Audi A3 Limarija

Audi A3 Limarija

Član
sad sam u njemackoj gledao jednog a3 crni 2003 godina ja se zaprepastio kad sam vidio hrdju. vrata pri dnu. zadnji rubovi ma katastrofa.
 
ja sam cuo da su neki pocincani a neki nisu al nisam bio siguran pa me interesovalo vase misljenje.
hvala vam sto ste odgovorili
 
Član
Korozija nema veze sa cinkom, korozija se javlja zbog loseg lima, fals pri sticenju auta u fabrici, slabe tacke gdje sasija dise pa ispuca zastita i udje voda i zadrzava se i tu se pojavljiva hrdja, vrata mogu hrdjati zbog lose zastita ili losih odvoda za vodu pa se voda zadrzava itd, tanak lim slabe tacke auta opet gdje sasija dise kad radi i tu lim pocne da hrdja. Puno faktora je tu zbog cega se hrdja pojavi a najcesci je los kvalitet lima da je stropocincan kad hrdja izbije iz lima i koliko god da ga ocistis ako je lim porozan on ce uvijek tu pokazati hrdju i naravno slabo zasticeno auto koje izadje iz fabrike...

Ova novija auta od 2005-e ili 2006-e pa gore bar kod VAG vozila sam primjetio da po podu nemaju nikakvu zastitu osim paste na spojevima i samo kao prajmer da je bacem po podu i samo plastike po podu i dosta VW polo sam vidio da pocnu hrdjati po gredama prednjim i spoju greda kad se skinu plastike a auto staro samo par godina, starija auta su se puno bolje radila i stitila nego ova novija, ova novija sve sminka a stedi se na njima na svakom cosku jer jeftinije je fabrici napraviti plastiku i poredati po podu nego potrositi 5-6 kila plastobita i kobita... Npr. na golfu 5 dosta hrdjaju i gnjiju pragovi i prednji blatobrani i rub vrata, to sam vidio na par a i to mi je jedan lakirer rekao da im je lim jako los i da bolji lim ima golf 4 10x nego golf 5, sad zamisli na novijim sta je tek onda...
 
Član
Korozija nema veze sa cinkom, korozija se javlja zbog loseg lima, fals pri sticenju auta u fabrici, slabe tacke gdje sasija dise pa ispuca zastita i udje voda i zadrzava se i tu se pojavljiva hrdja, vrata mogu hrdjati zbog lose zastita ili losih odvoda za vodu pa se voda zadrzava itd, tanak lim slabe tacke auta opet gdje sasija dise kad radi i tu lim pocne da hrdja. Puno faktora je tu zbog cega se hrdja pojavi a najcesci je los kvalitet lima da je stropocincan kad hrdja izbije iz lima i koliko god da ga ocistis ako je lim porozan on ce uvijek tu pokazati hrdju i naravno slabo zasticeno auto koje izadje iz fabrike...

Ova novija auta od 2005-e ili 2006-e pa gore bar kod VAG vozila sam primjetio da po podu nemaju nikakvu zastitu osim paste na spojevima i samo kao prajmer da je bacem po podu i samo plastike po podu i dosta VW polo sam vidio da pocnu hrdjati po gredama prednjim i spoju greda kad se skinu plastike a auto staro samo par godina, starija auta su se puno bolje radila i stitila nego ova novija, ova novija sve sminka a stedi se na njima na svakom cosku jer jeftinije je fabrici napraviti plastiku i poredati po podu nego potrositi 5-6 kila plastobita i kobita... Npr. na golfu 5 dosta hrdjaju i gnjiju pragovi i prednji blatobrani i rub vrata, to sam vidio na par a i to mi je jedan lakirer rekao da im je lim jako los i da bolji lim ima golf 4 10x nego golf 5, sad zamisli na novijim sta je tek onda...

potpis ko kuca ;)
 
nije mi to jasno kako cink nema veze sa hrdjom pa ako je nesto pocincano onda to slabije i hrdja osim ako se ne osteti (ispuca,ogrebe farba do lima i tako nesto....)
mene interesuje kakav je audi a3 od 1998 do 2000 sto se tice LIMA dobar ili los i koja je godina proizvodnje naj bolja, ili koje auto ste se tice lima naj bolje
 
Član
Gledaj cink ti je samo zastita za lim, a ako je ispod cinka lim porozan ili u sebi je vec gnjil ili je recikliran a reciklirani limovi su porozni onda ce on opet da izhrdja i propadne, kontas sta hocu reci :D

Sto se tice lima i tog audia, dobar im je lim, sto je starije auto to je bolje sticeno i bolje radjeno, tacnije stariji modeli auta kao A3, A4, Golf 4 itd (pricam o VAG-u) ova novija sve samo poredaju plastike po podu i okolo, ispod plastika nikakve zastite osim sto je naravno sasija pocincana i predjeno po spojevima pastom za spojeve i bacen samo prajmer :p i poredane plastike :p nigdje plastobita kobita nicega samo po donjem dijelu praga stave plastobita i to je to... Na novim se autima stedi nenormalno sto se tice zastita, jer je fabrici jeftinija plastima bar 10 puta od kile plastobita :D pa sad vidi na jedno auto ode 7-10kg plastobita ili kobita, a plastika je nesto najjeftinije i fabrika kad pravi recimo plastike za citav pod da poreda plastike izadje je mozda 5-6€ dok da prodje citav pod plastobitom izadje je mozda 20-30€ (posto uzimaju oni to na burad pa je jeftinije, ali opet plastika je jeftinija 10 puta od plastobita kako god okrenes) pa gdje je susenje plastobita i svega ostalog, a plastike samo poreda i to je to nema cekanja da se osusi nema nista, to im i ubrza proizvodnju a to sto ce propasti za 10 godina hebat ga bolje za njih kupices novo :D
 
Član
Golf 4 auto sa dobrom limarijom?? O čemu pričamo??

U odnosu na golfa 5 je kao da je pravljen od celika... Ja kazem da su starija auta 10x bolje sticena od ovih novih plastikarija i golf 4 je radjen sa zastitom prema starom sistemu, dok je golf 5 prema novom i golf 4 ima sigurno dugotrajniji lim od golfa 5 kojima gnjiju pragovi ivice vrata i obrve...
 
Član
U odnosu na golfa 5 je kao da je pravljen od celika... Ja kazem da su starija auta 10x bolje sticena od ovih novih plastikarija i golf 4 je radjen sa zastitom prema starom sistemu, dok je golf 5 prema novom i golf 4 ima sigurno dugotrajniji lim od golfa 5 kojima gnjiju pragovi ivice vrata i obrve...
Pa jesi vidio koji pederluk je VW smislio da bi to gnjilo?
 
Član
U odnosu na golfa 5 je kao da je pravljen od celika... Ja kazem da su starija auta 10x bolje sticena od ovih novih plastikarija i golf 4 je radjen sa zastitom prema starom sistemu, dok je golf 5 prema novom i golf 4 ima sigurno dugotrajniji lim od golfa 5 kojima gnjiju pragovi ivice vrata i obrve...
Nisam se upoznavao sa limarijom golfa petice, niti planiram, ali četvorka je na dobrom tragu da naslijedi trojku...nakon desetak godina počinje da truhne kvalitetno, obrve, pragovi, gepek oko stakla i brave....i to je ono što se vidi kad je auto na parkingu, šta je ispod ne smijem ni da pomislim....
 
Top