Analogna kamera na PC

Analogna kamera na PC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zna li neko slucajno gdje ima kupiti u BiH USB VIDEO ADAPTER, tj da spojim staru SONY VIDEO8 kameru na pc , te da snimke prebacim na DVD, posto kuci imam jedno 50 kaseta , a steta da propadnu...

U americi je to oko 40 dolara , a izgleda ovako , ima usb prikljucak , i iz njega idu 3 kabla bijeli crveni i crni ... da se spoji kamera analogna i ima uredjaj mali koji prebacuje signal u digitalni oblik :)

pozz
 
Član
pa ako imas graficku sa TV in to ti je nista lakse..... a ne znam... ima li se to kod nas kupiti taj adapter... a i ako je 40 dolara... + jedno 15-20 shippinga... isplati se.... to ti je skoro kao da imas digital camcorder... mozes uvijek prebacivati... snimke na racunar ili DVD
 
Član
ak je na male,tj miniDV kasetice, to u zenici kosta 40KM,kabl za povezivanje;)
provjereno,ja sebi htio kupit,kad sam kamericu trazio,al dobio s ovom sve kablove
 
Član
VIVO mogucnost na malo boljim grafickim karticama i to je to
ili nabavi neku staru graficku karticu ali da ima VideoIN i to je to ;)

tako ja picim sve sa analognih kamerica
 
Član
ljudi ovako :)

video8 je stari sistem kaseta bio , 80 tih i 90 tih godina :) imam laptop i sada sam u potrazi za tim, tako da nemam video in na grafickoj.

A cilj je samo prebaiciti te stare trake u digitalni zapis.. jer vise niko ne koristi taj stari sistem, niti iko koristi te stare kasete:icon_cry:
 
BHT Ovisnik
u mene je analogno sa miniDV kaseticama,kupio usb 3 km i normalno upalim movie maker pustim na kameri i snimam na comp kao je to to
 
Član
ovako to ljudi izgleda idu 3 kabla iz kamere , u mom slucaju 2
AUDIO i VIDEO koji su analogni ulaze u jedan mali uredjajcic kockasti i pretvara se u digitalni signal, i onda odatle ide usb u PC :) e to meni treba da nabavim ako iko ista zna :) bio bih zahvalan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top