Audi A3 - Climatronic Retrofit

Audi A3 - Climatronic Retrofit

Član
Pozdrav svima.

Imam plan ubaciti novi klimatronik iz facelift verzije (2009+ god.) u svoj A3 Sportback 2006. God.
Zanima me da li je iko pokusao ubaciti isti i da li funkcioniše ?
Dzekovi su isti ali kako sam citao na netu klima pravi problem.

Trenutno imam ovakav klimatronik:
66271

A htio bih ovakav:
66272

66273
 
Član
Mora se prekodirati racunar da bi sve radilo kako treba, puno zezanja a ne dobijas nista znacajno. Skuplja pita neg’ tepsija
 
Član
Sve sređeno.
Prebačena elektronika iz starog u novi klimatronik.
Inace novi facelift klimatronik radi ali kada se upali klima zatvore se klapne, ne izlazi zrak iako kompresor radi.
Bilo je neke sitne prepravke ali na kraju sve odlicno ispalo.
Evo kako trenutno izgleda:

66304

66305

Da ne bude zabune oko kilometar sata, i on je izmijenjen. Audi je 2006. God.
 
Član
Opcenito, vidio sam i na pasatu da si mujenjao sat kao i na ovom audiju pa predpostavljam da ti je morao neko sa vcds-om kodirati, pa me zanima ko ti je radio
 
Član
Na passatu je plug and play. I sam imam vcds tako da je to najmanji problem dok je kod audija malo komplikovanije jer cim ubacis bilo koji sat imobilajzer blokira paljenje odnosno upali se auto ali se odmah ugasi. Bila je opcija immo off ali nisam to radio. Posto je immo generacija drukcija nije se ni cip mogao prebaciti iz jednog u drugi sat. Na kraju sam odnio u Hitech Tuzla (kod Mike) i on mi je to jedva nekako upario. Sad je sve ok.
 
Član
Brate ja hocu da mijenjam sat,i rekao mi je covjek da samo svoju plocu sad iz ovog sata ubacim u novi i nemam nikakvih problema,jer je na toj ploci imobliajzer itd.Ev trazim sat pa da to probam.Inace taj momak je ubacio sat iz S3 (orginal) a auto mu je 1.9tdi
 
Član
Brate ja hocu da mijenjam sat,i rekao mi je covjek da samo svoju plocu sad iz ovog sata ubacim u novi i nemam nikakvih problema,jer je na toj ploci imobliajzer itd.Ev trazim sat pa da to probam.Inace taj momak je ubacio sat iz S3 (orginal) a auto mu je 1.9tdi
Nece moci.
U satu imas dvije ploce.
Na onoj velikoj gdje se ubadaju kazaljke su diode i board computer koji je drukciji od onog obicnog.
Ja sam prije ovog sata imao sat bez boarda , odnosno ondje gdje je board imao sam samo lampice.
Kombinovao sam i ja obje ploce ali ne ide.
Ovo je sat iz facelift modela i napredniji je od prethodnih za nijansu.
Eprom nije isti tako da se nije mogao isti prebaciti iz starog u novi sat.
 
Član
kod mene je sad sat s velikim bordom,samo sto svijetli crveno,a ja hocu ovaj novi sat.Ja ostavljam samo svoju plocu koja je na drugom dijelu (ona sto se ukljucuje u auto)
Tako je momak uradio i sve mu radi perfektno.A stavio sam i ja klimu od 2009g.al nisam nista prepravljao.Kod mene su bila 4 dzeka na klimatronicu zbog grijaca
 
Član
Ne znam koje ti je godiste audi ali klimatronik iz facelift modela ne radi ni na jednom a3 starijem od 2009. god. eventualno ako je nesto od 2007. God. izmijenjeno.
Ja sam prelistao sve forume strane i niko nije uspio. Kod svih je problem klima. Kada se klima upali zatvore se sve klapne. Ventilator radi, kompresor pali ali zrak ne ulazi u kabinu.
Ja sam uspio rijesiti tako sto sam plocu iz starog klimatronika prebacio u novi klimatronik ali sam morao neke zabice isjeći unutra da bi sve uklopilo.
Svaki klimatronik kod a3 ima 4 dzeka, bez obzira imaju li grijaci u sjedistima ili ne.
 
Top