko snage toliko i potrosnje, moze on otici na dijagnostiku da pregledaju auto i sve, ali ja kazem uz penzionersku voznju po gradu taj ce bez problema popiti 10L uz tesku nogu bez problema to ide i na 20L. Passat 2.0 TDI 140 konja (novo auto da nebi bilo zabune) po gradu uz malo agresivniju voznju znaci nije penzija bila :D i pun tank i 100 km presli i otisli opet tankati i stalo 12L.

Nemoj čovjeka obmanjivati i gluposti pričati, to auto u Hong Kong-u ne može imati 20l potrašnju a ne po našim "Urbanim" sredinama...

A8 na 20* u Zg-u nikada mi nije prešao preko 13l, svakakve vožnje.
 
Član
ja sam vec pisao, gradska voznja do 15l, cesto i kroz grad zna biti u sport modu. za 10 dana koliko ga vozim nisam uspio preko ove cifre, znaci definitivno nesto ne valja
 
Član
qqq sta se covijek sve nacita ovde ja neznam sta ljudi imaju protiv tih tdi.... auto nije ok milijardu % tako da dijagnostika i neka ga malo prerove ljudi koji znaju ovde ces se nacitati svega napisati svega i opet nista poslusaj moj savjet idi u ovlasteni neka pregledaju to auto trenutno ima zet jednog kojeg je uzeoo u kompezaciju auto ne prelazi 8L gradske ( normalne sa postepenim pritiskanjem ) a ovo sta ti dalje pisu je nebulozno citati auto jest tezak ali ima obrtnog momenta za razbacat se ........ a da ga vozis uz brdo sve prvom ne vjerujem da bi dosao do te cifre... otidji u ovlasteni i saznaj sta je ne citaj bez veze postove :D
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
qqq sta se covijek sve nacita ovde ja neznam sta ljudi imaju protiv tih tdi.... auto nije ok milijardu % tako da dijagnostika i neka ga malo prerove ljudi koji znaju ovde ces se nacitati svega napisati svega i opet nista poslusaj moj savjet idi u ovlasteni neka pregledaju to auto trenutno ima zet jednog kojeg je uzeoo u kompezaciju auto ne prelazi 8L gradske ( normalne sa postepenim pritiskanjem ) a ovo sta ti dalje pisu je nebulozno citati auto jest tezak ali ima obrtnog momenta za razbacat se ........ a da ga vozis uz brdo sve prvom ne vjerujem da bi dosao do te cifre... otidji u ovlasteni i saznaj sta je ne citaj bez veze postove :D

:cool::cool: slazem se
 
Top