Audi A1 stiže sredinom iduće godine

Audi A1 stiže sredinom iduće godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Tržište malih automobila premium brandova već ima par utjecajnih predstavnika no konkurencija će se u narednom periodu povećati, a jednu od glavnih uloga će odigrati i audijev A1

01.jpg

Prema posljednjim saznanjima budući će audijev mališan na tržište stići sredinom 2010, prvo u izvedbi s petorim vratima (sl. 2.), potom će ga slijediti verzija s trima vratima (sl. 1.) te cabrio (sl. 3.). Konkurenciju A1 će činiti automobili poput Minija ili fiatovog modela 500, ali i svi oni premium mališani koji se do tada ili kasnije pojave na tržištu.
02.jpg

Audi nam je već i najavio ovaj novitet i to s dva konceptna modela. Prvi je bio tokijski A1 Metroproject Quattro, a drugi pariški A1 Sportback. Inače, A1 će se temeljiti na platformi novog Pola te će imati pogon na prednje kotače. No, u ponudi će se naći i S1 (sl. 4) izvedba koja bi trebala biti opremljena quattro sustavom pogona na sva četiri kotača.
03.jpg

Motorizaciju će činiti volkswagenovi TSI i TDI motori manjeg obujma, odnosno njihova će se zapremina kretati između 1,4 i 2.0 litre, no postoji mogućnost upotrebe i manjih pogonskih strojeva ovisno o budućoj procjeni isplativost. Također u ponudi će se naći i hibridna izvedba. Najvjerojatnije će se raditi o tzv. blagom hibridu gdje će manji električni motor priskakati u pomoć konvencionalnom isključivo po potrebi.
04.jpg

Sukladno svojoj namjeni i imidžu A1 bi trebao biti bogatije opremljen automobil, a u ponudi će se svako naći i 7-stupanjski DSG mjenjač s dvije spojke. Kako bi ovaj automobil trebao izgledati možete vidjeti na ranijim renderima priloženim uz ovu vijest.
 
Član
perfektan,mislim da ce biti njihov najprodavaniji model dosad!! Apsolutni hit definitivno..
 
ne znam nekako, nije Audi proizvodjac malih auta, to mi se nikako ne svidja, al' eto valjda nece kao A2 doziviti neuspjeh...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top