astra g- magle stakla

astra g- magle stakla

skoro sam kupio auto, u pitanju je opel astra 1.7 dti (isuzu motor) 2001 godiste , i kod hladnog vremena mi se magle stakla iznutra da neuspjevam ni sa ventilacijom da ih odmaglim.imam i klimu skojom uspijem odmagliti bar malo , ali otkad je zahladilo , ako ja negrijesim , cuo sam da se ne reaguje na ovom hladnom vremenu(kao tek se upali od +5C).primjetio sam da na podu(na suvozacevoj strani) ima ko neko ulje , odmah sam odvezao auto majstoru , digli smo tu stranu tepiha i pobrisali to ulje ili vec sta.nasli smo i neke njemacke novine(auto uvezeno iz njemacke) koje su "svabe" ubacile da kupi tu tecnost.majstor je bio posumnjao da mi je otisao mali hladnjak tj ,hladnjak za grijanje , a da je to ulje antifriz , pa sam usput pojacao antifriz (dolio litru 100%-tnog) i obiljezio mjeru na boci da pratim dali gubi antifriz, i evo poslije toga je predjeno 500 km i antifriz stoji na obiljezenoj crti.ja sumnjam da je ta tecnost od dubinskog pranja ostala. danas sam primjetio tu tecnost i na svojoj strani ali u manjoj kolicini.majstor je provjerio i filter klime da nije zastopan , ali je rekao da netreba da se mjenja.
pitanje: sta da radim , kako da rjesim ovaj problem sa zamagljivanjem stakala, jer je nemoguce voziti ovako ?
 
pa jel puse ventilacija na sve rupe? ako ne upalis pored toga onaj znak za grijace sajbe nece ti se bas ni brzo odmagliti
 
Član
Kod mene su maglila dok nisam promijenio filter klime, bio prljav i slabij protok zraka bio pa provjeri i ti to ;)
 
puse ventilacija jako , i puse na sve otvore.tek kad usmjerim na sajbu ona se malo odmagli , ali ova bocna stakla nikako nemogu. zadnju sajbu odmaglim pomocu onog grijaca za sajbu.
 
e moj burazere onda je sve ok samo sto se ili vas puno vozi ili puno pricate :lol: jer ako puse znaci puse dolazi zrak do sajbe ne moze biti problema
 
hahahaha ma moguce i to. bio ja "sam" u autu ili sa nekim , isto se desava. rece mi danas jedan kolega , da je moguce da se neka klapna za recirkulaciju zraka zaglavila , pa da koristi zrak iz auta , tj , da ne ulazi zrak iz vana.
 
Član
probaj oprati sajbu i bocna stakla iznutra sredstvom za ciscenje stakla,to ti je najjeftinije za probati,ako su ti stakla masna onda magle.;)
 
pogledaj i to moze i to biti , to ti se nalazi kad skines plastiku sto stiti motor brisaca ispod imas rupu sa mrezicom , mrezicu odvrni i vidi sta se desava to se inace slomi vremenom valjda pa pravi belaj
 
drago.typ81 je napisao(la):
hahahaha ma moguce i to. bio ja "sam" u autu ili sa nekim , isto se desava. rece mi danas jedan kolega , da je moguce da se neka klapna za recirkulaciju zraka zaglavila , pa da koristi zrak iz auta , tj , da ne ulazi zrak iz vana.

Ta klapna je mana na svim astrama g nalazi se ispod kasete kod suvozaca mozes je rucno zatvoriti i prestace da magli.
 
Na zafiri sam je ja rucno kroz pretinac suvozaca pravio izvadim njega pa onda, ima kao ona posuda i pola pola kao otvori zatvori i klima filter je tu ;)
 
Član
Zanimljivo...Danas bas istu stvar posmatram na astri od jarana,u toku jednog sata je prosao pored mene sa autom 3-4 puta,,i svaki put kad prodje vidim zamaglila mu stakla ma katastrofa,,i bas se pitam kako je uspjeo voziti...
 
Top