amortizeri_bez_opruga

amortizeri_bez_opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nedugo sam bio na jednom off-road natjecanju (croatia trophy) i vidio na podosta terenaca samo amortizere bez opruga (nema ni tzv. "feder- plata") Misleči da su oprge na nekom drugom mjestu upitao sam vlasnike nekoliko vozila o čemu se radi i dobio odgovor da su to amortizeri koji imaju neku zračnu komoru koja se može pumpati i koja "glumi" oprugu. Pošto je objašnjenje bilo dijelom na njemačkom, a dijelom na engleskom nisam shvatio sve stručne detalje. Trenutno izrađujem buggya pa bi me takva opcija interesirala, te molim ako mi netko može dati informaciju o tome kako to radi i ako ima gdje ima za kupiti u Zagrebu i okolici
 
Član
i još jedno pitanje, gdje ima za kupiti amortizera koji na sebi imaju opruge čija se tvrdoča može mijenjati zatezanjem ili otpuštanjem matice koja drži oprugu
 
Administrator
tajnik je napisao(la):
i još jedno pitanje, gdje ima za kupiti amortizera koji na sebi imaju opruge čija se tvrdoča može mijenjati zatezanjem ili otpuštanjem matice koja drži oprugu

prvo nam se predstavi u NOVIM CLANOVIMA, red je ...
 
Član
ja mislim da to nepostoji za auta , ja sam imo kw na njima se mogla podesavati tvrdoca i visina . tvrdoca se podesavala tako sto je bio na vrhu jedan mali pipak . a amortizere sa oprugama sto se zatezu to ti ima svaki motocikl , mozda od toga kakav custom da napravis ipak je bagi
 
Član
quattro je napisao(la):
ja mislim da to nepostoji za auta , ja sam imo kw na njima se mogla podesavati tvrdoca i visina . tvrdoca se podesavala tako sto je bio na vrhu jedan mali pipak . a amortizere sa oprugama sto se zatezu to ti ima svaki motocikl , mozda od toga kakav custom da napravis ipak je bagi
costum sam vec radio na principu da sam odrezao gornji selen na amortizeru, te tada na donji dio nataknuo cijev koja je imala na sebi narezane navoje (sa gornje strane je bila zatvorena i imala je samo rupu kroz koju je prolazio tanji dio amortizera) i onda ponovno zavario gornji selen sa kapom za oprugu koja se je stavljala odozdo i potom stezala širokom maticom na cijevi. Stvar radi je je ista (skoro) kao original, ali je problem što na buggyu nije standardno rame (costum made je i dosta dugačko) koje ima amortizer u točci koja je blizu kotača nego je amortizer prčvršćen na rame u točci koja je između polovine ramena i osovine na kojoj je pričvršćeno rame, te je opterečenje na oprugu i amortizer veliko. Dakle da skratim, rezanje amortizera i pripasivanja opruga nije jeftino pa bih trebao nekoga tko se kuži u takve stvari (da može izračunati tvrdoču opruge) jer komplet amortizera i opruga nije jeftin.
 
Član
mozes li postavit sliku svog projekta . a zasto nestavis nesto dosta jednostavnije tipa gibnjeve da stavis jedan klasicni amortizer . treba mi slika da vidim o cemu je rijec
 
Član
evo nekoliko slika buggy koji su gotovi, na ovom plavom se vidi o cem se radi[attachment=2812][attachment=2813][attachment=2814]
 
Administrator
tajnik je napisao(la):
evo nekoliko slika buggy koji su gotovi, na ovom plavom se vidi o cem se radi

auuuuuuuuuu svaka ti cast drug, ako ti nije tesko malo nam vise predstavi svoj projekat (naravno u temi PROJEKTI) s malo vise slikica, ovo je izuzeetno zanimljivo
 
Član
Takve amortizere ima svaki kamion i autobus pa ako imaš poznanika koji vozi kamion ili autobus priupitaj na kojem principu radi, i sve što te interesuje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top