Anestezija ume da "provoza" čoveka

Anestezija ume da "provoza" čoveka

Član
1293285932_dentist-hoon-630.jpg


Ljudska psiha je "čudo" - podsvest ume svašta da učini čoveku, a da on toga nije ni svestan. Podsvest često zna da "odvede" čoveka na neko "lepo mesto", pogotovo u slučajevima kada je čovek suočen (ili će tek da bude suočen) sa nekim, za njega stresnim događajem.

Junak naše priče je bio kod zubara, gde je trebalo da izvadi umnjak. Lepo su ga uspavali, a onda je podsvest uzela "volan" u svoje ruke. Prema rečima našeg "subjekta" on se ne seća ničega, ali snimak dovoljno govori o tome "gde je bio i šta je radio" dok je bio pod dejstvom anestezije. Očigledno da je uživao tamo....

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IhZ_o833NtI&feature=player_embedded[/video]
 
Član
Death_beat je napisao(la):
haha, ma ne mogu da vjerujem.. :D
ima li doktora ovdje da nam objasne je li ovo moguce? D:

ja kad sam imao operaciju isto anestezija i sledeci dan se niceg ne sjecam, a medicinksa sestra meni prica kako sam pokusavao da ih udaram nogama i rukama i psovo im mater :lol:
 
Član
Moguće je:icon_smile:

Ima čak jedna supstanca koja se koristi kao uvod u anesteziju,kada nju aplicirate nekoj osobi,šta god da je upitate reći će vam 100% istinu:lol:
100 puta smo se šprdali sa tim stvarima ali sad nije to priča za ovoga foruma...
otom-potom:lol::D
Isto tako postoji mogućnost ako pacijent nije pripremljen dobro za anesteziju,da izgleda uspavan međutim da osjeti bol tokom cijele operacije,da mu svijest bude prisutna ,da sluša šta se priča oko njega dok mu rade itd...Mislim moguće je u ovoj našoj bijednoj državi gdje u operacionim salama nema osnovnog pribora za rad.U svijetu je to davno prevaziđeno...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Moguće je:icon_smile:

Ima čak jedna supstanca koja se koristi kao uvod u anesteziju,kada nju aplicirate nekoj osobi,šta god da je upitate reći će vam 100% istinu:lol:
100 puta smo se šprdali sa tim stvarima ali sad nije to priča za ovoga foruma...
otom-potom:lol::D
Isto tako postoji mogućnost ako pacijent nije pripremljen dobro za anesteziju,da izgleda uspavan međutim da osjeti bol tokom cijele operacije,da mu svijest bude prisutna ,da sluša šta se priča oko njega dok mu rade itd...Mislim moguće je u ovoj našoj bijednoj državi gdje u operacionim salama nema osnovnog pribora za rad.U svijetu je to davno prevaziđeno...
hajd mi nabavi te supstance sto se koristi kao uvod u anesteziju ili ti ga SERUM ISTINE....:icon_smile::icon_smile::icon_smile::lol::lol:
 
Top