Audi A1 1.4 TFSI-185KS

Audi A1 1.4 TFSI-185KS

Član


Uploaded with ImageShack.us

Audi za Salon automobila u Parizu planira predstavljanje,do sada,najsnažnije varijante modela A1.Subkompakt iz premijum klase će pogoniti snažnija varijanta 1.4 TFSI agregata koja proizvodi cijelih 185KS.Bazni model stiže sa manuelnim klima uređajem i na evropskim tržištima će koštati 24.250€.

Audi će na Internacionalnom salonu automobila u Parizu predstaviti novu top varijantu modela A1,opremljenu 1.4 TFSI motorom koji razvija 185KS i 250Nm. U standardnoj opremi se nalazi S tronic menjač koji doprinosi tome da A1 1.4 TFSI prosečno troši samo 5,9l goriva na 100km uz CO2 emisije od 139g/km.Minimalnoj potrošnji pomaže i izuzetno dugačak sedmi prenosni stepen namenjen isključivo ekonomičnoj vožnji auto putem.

Novi top model ima jednodjelnu prednju masku,ravne C stubove i zadnji spojer čime se ističu agresivost i visoke performanse.

Lagani 1,4 litarski Twincharger agregat proizvodi impresivu količinu snage i obrtnog momenta koji omogućavaju ubrzanje od 0 do 100km/čas za samo 6,9 sekundi i maksimalnu brzinu od 227 km/čas.Twincharger motor je poznat po tome da je kriva obrtnog momenta prosto zakucana za maksimalnu vrijednost tokom cjelog opsega obrtaja.

Ogibljenje je tako podešeno da A1 1.4 TFSI veoma lako mijenja pravac i sa velikom lakoćom brzo prolazi krivine.Kočioni sistem se sastoji od ventiliranih diskova prečnika 288mm,što obezbeđuje adekvatne zaustavne mogućnosti.Pored snažnog kočionog sistema tu je i specijalni ESP sa integrisanim elektronskim zatvaračem diferencijala (pogon na prednjoj osovini).



Uploaded with ImageShack.us

Sigurnosnu opremu sačinjavaju prednji vazdušni jastuci,bočne vazdušne zavjese i vazdušni jastuci.

A1 je opremljen opremom i sistemima koji se uglavnom viđaju na daleko luksuznijim modelima iz Audi game:xenonska prednja svjetla,LED dnevna svjetla, LED zadnja svjetla,senzori za svjetlo i kišu,Bosse zvučni sistem snage 465W sa 11 zvučnika,panorama stakleni krov,navigacioni sistem,kao i klima uređaj.

Cijena ovog modela je 24.250€ (za evropska tržišta,ali treba očekivati sličnu cijenu i za naše tržište),a u serijskoj opremi se pored navedenog S tronic mjenjača nalaze i 17" felne,S line paket dodataka na karoseriji,manuelna klima,LED unutrašnje osvjetljenje.

Sta reci na ovo? :)
 
Član
nevolim ja ovaj a1..nekako mi je bas premali... all sve u svemu motor od 185 KS u ovako malom autu..ma to letiii....:D
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
nevolim ja ovaj a1..nekako mi je bas premali... all sve u svemu motor od 185 KS u ovako malom autu..ma to letiii....:D

I nije uzivo lijep nesto,onako sto kazu "sprcen",ali 185 KS :)
 
Cijena ovog modela je 24.250€ (za evropska tržišta,ali treba očekivati sličnu cijenu i za naše tržište),a u serijskoj opremi se pored navedenog S tronic mjenjača nalaze i 17" felne,S line paket dodataka na karoseriji,manuelna klima,LED unutrašnje osvjetljenje.

Sta reci na ovo? :)
[/quote]

Evo sta reci : :lol: :lol: :lol:

Sepet.
 
Član
Mislim da je ovo propast tog modela, mozes kupiti passat cc sa dizelskim motorom....
Ko da mu flege od 17 cola kostaju 4 000 eura, kouna sjedista 5 000 eura.... neko bi se mogao dobro zajebati... nek mu je sa srecom.
 
Član
da imam lovu ja bi ga kupio,bez obzira sta se moglo kupit za istu cifru,i mislim da ljudi koji su kupci audija,i prepoznaju se u ovome nece razmisljati o tome sta za te pare mogu kupiti. Njima to nije bitno,ovo je pravi mali trkac,moze pricat ko sta hoce,,cijena jeste paprena nema govora;);)
 
Član
vidio ga uzivo i tacno sam se zapitao za ovako nesto dati tolike pare,pa da je ne znam ti sta a ne audi..ali opet,bude se on prodavao,ne brinite..
 
Top