Audi 80 zadnja kljesta problem

Audi 80 zadnja kljesta problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako moj audi 80 ima naprijed i nazad diskove. od neki dan sam primjetio da mi zadnji desni točak blokira problem je u kleštima koja su dala svoje auto je 87 godiste. gledao sam po odpadima ali pretezno svaki ima nazad tromble malo ih je i sa zadnjim diskovima. Gledao da narucim i njemacke ali 550 KM jedna znaci 1100 KM bi morao dati a bas mi se i neda!:) Pa ako netko zna da mozda ima ta kljesta ili kako je rijesio problem nek mi javi!
 
Član
ja msa imo taj problem , naso klijesta od golfa 2 i rastavio sve. prebacio sebi cilindre glavni veliki i onaj mali od rucne kocnice uzeo nove gumice imas u svakim autodjelovim gimice i sklopio sve drama radi .

samo pazi na precnik klipa imas 36-38mm
 
Član
Ma i ja sam to pomislio da mozda nije slicno ali nisam gledao ni trazio! Jesam samo jednom bolcne mijenjao ali nisu iste naprijed i nazad pa sam se dobro zajebao.
I jeli ti sve normalno vraćalo jer zna ručna biti problem kad je vratis ostane sajla malo zategnuta?
 
Član
pa tu i jest problem sto odu ti cilindri mali od rucne i jebe ovaj veliki klip pa nece da se vraca a i rucna ostaje zategnuta . oj kakve su to muke meni auto trosilo po 3 litra vise isto ko da idem uzbrdo . ja sto sma naso nove najjeftiniej su bile oko 70 eura komad na ebayu . na otpadu sam uzimo ali potraje par mjeseci ista prica i tak osam kuburio godinu i po . i nadjem kod prijatelja od golfa gti zadnja klijesta i prebacim to . posto za taj mali cilindar ima mali semering koji ode i to unutra korozira sve to je katastrofa
 
Član
A druze znam da mi pase zglob sa 2.0 GTI-a jeli isto od njega da trazim kljesta zadnja?

Ma jasta predje mi 11 L 98-ice... zbog usranih kljesta. Neki dan ja idem sa zenom u mostar, ma sve mi nesto ko da nas je cetvero u autu, izadjem vani imam sta vidit brate užario se disk ja sam mislio felga će mi se istopit:), nista uzmem cekic podvucem se mlatnem koji put po kljestima da otpusti i opet dobro!
 
Član
eh, upravo sam danas rasturio zadnja kljiesta na svom audiju 80 quattro,.. još prošle sam godine iz Njemacke narucio reparaturni set za njih (kostalo me oko 100 KM) posto mi nije radila rucna kocnica, ali nije bilo nikoga u Sarajevu ko bi se prihvatio da to zamijeni, tako da sam morao sam da to uradim i,.. nije bas ni neka mudrost. U setu dodje: 1 poluga (osovina) za koju se kaci sajla rucne kocnice, 1 semering, 1 malena gumica za osovinu i opruga koja vraca osovinu u osnovni polozaj. Ostale se gumice valjda mogu naci u Sarajevu, nisam jos trazio.
Ako koga zanima kako se to radi, neka mi se javi za detalje,..
Medjutim, problem mi je sto se na kraju montaze ostetio navoj na klijestima za prikljucak crijeva, tako da cu sve ostaviti za pon (radni dan) kako bih napravio neki prilagodni element za uvrtanje,..
 
Član
uzmi nareznicu ii ocisti navoj ili
a ako je navoj imalo duzi (vidi na drugom) skrati do zdravog i navrni
 
Član
Nije tako jednostavno. Otisao je navoj na tijelu kocionih klijesta, ne na crijevu.
Urezivanje većeg navoja ne dolazi u obzir, mislim, zbog toga sto je tesko ili nemoguce naci crijevo kasnije.
Malo sam guglao i saznao da postoji reparacioni set za navoje ''HELI COIL'' i kazu ljudi da je bilo uspjeha.
A zvuci mi nevjerovatno da moram baciti klijesta zbog jednog navoja za prikljucak crijeva, kada je sve ostalo ispravno.
Zna li iko gdje ili ko vrsi montazu ove vrste navoja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top