Aprilia problem

Aprilia problem

Član
nisam bas upucen oko skutera interesuje me sta prvo pogledati u vezi ovog problema, Aprilia 2002 godiste 49 ccm, motor ide normalno ali se gasi na leru odnosno kad stanes. ... povecati ler gas, dotok goriva,zraka ?? ?? ? ?? STA MISLITE ?
 
Gasi se kada nije zagrijan, malo vozis i stanes na semafor, a ne gasi kada je duze vozis i onda stanes ? Mozes povecati malo ler gas, ali nista pretjerano, pa onda probaj ;)
 
Član
vidi ona crijeva od dovoda goriva da nisu pritisnuta negdje, tako sam se ja zajebavao jedno vrijeme, ide pod gasom, tj na silu, ali kad stanem nece ni naopako,povecam gorivo, radi toliko glasno na stangasu i inekako radi
kad sam malo bolje pregledao crijevo od dovoda goriva bilo je pritisnuto i smanjio se protok, to sam oslobodio, smanjio stangas i radi ko mina;)
 
Legend
ako on ide normala kao sto je i prije isao,ne moze biti do dotoka goriva,to ti je ler gas nije nista drugo,samo njega nastimaj i vozi;)
 
Jesil cistio zracni filter premala smjesa tj malo zraka dobija i gusi ga ili da nije stavljan ili vadjen zracni pa nije nasjeo kako treba kreni od toga prvo lakse provjeriti pa onda ler diraj
 
Član
e ovako ljudi skinuo filter- on je ko nov, uspio ustimati da na leru normalno radi medjutim nece da vuce kako treba, pocnem se igrati sa karburatorom i dodjem na to da sad nece nikako da upali, svjecica je ok iskru baca, ali motor nece upalit nema sanse e ako mi ko moze reci ona dva sarafa na karburatoru na kojima sam experimentirao, LIJEVI JE ZA LER GAS A DESNI ZA SMJESU -valjda je tako ispravite me ako nije, e da zavrnem oba do kraja i koliko da odvrnem jedan a koliko drugi,Danas sam citav dan oko toga proveo i nisam uspio upaliti, a i presaugao je vise puta, pa sam ispustao na onom sarafu bocnom benzin iz karba, ne znam dal dobiva sad previse ili premalo...., i jos nesto prvi put kad sam svjecicu skinuo bila je crna a ne ona bez ili smedja boja kakva bi trebala biti ako je sagorijevanje ok, ugl. ako neko zna da mi kaze koliko odvrnuti koji saraf bilo bi dobro. HVALA SVIMA NA DOSADASNJIM SAVJETIMA
 
Član
Taj za smjesu zavrni skroz i onda odvrni za krug pa probaj upaliti, ako ne opet za pola kruga odvrni i kad upali malo provozaj (ne penzionerske voznje), pa po svijecici ces da vidis kakva ti je smjesa (sagorijevanje). Ali prije paljena vrati filter i sva crijeva kako su bila. Crna svijecica je puno goriva, bijela je malo goriva, smedjkasta je dobra smjesa mada je malo vise to goriva nego sto treba ali je dobra tako. Najbole bi bila boja bijele kafe tako nesto, mada smedja je isto solidna smjesa. Kad upali onda namjesti na tom serafu ler gas kakav tebi odgovara ali da nije visok puno.
 
kao sto ti je reko RS TURBO odvri ga krug ili krug ipo i vidi ja uvijek okrecem krug ipo.onda pogledaj da nemas problema sa cokom ako imas automacki zna da zeza cesto onda kad ti je vec skinut karburator odvrni jos par sarafa i pogledaj stanje lamela one znaju da sezaju kroz vreme ili cak da pukne jedna
 
Član
Ako budes smirglom cistio onda dobro ispusi kompresorom svjecicu da ne ostanu komadici smirgla u njoj i onda to osteti karike i cilindar unutra, zato dobro ispusi kompresorom, ili je ocisti celicnom cetkom.
 
Član
ljudi da ne povjerujete 3dan rastavljam i sastavljam motor napokon
akontah sta je cim sam poceo sa ovim cirkusom prvo sam odvrnuo svjecicu i pogledao u kakvom je stanju baca li iskru itd .. majstor mi rece svjecica baca isjru i ok je...ona radi ili ne radi nema izmedju, al se ispostavilo da nije tako jer na kraju nisam znao sta da radim vise i odem kupit novu svjecicu jer nemam sta izgubiti i cim sam je uvrnuo motor upali... sorry na losem pravopisu sa mobitela pisem
 
Član
tako si mogao odmah,ja imam apriliu enduro i isto mi tako zajebavala sve radia nece upali kupim sveck unovu i krehnu isprve :lol: samo gasss
 
Član
u ova tri dana otprilike a7-8 puta sam ga rastavio kompletnogil i sastavio bas zapjenio visse i da bi se na kraju ispostavilo da je najveca glupost... eto ako se kome eldesi da je jede ista go.na koja sam ja pojeo
 
Član
meni ko fol crkla svjecica i ja kupim novu i zamijenim, posle toga motor upola slabije vuce ne ide nikakooo skroz lose, stimao karb. nema sta nisam radio filteri crijeva i sve zivo da bi vratio prijasnju vucu, i kroz mjesec zezanja i caprkanja oko motora iz dosade vratim staru svjecicu cisto da probam mozel upalit, iznenadjujuce motor upali sjednem probam kad vuce odlicnoo i od tada nije nikakve probleme vise pravio, znaci nisam mogao vjerovati da mi nije htio ici zbog svjecice, zbog gluposti izgubio kamaru zivaca i para....
 
Član
Svijecica se ne kupuje prema odgovarajucem obliku,to ti mora ici kataloski za sta vec kupujes zbog propisane toplotne vrijednosti,ako ne uvrnes odgovarajucu desava se to sto se tebi desilo
 
Top