Astra 1.9CDTI

Astra 1.9CDTI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E decki zanima me jel u Zafire B i Astre H sa 1.9CDTI motorom da li su ti motori isti i u Astri i Zafiri jer sam kod majstora vidio Zafiru s tim motorom a motor je Fiatov pa me zanima jel tako i u Astre jer sam skoro p uzeo Astru s tim motorom pa ako to bude tako da odustanem od kupovine, da li su svi ti motori Fiatovi
 
Član
za opela i isuzu pravi motore,nesto opel,a nesto.eto izgleda, i fiat
to je ko0liko sam ja upucen,ova prva 2 su u fronterama sigurno;)
 
Član
Ma bas me to zanimalo jer sam gledao Zafiru kako se cuje kad radi ,a sad dati za auto 20 000 i u njemu imati Fiatov motor jeb** takvo auto
 
Član
upalis,poslusas,provozas...fiat pravi extra motore,rijetko se neko zali,jedino na one 1,4 12v,al na JTD slabo;)
 
Član
4-cilindrični redni diesel JTD (192A1.000) postavljen naprijed poprečno, 2 ventila po cilindru, 1 bregasto vratilo u glavi pokretano zupčastim remenom, glava i blok od lake legure, izravno ubrizgavanje Common Rail (Bosch), 1 turbopunjač promjenjive geometrije Garrett GT17, međuhladnjak (intercooler), koljenasto vratilo u 5 ležajeva, ulje 4,4 l
http://www.autonet.hr/default.aspx?id=5940

a takodjer

Što god netko mogao reći, Fiatu se doista nikada nije mogla osporiti činjenica da proizvodi neke od ponajboljih dieselskih motora. Uostalom, ovaj proizvođač je bio stvarnim pionirom Common Rail tehnologije. Testirani je Stilo pokretao 1,9-litreni Common Rail obujma od 1,9 l i snage od 116 KS. Uz redovito održavanje, ovaj motor neće niti nakon dosta više od zabilježenih gotovo 152 tisuće kilometara pokazivati znakove umora. Potrošnja je očekivano umjerena uz tek 5,6 l/100 km u mješovitoj vožnji. Ono na što je ipak potrebno obratiti pažnju svakojake su kontrolne lampice koje se kod fiatovih automobila dosta rado pale. Činjenica jest da se gotovo u pravilu radi o "lažnoj uzbuni", no malo opreza i provjere stanja pogonskog stroja nikada nije na odmet.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top