Astra g 2.0 di 98 god problem hladan start

Astra g 2.0 di 98 god problem hladan start

Pozdrav svima vama. Imam pomenuto auto sa stvarnih 289 000 na satu. Kod mene je dvije godine, sve je bilo u najboljem redu do prije neki dan. Kad je motor pri hladnom startu poceo da se trese i ne prima gas i ko da bi se ugasio obrtaji padaju pa se penju. To sve traje jedno 5 do 10 minuta i pri voznji na odredenjim obrtajima nije uvijek isto pali lampicu za provjeru motora. Auto tada ima 20 posto snage. Cim se motor malo ugrije isto da se sve poslozi ide normalno i ne pali lampicu tako citav dan. Al cim se ohladi opet ista stvar. Na dijagnostici mi je izbacilo gresku p1220 to jest vrijeme ubrizgavanja goriva nizak/visok pritisak. Majstor kaze da moze bit mehanika bosch pumpe il dizne. Pa vas molim ako je iko imao slican problem da podijeli zajedno sa mnom. Danas se nema dosta para za bacanje , mozda je ovo il ono. Promjenio sam prelivna crijeva i filter nafte al jedva se primjeti razlika. Hvala svima.

Sent from my HUAWEI Y330-U01 using Tapatalk
 
Slican problem imao na svojoj DTI, bila je elektronika Bosch pumpe. Bukvalno je bilo kao da jasem konja, oduzima i prima gas i trza. Provjeri i dizne i crijeva oko dizni isto.
U to vrijeme prije 7 godina je to bilo pravo skupo danas se za cas rijesi.
 
Slican problem imao na svojoj DTI, bila je elektronika Bosch pumpe. Bukvalno je bilo kao da jasem konja, oduzima i prima gas i trza. Provjeri i dizne i crijeva oko dizni isto.
U to vrijeme prije 7 godina je to bilo pravo skupo danas se za cas rijesi.
Hvala na sugestiji. Kaze majstor elektricar nije elektronika pumpe. A sumnjam i ja na dizne al me cudi poslije cupa ko luda citav dan pali gasi vozi i ide preko 170 km na sat. Bas je ono ovih dana vise gazim nego inace cak da me radar u civilu ufatio

Sent from my HUAWEI Y330-U01 using Tapatalk
 
Zna li neko dobrog majstora za ovakve probleme koji da ne kazem 100 posto neg u 80 90 posto kaze tacan kvar. Moze sarajevo,zenica i srednjobosanki kanton. Krecem se dosta tim relacijama. Hvala jos jednom

Sent from my HUAWEI Y330-U01 using Tapatalk
 
Član
Ja sam reparirao elektroniku pumpe na 1.7 dti i mijenjao elektroniku motora na 1.8 16v
Oboje kod njega i zadovoljan sam.
mislim da ima i garancija, i sto se tice opela itih malo gadnijih stvari mislim da je super.
Sto se tice ostalog, mehaniku zna svaki majstor...
Nazovi sutra, vidi za cijenu, opisi problem, pa vidi sta i kako dalje...
 
Ja sam reparirao elektroniku pumpe na 1.7 dti i mijenjao elektroniku motora na 1.8 16v
Oboje kod njega i zadovoljan sam.
mislim da ima i garancija, i sto se tice opela itih malo gadnijih stvari mislim da je super.
Sto se tice ostalog, mehaniku zna svaki majstor...
Nazovi sutra, vidi za cijenu, opisi problem, pa vidi sta i kako dalje...
Hvala puno pokusat cu to

Sent from my HUAWEI Y330-U01 using Tapatalk
 
Da kazem da sam rijesio problem auta reparacijom pumpe. Hvala svima na odgovorima.

E sad novi problemcic izgleda da se vuce duze vrijeme. Primjetio sam da na tandem vakum pumpi pusta ulje i ulja ima u egr ventilu i u crijevu za njeg. Bil rijesio problem zamjenom same tandem vakum pumpe. Dok je hladan motor zna nekad izgubit malkice snage na konstantnom gasu, poslije sve ok. Pumpu iskljucujem frisko reparirana. Primjetio sam kad upali malo varira kazaljka obrtomjera. Dal moze to uzrokovati tandem pumpa zajedno sa masnim mokrim egr ventilom od ulja. Dakle sumnjam na vakum koji pravi tandem pumpa.

Sent from my HUAWEI Y330-U01 using Tapatalk
 
Top