Audi A6 2.5TDI tiptornic !?

Audi A6 2.5TDI tiptornic !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Pozdrav
Eo kako se priblizava onaj magicni datum kada se treba uzet novo (porodicno) auto, gleda se stosta, no meni se nekako ovaj audi najvise svidja

Nasao sam ih nekoliko (ovdje po bih) kako trazimo karavana, onda obicno dolaze u kombinaciji sa 2.5 TDI motorom, automatic/tiptronic mjenjacem i quattro pogon (na tg pucamo :D)

Eh sada imam nekoliko pitanja u vezi ovog auta, i molio bih da mi odgovore oni koji su imali iskustva sa istim, a ne ono ja mislim itd..

Dakle, prije svega interesuje me ta famzona turbina kod 2.5tdi motora, jel ona toliko losa, ili to ljudi samo pricaju, zatim ovaj automacki mjenjac, audijev, kakav je , jel ima felera, kvaril se i slicno ? Stari oce sebi manuelca, ja ga nagovaram da uzme automatic, ipak se ljepse vozit u autu te klase sa automatic mjenjacem sigurno, no ako bude felerican, pisat ce te mi RIP na forumu hahah :D

sto se tice modela, trazimo negdje od 2000 pa do 2003 (ograniceni smo i finansijama) pa zbog toga i tim godinama, do nekih 150 000 da je presao, pa ako neko ima neki link da se prodaje isti, nebi lose bilo..

takodje dolazi u obzir i a4 avant TDI sa boljom opremom..


pozdrav ;)
 
Početnik
koiliko ja znam oni sa 150 hp imaju nekih problema sa motorom, a onaj sa 180 to vec nema, a zasto ne pogledati a4 sa tim motorom?
 
Član
Default je napisao(la):
koiliko ja znam oni sa 150 hp imaju nekih problema sa motorom, a onaj sa 180 to vec nema, a zasto ne pogledati a4 sa tim motorom?

Upravu si, ovaj motor od 2.5 150 KS ima problem sa bosch pumpom! Ziva muka!!
Ovaj od 2.5 180KS je oke :)

E sad Noke, to za turbinu neznam, od tebe cujem prvi put! :123:
 
Član
K'o sto rekose, izbjegavaj taj 150ps-a... mogu biti okej ako su odrzavani/odrzavaju mada opet.
Ako bas ganjas taj, onda bolji izbor ti je modificirani 180ps mada je i skuplji.
Moj ti je prjedlog passat tog godista 130PS pumpe duse, ili slabiji motor obzirom da je family wagen :)
 
Član
Samo cu ti reci da su ti 2.5TDI motori najskuplji motori za odrzavanje jer on ima 14 ili 16 spanera mijenjanje njegovog zupcastog remena je katastrofa ,to jedino znam za taj motor sigurno a ostalo bas i nebi znao
 
Član
Uzmi motor sa 180Hp tvorničkih, i nećeš zažaliti, potrošnja oko 8,5l, uz konstantno brzu vožnju.
 

MTR

Član
ev Noke ja prodao prije dva tri mjeseca A6 2,5 TDI taj sa 150 konja ,tiptronik , sve full .
Problemi slijedeci :
Bosch pumpa truba , ( Mrva je u pravu )
kuciste filtera pusta ulje ( stavis gumicu koja dodje uz filter - pusta , kad ne stavis gumicu - ne pusta ???? )
Tiptronic mjenjac , ne zna ni on jadan kad treba presaltat ( jos je kod mene bio S-line komande na volanu ) , zakuca u jednu brzinu i ne popusta .Morao sam ga stalno drzat u rucnom modu i sam saltat
Stavio original disk plocice , ona lampica se ne gasi ni nakon uzastopnih posjeta ovlastenom servisu , cak ugasi i ASR , pa ga nakon nekog vremana ponovo upali.
Servis - SKUP brate ko djavo.
Crkavale sijalice stalno , H1 glavno svjetlo , cim se malo stresu kupuj drugu
Onako je dobar , vozljiv ,nije nesto na ubrzanju , fino odrzava putne brzine , ima prostora , klima fenomenalna , gepek da ne pricam , pojede malo ulja , mjenjac je osjetljiv i da ne duljim.

Ako je A6 2,5 TDI Quattro obavezno 180 konja i rucni mjenjac zaboravi ,samo Tiptronik

Puno srece u odabiru
 
imam jedan A6 2.5TDI Quattro S-Line, nije karavan, tiptronik, koza, nokia-set, mjenjane brzina na volanu, 150.000 presao, kupljen nov u ASI 2001... jedino sto je 150KS i odmah da budem iskren turbina je na samom izdisaju, pusta ulje na sve strane motor, i kazu da je do turbine...ali auto je vrlo jeftino pa sad ako te bude interesovalo javi...
 
Legend
hvala vam svima na savijetima, dakle skontao sam, da trazim onog sa 180 ks, da je tiptronic (ako se odlucimo uopste za 2.5 motor, ja bih 1.9 samo sto su rijetki nazalost.. ekonomicniji je, jeftiniji servis, nekako vise vjerujem tom 1.9 al hajd.. vidjet cemo jos oko toga)

u igru je upao i jedan fin pravo a4 avant 1.9 96kW iz doboja (sivi) stari ide u ponedeljak tim putem. pa sam mu rekao nek ga smekne, ako bude sve ok pogledat cemo ga.. (ja navijam za ovog :D)

nasli smo i neku omegu 2.2 dti (2002god) mozda i ona bude, sta mislite o tom autu ?
 
Super Moderator
Sa turbinom nemaju problema jedino su imali sa tom elektronikom ;)
osjetljiv je motor i na nase gorivo naravno a treba ga pazit sa gasanjem dok se ne zagrije
osjetljiva mu je elektronika ostalo je dobro ima motor dosta snage, lijep zvuk itd...
tiptronic mjenjac u audija je sto se tice saltanja na broju jedan jer ima najvise elektronike a ta elektronika mu je u jednu ruku i mana jer je jako osjetljiv ;)
nece se on kvarit ako ga puno ne dr*as u tiptronicu i ako ga pravilno koristis al ipak bolje manual jer je sigurniji i za izvuc se iz neke situacije ne do bog ;)
 
.nOKe je napisao(la):
hvala vam svima na savijetima, dakle skontao sam, da trazim onog sa 180 ks, da je tiptronic (ako se odlucimo uopste za 2.5 motor, ja bih 1.9 samo sto su rijetki nazalost.. ekonomicniji je, jeftiniji servis, nekako vise vjerujem tom 1.9 al hajd.. vidjet cemo jos oko toga)

u igru je upao i jedan fin pravo a4 avant 1.9 96kW iz doboja (sivi) stari ide u ponedeljak tim putem. pa sam mu rekao nek ga smekne, ako bude sve ok pogledat cemo ga.. (ja navijam za ovog :D)

nasli smo i neku omegu 2.2 dti (2002god) mozda i ona bude, sta mislite o tom autu ?
prvo da znas da je kod omege pogon na zadnje tockove(sto vecina naroda kod nas ne voli), a drugo ako gledas omegu preporucio bih ti 2.5TDS BMW odlican motor, koji se ugradjivao u omegu... Ne znam kojim novcem raspolazes, ali ja bih ti licno ovo preporucio http://autopijaca.ba/index.php?vozilo=2&page=1&view=63783
 
Član
istina tiptronici stradaju ako ih ti puno drkaš, šaltaš... stavi u D, i vozi i budi miran, ja u svojoj A8ici imao isti motor 2,5TDI 150ks, i nikada nisam imao problema, s bosch pumpom ili turbinom... a sada neznam jel to isto i u A6...
 
Član
uzmi manuelac
tiptronik ta godista imaju probleme velike
kako sam ja cuo od ljudi

kod mene je passat 2.5 180KS manuelac
redovni servis je 300KM u ovlastenom
kada budes kupovao gledaj da je uradjen veliki servis...posto puno kosta (remen i to )

nemoj hladnog gasati
i sluzice te bez problema

kod mene je vec 40000km i nikakvih problema nije imao

i ja bih gledao da se uveze nesto iz GER
ovi nasi su puno presli i u vecini slucajeva je vracana kilometraza
i odrzavanje je slabo ....

eto...
 
miki321oc je napisao(la):
uzmi manuelac
tiptronik ta godista imaju probleme velike
kako sam ja cuo od ljudi

kod mene je passat 2.5 180KS manuelac
redovni servis je 300KM u ovlastenom
kada budes kupovao gledaj da je uradjen veliki servis...posto puno kosta (remen i to )

nemoj hladnog gasati
i sluzice te bez problema

kod mene je vec 40000km i nikakvih problema nije imao

i ja bih gledao da se uveze nesto iz GER
ovi nasi su puno presli i u vecini slucajeva je vracana kilometraza
i odrzavanje je slabo
....

eto...

ovo ti je i na zapadu slucaj i vise nego kod nas, u porodici se dosta bavimo autima, uvozom, servisiranje itd. ne bi vjerovao sta svabe rade, vracaju sa 4-500000km na 150000, laziraju servisne knjizice, mjenjaju broj sasije na ukradenim itd.... najcistije je kod svicaraca, kod njih ces na prevaru naici u jednom od 100000 slucajeva... tako da nije to neko mjerilo, auto treba 10 puta ako treba odvuci majstoru i limaru, ali onom koga zna i kojem vjeruje, tek tada se bezbrizno moze kupiti auto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top