Android vs IOS vs Windows Phone?

Android vs IOS vs Windows Phone?

Član
Evo jedna tema da malo pricamo. Da cujem vasa misljenja prema kojoj platformi , os-u ste najvise naklonjeni i zasto, koji vam se najvise sviđa i zasto. Tu su skoro Jelly bean, IOS6, i WP8, pa da se i njih malo dotaknemo u argumentaciji.
 
Član
U mene je symbian i smeće je :D Mislim da je trenutni lider Android i sljedeći mobitel će mi imati taj OS..
 
Član
symbian uvjek bio najbolji radi sta hoces i kako hoces sve sto treba radi i radi ce
ovo android ios i sl su za ove djecacice sa minđama plavkastim cupercima i napucenim usnicama
symbian prvi tel bio i nastavio a izgleda cemo morat zavrsit sanjim na trenutnom 5800 a poslije mozda nokia sa nekim wp8 ako bude valjalo sta
 
Član
@sema911 symbian je jedan od najgorih sistema ikad...slow motion POWER :)

Ja presao sa androida na wp7. Meni trenutno se vise svidja wp7, pozitivna strana wp-a je brzina i organizacija svega sto se sve zna i na svom je mjestu :) negativna strana je nedostatak flasha-a.
 
Član
Ovako imam par mobitela...na HTC HD2 koristim wp 6.5. na xperia x10 je android, wp7 mi je na htc mozartu... najsretniji sam sa WP 6.5. da li je navika ili nesto drugo neznam,ali najbolji je za koristenje,ne steka ima sve mogucnosti,dok android da bi ubacio SIM kontakte treba dobro prouciti materiju... wp7 ili noviji ne podrzaje besplatnu navigaciju (garmin igo etc).
WP 6.5. Rules:cool:
 
Član
mrsko mi je pricati al svi vi koji kazete da je neka platforma bolja od androida ste smijesni i nema tu sta stekati kad uzmete dobar telefon nema stekanja. .. galaxy s s2 s3 htc-ovi telefoni i slicno ... nema tu sta stekati kad imas telefon sa dual-core procesorom 512 i vise rama itd itd kakvo stekanje o cemu pricate ...
 
Član
Одг: Android vs IOS vs Windows Phone?

Ja sam ljudi imao iphon 4 imao sam samsung sa windows 7a sad trenutno imam htc sensation xl i stvarno prezadovoljan sa androidom al uglacnom htc modeli su zakon lijep 3d interfeis mozes sa malo znanja da uradis sevi ama bas sve i nema sta android zakon.
 
Član
Symbian koristim od Nokie 7650 i SE P800, sve platforme sam isprobao i bavio se ozbiljnije time, taj OS kao i slava Nokije sada je proslost. Imao sam Android OS gde me je Samsung izbacio iz cipela zbog neozbiljnosti i bagljivosti svakog uredjaja koji sam koristio, Mini, GIO, ACE i S2. Hladne glave korstim Iphone 4, imao sam sve generacije i ne zelim puno da razmisljam o izgledu i sta je IN ili OUT. Koristim 95% potencijala uredjaja, dnevno imam po dve skype konferencije, svakodnevne razgovore na Viberu, cetiri mail acc-a su mi sinhronizovana jer radim kao heldesk inzenjer na fakultetu i bar 22 sata dnevno sam pokriven wirelessom. U ovom rezimu rada ni jedan uredjaj se nije pokazao efikasnijim od iPhone-a, nikada se nije resetovao niti zaledio, ili kao Samsung, neshvatljivo ugasio u dzepu. Podrzava sve potrebe jednog advanced usera, odlicna podrska aplikacija ima na App store-u, Cydiji ili Installusu...
Eksperimentisao sam sa svim mogucim operativnim sistemima ali jednostavno ostajem privrzen Apple-u kada je u pitanju telefon, ostali proizvodi ovog brenda me ne interesuju jer samo koristim ono sto je funkcionalnije, ne bolujem od modernih subkultura.
 
Član
Symbian je proslost, iako je nekada uveo revoluciju u Smarth Phonovima, no sada je proslost. Da se dotaknem malo WP 6.5 ili 7-ice. Oni su me pozitivno iznenadili u određenom smislu, odlicno sucelje, odlicna brzina, i stabilnost, nema laga kao na Androidu, iako je netko spomenuo da S2 nema stekanja, vara se, itekako ga ima, nema na novom kada je ram slobodan, dodaju se 2-3 aplikacije koje su malo vece, odma se tu osjeti na brzini rada. Meni osobno dosta brze radi WP od androida. IOS I WP nemaju flesha, no to im je u jednu ruku i mana, ja ga imam 11ku na Androidu, i mnogo sporije surfam webom nego konkurenti, fps pri loadnju mi ne ide preko 15-20, dok kod druga dva ide i do 40, to je dokaz da flesh koci dosta surfanje zato ga je bolje nekada i ugasiti. Sto se tice sucelja, jednostavnosti, funcionalnosti, opcija andorid mi je ispred ova 2 definitivno, ne treba jailBreak i slicne stvari, jednostavno na market i rokaj. Onda tu je home tipka, i back koje uvijek rade svoj posao, nebitno u kojoj aplikaciji da ste, sto kod iphona nije stvar, treba razmisljat gdje je back. Kod ICS-a ide i Task menager, pa se apliakcije ne moraju gasiti, nego jedostavno prebacivati jedna na drugu, i jednostavno ih endat povlacenjem u stranu, a moze se podesiti i da se same gase i slicno, sto opet IOS nema. Ima tu jos masa stvari, ali evo ukljucim se opet, dok se sjetim sad konretnih stvari, a i da vidim sta ste vi uocili.
 
Top